Založ si blog

Ubúdame, ale aspoň niektorým z nás sa darí. .. .

 

 

Potešili ste ma! Cca 2000 kliknutí a nad 70 príspevkov do debaty sú už čísla, hlavne ak zvážime, ako je vonku krásne + boli ešte aj majstrovstvá sveta v hokeji.

Niektorí samozrejme vôbec nepochopili message toho postu a reagovali na pravý opak toho, než čo bolo komunikované – čierne na bielom v článku.

Páčia sa mi vecné argumenty, ktoré zdieľajú, že ak chcete niekde žiť, tak sa naučte ten jazyk. Tiež mám ten dojem, že všetci tí, ktorých dostane do rozpakov defacto každá úradná zásielka, majú IQ priemerné, či aj nižšie.

Inteligentný človek predsa je ochotný a schopný učiť sa jazyky!

Avšak keď už ide o štúdium cudzích jazykov, tak nadpriemerne inteligentnému človeku len ťažko postačí vedomosť slovenského jazyka. On sa naučí nemecky, anglicky, francúzsky, čínsky, či fínsky a odíde z tohto slzavého údolia čím najďalej.

Fandila som bratom – Fínom. Navzdory všetkým „haploskupinám“ sú Fíni národ, s ktorým máme rovnaké jazykové korene a verím, že aj mentalitu.

https://www.greelane.com/sk/humanities/zemepis/hungarian-and-finnish-1434479?fbclid=IwAR03p8w-WsP1F6N5jPYh1By__b1lOWDb9TVV5VnLVLynZM7bW_5tOTnJ9u0

Fínska trpezlivosť a disciplína však boli zvalcované kanadskou dravosťou a hrubou silou, často už za hranicami Fair play.

Obdobná nechutná hrubá sila nás vlastne valcuje deň za dňom….veď v Slovakistane „kto najviac vykrikuje, ten má pravdu“ a ak niekomu neprajú rodinkárske a mafiánske pomery, nech ani nežere.

Ohľadom našej komunity: my UBúDAME.

-Nám stárne populácia.

-Deti vychovávané v slovenských školách podliehajú asimilácii a deti našich detí sa už aj prestanú hlásiť k našej národnosti.

-Zažívame odliv mozgov. Či už do materskej krajiny, alebo aj šíreho sveta.

Na územiach Slovenska s najvyššou mierou nezamestnanosti ostávajú starí a chorí. A tiež rastúca komunita Rómov hlásiacich sa k našej národnosti.

V NASLEDUJúCOM čLáNKU si predstavíme niečo zo života a diela našej rodáčky, ktorá odišla študovať a pracovať do Budapešti.

Zatiaľ si poprajme aspoň príjemný pondelok a vykročenie do nového týždňa v pozitívnom duchu.

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 800022x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu