Matovič mal skvelý nápad s tou päťstovkou

1. marca 2023, rmontmartre, Film

Bola som dlho preč, mám kopu práce a keď mám kus voľna, hľadám štipku relaxu na fb, ale márne. Ľudia sa tam len hašteria do krvi a urážajú každého, kto nezdieľa ich zaručene jediný pohľad na svet. Alebo sa opakujú do úmoru a je to proste bieda. 

Najnovšie je hádka okolo 500€ odmeny za volebnú účasť, ktorú navrhuje Igor Matovič vyplatiť každému jednému voličovi za účasť vo voľbách.

Spakruky to všetci odsudzujú, hovoria, aký je to nonsens a pomaly volebná korupcia.

Iní sa zase oháňajú GDPR a že nikto nemá právo zistiť, že kto bol a kto nebol voliť. Akoby tá volebná komisia bola slepá a nevidela, že prišiel voliť Feri Mrkvička. A asi aj všetky tie verejné kamery by mali byť slepé, aby nevideli, ako Feri vstupuje do volebnej miestnosti.

No proste nonsens, čím všetkým sa už ľudia oháňajú a pritom je to jednoducho drahé.

No na druhej strane, prečo by sme čokoľvek v dnešnom svete mali robiť zadarmo.?

Veď ani páni poslanci nesedia v pléne zadarmo, ani tá vážená komisia nepočíta hlasy zadarmo. A ani pani prezidentka nerozpráva všetky tie svoje múdrosti zadarmo. Všetci tí sú veľmi dobre odmenení z našich daní.

Tak prečo by sme si aj my nezaslúžili nejakú odmenu? 

Nemusí to byť 500€, ani sto. Kľudne by postačila hodinová mzda.

Veď ako sa hovorí, ani kura nehrabe zadarmo.

A prečo by sme mali v sobotu ráno vstávať a ísť neviem ako ďaleko, čo samozrejme nejde v pyžame a na strapato. Teda dávame si kopu práce, že sa pekne ustrojíme, pripravíme, prichystáme naše voličské preukazy a to len pre vedomie toho, že náš hlas zase prepadne? Alebo že zvolíme ďalšieho blázna, čo nás bude kŕmiť absurditami ďalšie 4 roky?

Prosto si tú symbolickú odmenu každý jeden volič zaslúži.

Rovnako, ako si zaslúži, aby sa nevolilo niekde na piatom poschodí v budove bez výťahu.

Alebo aby ho z lazov doviezol aj odviezol autobus a nemusel kilometre peškovať z lokality, kde cez víkendy ani autobusy nechodia.

Prosto keď si naši politici žijú ako prasce v žite, aj my si zaslúžime aspoň symbolickú odmenu.

A nemusia kvôli tomu ani ruinovať štátny rozpočet. Alebo nech si redukujú vlastné premrštené platy.