Založ si blog

Sulík a Remišová priniesli prísľuby rozvoja do Rimavskej Soboty

Ako aj sami uviedli, ide o najmenej rozvinutý región s najvyššou mierou nezamestnanosti. Leží niekde uprostred prázdna, bez diaľničného prepojenia na Bratislavu, či Košice. Miesto de facto odsúdené na zánik.

Sľuby, sľuby a zase len sľuby!

Koľké roky už počúvame o vybudovaní priemyselného parku v Rožňave, či aj Rimavskej Sobote?

Ale tie ohromné sľuby akosi stále ostávajú len na papieri a v podobe slov.

Zúfalstvo bezvýchodiskovosti donútilo primátora Rimavskej Soboty ku spoločným krokom aj s extrémistom Kotlebom. Poslanci tie kroky síce rázne odmietli, ale liek na úpadok nemali ani oni.

V tlačovke nám Sulík ponúka, citujem: „holuby na streche“. Neznáma firma skrz sprostredkovateľa prejavuje záujem o priemyselný park a máme v RS aj predajcu prívesov, ktorý by snáď, pri ideálnej konštelácii hviezd, bol schopný vybudovať v RS fabriku na výrobu prívesných vozíkov.

V súčasnosti pracovníci z RS régia dochádzajú do Maďarska organizovane, autobusmi. Vyrábať prívesné vozíky aj elektrobicykle.

Malinká hŕstka šťastlivcov má prácu, ostatní odkázaní na potravinovú pomoc od Červeného kríža tam zjavne nemôžu živoriť večne.

Celé roky sme počúvali, ako treba odísť. Minimálne do Bratislavy ale ideálne do celej Európy, lebo v tejto hladovej doline sa proste nedá žiť.

A teraz nám zase raz ponúkajú pomoc?

Pozde, pozde, zúfalo pozde. Pripadá mi to natoľko oneskorené ako resuscitovať zdochnutého psa.

Oblasti nevhodné na život by mali byť podľa mojej mienky ponechané prírode a času. Zbúrať nelegálne stavby, zakonzervovať historické dedičstvo, vytvárať skanzeny a národné parky.

Je potrebné si uvedomiť, že minimálne polovicu, no často aj väčšinu obyvateľstva v našich dedinách tvoria Rómovia. (Aspekt, ktorý zrejme primátora Šimka motivuje kooperovať s Kotlebovcami. Lebo na riešenie rómskej otázky sa ukazujú byť všetky terajšie vlády prislabé, to len Kotleba sa tvári, že by si s nimi dajako aj vedel poradiť. Avšak po požiari hradu Krásna Hôrka sa ukázalo, ako málo je toho schopný aj reálne vyriešiť.)

Proste vysoká koncentrácia Rómov dodáva regiónu ďalšie špecifické problémy, no samozrejme zároveň aj možnosti čerpania zo zdrojov fondu Kult Minor.

Remišovej nádej, že vytvorením priemyselného parku priláka do regiónu naspäť svojich vysťahovalcov, považujem sa nereálnu a málo podloženú. Osobne nevidím žiaden dôvod sa po X rokoch odpracovaných ďaleko od rodiska vracať. A prijímať nejakú mizernú prácu s minimálnym nástupným platom, ak už niekde inde mám svoje miesto, mám našliapnuté správnym smerom a vidím reálne zvyšovanie sa mzdy aj zlepšovanie podmienok.

Richard Sulík zase krásne a obrazne opísal, aké elementárne kroky sa to vláda vlastne snaží urobiť. Odkúpiť pozemky v RS, naťahať inžinierske siete a ponúknuť stavebný pozemok potenciálnemu investorovi. S nádejou, že kratučký úsek diaľnice prepájajúci dve vlastne susedné mestá Lučenec-Rimavská Sobota bude pre investora dostatočným lákadlom.

Samozrejme, budem so záujmom sledovať, ako sa od týchto prvotných krokov dopracujú až k priemyselnému parku. Avšak na to je táto vláda dostatočne labilná a projekt dostatočne veľký, aby sa to za pôsobenia Matovičovej vlády zase raz ani nedotiahlo do konca.

 

zvažujem trestné oznámenie na tv joj

19.06.2021

Táto televízia zámerne a pravidelne spôsobuje účinkujúcim v relácii Bez servítky ujmu na ľudskej dôstojnosti. Petra z Michaloviec po masakri v reality šou nevládala ani prísť k slovu. Renáta z Rožňavy bola hodená západniarom ako ovca svorke vlkov. -*-*-*-*-*-*-* Na našej spoločnosti najväčšmi nenávidím pokrytectvo. Ono všetci sa tvária, akí sú slušní a milí, [...]

Poézia nie je zdochnutá ryba

15.06.2021

Ryba smrdí od hlavy….a reality šou od začiatku do konca… Uvedomujete si, akí ste úžasní? Urobiť na môj prvotný článok vyše 2700 kliknutí a pol tisíca komentov? Ak by vás platili za komentáre, tak celkom slušne zarábate. A som rada, že si navzdory všetkému svoje menšiny aj všímate a dokonca dokážete vyhrabať aj celú studnicu viac-menej overených, či aj [...]

Do tretice všetko najlepšie

10.06.2021

Teší ma čítanosť a diskutovanosť článkov. Ono je to obdobné ako aj v reálnom živote. Nemusíme mať na všetko rovnaký názor a vidieť svet z rovnakého uhla pohľadu. To podstatné je, aby sme dokázali vzájomne komunikovať, aby sme boli schopní nielen opísať, ale aj obhájiť vlastné tvrdenia a nekomunikovať na nejakej škôlkarskej úrovni ľúbi/neľúbi, páči/nepáči. [...]

Erdogan biden

Erdogan: Prvé rokovanie s Bidenom otvorilo "novú éru"

21.06.2021 23:21

Erdogan a Biden sa ako hlavy štátov stretli v rámci summitu NATO v čase, keď vzťahy medzi Tureckom a USA neboli na dobrej úrovni.

úrad vlády

Smer chce klamstvami pomýliť občanov a vytvoriť si podmienky na návrat, tvrdí Úrad vlády

21.06.2021 22:19

Úrad vlády to uviedol v reakcii na Smer, podľa ktorého sa mala vláda dopustiť štátnej korupcie s cieľom motivovať jedného z vypovedajúcich kajúcnikov v prebiehajúcich kauzách.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Na severe Záhoria sa ocitli niektoré oblasti pod vodou

21.06.2021 21:22

V okresoch Skalica a Senica hrozia prívalové povodne.

kuchajda letné kino

Bratislavské Nové Mesto opäť otvorí svoje Letné kino na Kuchajde

21.06.2021 20:18

Filmy bude mestská časť premietať každú stredu a sobotu, o výbere filmu budú opäť rozhodovať diváci hlasovaním.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 350769x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu