Založ si blog

Ubúdame, ale aspoň niektorým z nás sa darí. .. .

 

 

Potešili ste ma! Cca 2000 kliknutí a nad 70 príspevkov do debaty sú už čísla, hlavne ak zvážime, ako je vonku krásne + boli ešte aj majstrovstvá sveta v hokeji.

Niektorí samozrejme vôbec nepochopili message toho postu a reagovali na pravý opak toho, než čo bolo komunikované – čierne na bielom v článku.

Páčia sa mi vecné argumenty, ktoré zdieľajú, že ak chcete niekde žiť, tak sa naučte ten jazyk. Tiež mám ten dojem, že všetci tí, ktorých dostane do rozpakov defacto každá úradná zásielka, majú IQ priemerné, či aj nižšie.

Inteligentný človek predsa je ochotný a schopný učiť sa jazyky!

Avšak keď už ide o štúdium cudzích jazykov, tak nadpriemerne inteligentnému človeku len ťažko postačí vedomosť slovenského jazyka. On sa naučí nemecky, anglicky, francúzsky, čínsky, či fínsky a odíde z tohto slzavého údolia čím najďalej.

Fandila som bratom – Fínom. Navzdory všetkým „haploskupinám“ sú Fíni národ, s ktorým máme rovnaké jazykové korene a verím, že aj mentalitu.

https://www.greelane.com/sk/humanities/zemepis/hungarian-and-finnish-1434479?fbclid=IwAR03p8w-WsP1F6N5jPYh1By__b1lOWDb9TVV5VnLVLynZM7bW_5tOTnJ9u0

Fínska trpezlivosť a disciplína však boli zvalcované kanadskou dravosťou a hrubou silou, často už za hranicami Fair play.

Obdobná nechutná hrubá sila nás vlastne valcuje deň za dňom….veď v Slovakistane „kto najviac vykrikuje, ten má pravdu“ a ak niekomu neprajú rodinkárske a mafiánske pomery, nech ani nežere.

Ohľadom našej komunity: my UBúDAME.

-Nám stárne populácia.

-Deti vychovávané v slovenských školách podliehajú asimilácii a deti našich detí sa už aj prestanú hlásiť k našej národnosti.

-Zažívame odliv mozgov. Či už do materskej krajiny, alebo aj šíreho sveta.

Na územiach Slovenska s najvyššou mierou nezamestnanosti ostávajú starí a chorí. A tiež rastúca komunita Rómov hlásiacich sa k našej národnosti.

V NASLEDUJúCOM čLáNKU si predstavíme niečo zo života a diela našej rodáčky, ktorá odišla študovať a pracovať do Budapešti.

Zatiaľ si poprajme aspoň príjemný pondelok a vykročenie do nového týždňa v pozitívnom duchu.

zvažujem trestné oznámenie na tv joj

19.06.2021

Táto televízia zámerne a pravidelne spôsobuje účinkujúcim v relácii Bez servítky ujmu na ľudskej dôstojnosti. Petra z Michaloviec po masakri v reality šou nevládala ani prísť k slovu. Renáta z Rožňavy bola hodená západniarom ako ovca svorke vlkov. -*-*-*-*-*-*-* Na našej spoločnosti najväčšmi nenávidím pokrytectvo. Ono všetci sa tvária, akí sú slušní a milí, [...]

Poézia nie je zdochnutá ryba

15.06.2021

Ryba smrdí od hlavy….a reality šou od začiatku do konca… Uvedomujete si, akí ste úžasní? Urobiť na môj prvotný článok vyše 2700 kliknutí a pol tisíca komentov? Ak by vás platili za komentáre, tak celkom slušne zarábate. A som rada, že si navzdory všetkému svoje menšiny aj všímate a dokonca dokážete vyhrabať aj celú studnicu viac-menej overených, či aj [...]

Do tretice všetko najlepšie

10.06.2021

Teší ma čítanosť a diskutovanosť článkov. Ono je to obdobné ako aj v reálnom živote. Nemusíme mať na všetko rovnaký názor a vidieť svet z rovnakého uhla pohľadu. To podstatné je, aby sme dokázali vzájomne komunikovať, aby sme boli schopní nielen opísať, ale aj obhájiť vlastné tvrdenia a nekomunikovať na nejakej škôlkarskej úrovni ľúbi/neľúbi, páči/nepáči. [...]

Erdogan biden

Erdogan: Prvé rokovanie s Bidenom otvorilo "novú éru"

21.06.2021 23:21

Erdogan a Biden sa ako hlavy štátov stretli v rámci summitu NATO v čase, keď vzťahy medzi Tureckom a USA neboli na dobrej úrovni.

úrad vlády

Smer chce klamstvami pomýliť občanov a vytvoriť si podmienky na návrat, tvrdí Úrad vlády

21.06.2021 22:19

Úrad vlády to uviedol v reakcii na Smer, podľa ktorého sa mala vláda dopustiť štátnej korupcie s cieľom motivovať jedného z vypovedajúcich kajúcnikov v prebiehajúcich kauzách.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Na severe Záhoria sa ocitli niektoré oblasti pod vodou

21.06.2021 21:22

V okresoch Skalica a Senica hrozia prívalové povodne.

kuchajda letné kino

Bratislavské Nové Mesto opäť otvorí svoje Letné kino na Kuchajde

21.06.2021 20:18

Filmy bude mestská časť premietať každú stredu a sobotu, o výbere filmu budú opäť rozhodovať diváci hlasovaním.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 350751x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu