Založ si blog

Politici, novinári, jedna banda

Ozaj málokedy sa mi stáva, že by som knihe, či písanému textu neporozumela. Možno som len unavená a prepracovaná. A možno Štulajter ozaj písal len takú pocitovku. 

Knižka o povolaniach.

Z prebalu sa dozvedáme, že Ivan štulajter pôsobil ako novinár a politický poradca. A tak napísal knihu o novinárke, o politikovi a jeho poradcovi, plus o kamošovi, čo inšpiroval toho poradcu.

Lebo ten kamoš žil svoje sny. Aj keď bol alkáč a stroskotanec.

Bežný človek azda ani netuší, čo je to za zamestnanie robiť animátora.

A isto neviete, aké sú bežné dni politika.

A koľko na výzore a výjave politika má na svedomí jeho poradca.

Takže je to taká zákulisná kniha. Mňa najviac zaskočilo, že politik v nej spáva s novinárkou. Je to veľmi neštandardné. Pre politika aj novinárku.

Ja som si od svojich respondentov vždy držala odstup. Ani netuším, aké by to bolo písať o ľuďoch, čo práve vyliezli z mojej postele.

Bolo by to zvrátené.

A ako sa naši politici správajú k novinárkam, ozaj si nedokážem predstaviť, že by také aférky s nimi mali. Možno výnimočne. Možno pár najväčších kancov zbalí  niektorú z najväčších samíc.

Samotný autor sa nejako extra nevyhraňuje. Avšak jeho politik je také to špinavé prasa, ktorému ide o prachy. A poradca taký skôr idealista a liberál.

Najviac ma zaujala téma Rómov. Politik navrhuje zrušiť osady a presídliť ich do kasární. Poradca je zásadne proti.

Ako dobačuje inšpirátor poradcu?

A dokáže poradca opustiť svoje veľké zviera?

A dáva vám tá kniha nejaké hlbšie posolstvo, ak ste ju teda niekto čítali?

Vo mne vyvolala viac zmätku, než by mi dala nejaké reálne odpovede.

No vlastne taká je celá politika. Len hra na efekt bez skutočných riešení. A nevyslovené pravdy umierajú v sobotu 13-ho,…

Foto: autorka

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.