Založ si blog

Malá knižka s veľkým posolstvom

Kniha je najlepší priateľ človeka. Aspoň môj určite. Prináša odpovede na vyslovené aj skryté otázky. Sprevádza čitateľa na cestách necestách. Hlavne tie malé formáty si môžete so sebou nosiť vlastne permanentne.

Na cestách – necestách. Foto: autor.

Táto útla knižka v sebe obsahuje až neuveriteľných 128 strán a množstvo ilustrácií. Dostala som sa k nej celkom nevšedne. Na námestí v Rimavskej Sobote vystupoval pred hlúčikom divákov svalnatý mladý muž. Náhliac sa za svojimi povinnosťami som len letmo vzala jednu zo zadarmo vystavených brožúrok. Porovnajúc fotografiu z prebalu mám dojem, že tam vykonával misijnú cestu samotný Kornelius Novak, autor knižky Krížom-krážom na scéne.

Autor zozbieral svedestvá 16 svojich známych a pridal aj svoje vlastné. Sú to silné príbehy ľudí, ktorí boli už v koncoch. Nájdeme tu prípady prostitútky, pornoherečky, narkomanky, adrenalínového šialenca,motorkárov, obete pokusu o vraždu, alkoholika, vyhadzovača.

Týchto ľudí pohltila temnota, podaktorí sa dostali až na hranicu smrti, aby si uvedomili vlastnú hriešnosť a diabolský kruh, z ktorého zjavne nebolo cesty von. Avšak predsa! Bol tu Ježiš, bolo tu spoločenstvo živej viery. Ľudia, čo mali život v troskách, sa odvrátili od svojich hriešnych životov. Osamelí získali manželské šťastie v kresťanskej rodine.

V knižke je aj homosexualita predstavovaná ako bludná cesta. Kornelius Novak pridáva vlastné originálne náhľady, v závere formou akejsi úvahy zdôvodňuje celý Boží plán od stvorenia až po zástupnú obeť Ježiša Krista symbolizujúcu Božiu lásku k ľudstvu.

Z blúdiacich a krachujúcich ľudí sa stali šťastní kresťania – noví misionári, ktorí navštevujú staré miesta presiaknuté hriechom, aby ukázali túto cestu aj ostatným a naviedli ich na cestu spásy, duševného pokoja a naplnenia.

Opiera sa aj o biblické citáty:

„Povedz im: Ako žijem- znie výrok Hospodina, Pána- nemám záľubu v smrti bezbožného, ale v tom, že sa bezbožný odvráti od svojho spôsobu života a bude žiť. Odvráťte sa, odvráťte sa od svojich zlých spôsobov života! Prečo máte vymrieť, dom Izraela?“ (Ezechiel 33,11)

 

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 800092x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu