Založ si blog

Dovolíme, aby si z nás Matovič robil pokusných králikov?

9 z 10 odborníkov neodporúčalo celoplošné testovanie. A čo na to Matovič? Jedno kolo mu nestačilo. Naplánoval druhé, chystá ďalšie. Až kým ľuďom tými tyčinkami totálne rozvrátajú lebku a zákroky už hraničia s lobotómiou? Dokedy môže zájsť toto hrubé porušovanie ľudských práv a slobôd.

Že dôchodcom odporučili netestovať sa a teraz im odmietajú vyplatiť aj dôchodky, hovorí samé za seba. Môžu síce zájsť do najbližšej predajne potravín, no zrejme by mali žobrať o dlh, či si rovno posadať pred Billu a natŕčať prázdne dlane.

Koronavírus je šialenstvo samo o sebe, no to ako si z nás táto vláda robí bezmocné figúrky v akomsi vlastnom sci-fi trilleri je už na zaplakanie.

V Bratislave to vrie. Na minulom proteste sa hádzalo dlažobnými kockami a demonštrantov rozháňali vodnými delami.

V utorok 17.11. máme sviatok. Pripravuje sa ďalší protest. A dúfam, že tých ľudí bude ešte viac.

Za Jána a Martinu vyšli do ulíc tisíce ľudí. Za vlastnú slobodu a zdravie sa ľudia boja postaviť? A potom sa tvária, že pred parlamentom vyčíňala len hŕstka kotlebovcov?

Starostlivosť o vlastné zdravie by mala byť výsostným právom jednotlivca. Sama predsa najlepšie viem, ako na tom zdravotne som. Či mám astmu, alebo poškodené pľúca. Či mám prístup k tečúcej vode a či mám pred chatrčou latrínu aj to len 100 metrov ďaleko.

Sme ľudia, nie bezmocné stádo, ktoré si psychotický Matovič ženie na porážku kedy a ako sa mu zaľúbi.

Ja som toto tušila od začiatku. Ľudia si zvolili ukričaného šaša, ktorý ani nevie dôstojne reprezentovať krajinu v zahraničí. Svoj detinský prístup k politike prezentuje prakticky na každej tlačovke a s občanmi sa zahráva, ako malý záškolák s panáčikmi v počítačovej hre.

Na čo je nám takáto vláda? Jedine ak pre zrkadlo, ukazujúce úpadok celej spoločnosti.

Právo slobodnej voľby by malo platiť pre každého

30.01.2021

Sme to, čím sa rodíme, alebo čím nás činí výchova? Máme dostatok príležitostí naplno rozvíjať svoj vrodený potenciál? Alebo nás rodové stereotypy celoživotne ťahajú k zemi? Čas od času sa vraciam k téme feminizmu. Tentoraz som súlad s mojimi názormi našla v malej brožúre Oľga Pietruchová/ Adriana Mesochoritisová: Rodová rovnosť v organizácii. Oľga [...]

Sulík a Remišová priniesli prísľuby rozvoja do Rimavskej Soboty

23.01.2021

Ako aj sami uviedli, ide o najmenej rozvinutý región s najvyššou mierou nezamestnanosti. Leží niekde uprostred prázdna, bez diaľničného prepojenia na Bratislavu, či Košice. Miesto de facto odsúdené na zánik. Sľuby, sľuby a zase len sľuby! Koľké roky už počúvame o vybudovaní priemyselného parku v Rožňave, či aj Rimavskej Sobote? Ale tie ohromné sľuby akosi stále [...]

Zmeny nemusia byť vždy negatívne

19.01.2021

Písanie pomáha triediť si myšlienky. Testovanie (nie to Matovičove vŕtanie sa cez nos až v mozgu!)pomáha osvetliť si reálny stav vecí. A obe dokopy pomáhajú (zvládajú )ľahšie prekonávať ten každodenný boj o holý život. Zorán – Menj el Előadó: Zorán Szövegírók: Presser Gábor Sztevanovity Dusán Zeneszerzők: Presser Gábor [...]

šachta

V starej šachte pri B. Štiavnici zahynuli dvaja muži

25.02.2021 19:15

Banskí záchranári aktuálne nemôžu telá mužov vytiahnuť, vstup do šachty je pri použití bežných dýchacích prístrojov vo výbave záchranárov príliš úzky.

Mária Kolíková

Kolíková: Vnímam, že existuje zhoda na potrebe reformy slovenskej justície

25.02.2021 17:42

Zriadenie samostatného správneho súdnictva odborníci a ľudia z praxe vnímajú ako dobrý a dôležitý krok.

Ľubomír Petrák

Pamiatku poslanca Petráka si uctili stranícki kolegovia i vedenie NRSR

25.02.2021 17:10

Pre účasť viacerých zákonodarcov na rozlúčke s Petrákom prerušili poslanci štvrtkové rokovanie parlamentu.

lekári rumunskí

Do NÚSCH prišli pomáhať zdravotníci z Rumunska

25.02.2021 17:05

Lekári a zdravotné sestry majú pomáhať v oblasti anestéziológie a intenzívnej medicíny.