Založ si blog

Ak si sám neodhryzneš z koláča, nik ti do úst dávať nebude.

Veríte v Darwinovu teóriu evolúcie? Čím viac ľudí spoznáte, tým viacej uvidíte, ako sa dokážu správať ako dobytok a hrabať sa k válovu, ako nenažrané svine. Opica je oproti nám ešte humánny a mierumilovný druh.

 

Sú ľudia, ktorí akosi automaticky vedia, ako žiť. Lebo im rodičia a rodina celý život dláždia cestu a v zákulisí nenápadne poťahujú nitkami. A potom sú také nešťastné siroty (viď autor), ktoré by ľudská rasa nechala aj pokapať hladom. Ktoré budú celý život utláčané, tlačené niekam do kúta a bude sa im šliapať aj na základné ľudské práva.

 

Ja som dostala do vienka mimoriadne nešťastný mix povahových vlastností: nesmelá, skromná, nekomunikatívna, so strachom riskovať, s obavou pred zmenami, s lipnutím k veciam a spomienkam. Naivné dievčatko, ktoré si v kútiku duše namýšľa, že raz aj ono môže byť šťasné…..

 

—-Majd egyszer mi is boldogok leszünk….

…ale ako spieva aj Marika Gombitová:

Svet patrí zlým,

Možno tým je krásny.

Vyrovnaj sa s tým!

Keď pôjdeš spať, zhasni.

 

No všetko má raz svoj koniec a „Keď sa nahneváme, budeme zlí.“

Signund Freud si myslel, že ženy sú od prírody masochistické. A sledujúc štatistiky týraných žien máme ten dojem, že tomu tak aj naďalej bude. Ženy ostávajú v neuspokojivých vzťahoch a nešťastných životoch, lebo im to príde akosi normálne. A možno si ani nedokážu predstaviť, že by tomu mohlo byť aj inak.

Masochizmus možno znie choro a nepochopiteľne, no má svoje nepopierateľné pozitíva. Ak človek dokáže byť šťastný aj uprostred bolesti a utrpenia a dokáže ho tá bolesť robiť vnútorne silným, stávajú sa tie príkoria stavebnými kockami, z ktorých si daná bytosť stavia chrám vlastného bytia.

Je mi aj ľúto, že som k tou prišla až po desaťročiach, ale človek sa proste raz naučí. Že viem byť aj zlá, že si nenechám skákať po hlave, nenechám sa celé dni okrikovať, tyranizovavať, šikanovať. Spoznávam svoje práva a som ochotná a schopná sa za ne byť, ako pes tlačený do kúta.

Lebo aj podľa Petra Nagya Psy sa bránia vždy útokom.

Raz sa to človek proste naučí, že darmo som fyzicky malá a slabá, ale mentálna sila je niečo, čo mi nik nevezme, ani keď bude mať dva metre a hlas jeleňa.

Mert….Kicsi a bors, de erős.

melanchólia na rozdávanie. .. ..

17.01.2021

…veď zas je tu Nedeľa – Nešťastná Nedeľa – Gloomy Sunday- Szomoru vasarnap (Gloomy Sunday) Rezső Seress Szomorú vasárnap száz fehér virággal Vártalak kedvesem templomi imával Álmokat kergető vasárnap délelőtt Bánatom hintaja nélküled visszajött Azóta szomorú mindig a vasárnap Könny csak az italom kenyerem a bánat… Szomorú vasárnap Utolsó [...]

Volajte 158. . . . ak ste si to trikrát a poriadne premysleli.

15.01.2021

Ja viem. Dlho som tu nebola. Nebol čas ani net. A vlastne tak trochu som aj vyčkávala, čo všetko sa ešte objaví v súvislosti s úmrtím exprezidenta polície Lučanského. Jedni ho oplakávajú, iní by mu aj hrob opľuli. A ja? Ani neviem. Stále mám pocit, že ešte nepoznáme všetko. Že okolo jeho zranení aj úmrtia panuje toľko chaosu a zahmlievania, že prakticky ani nemáme [...]

Zbúrali nám Dom duchov

06.01.2021

No nie je ten život hrozný? Keď už sa akurát aklimatizujem na život mimo fabriky a more blata navôkol, tak mám zase nastúpiť a ťahať 8,10,12,13…nekonečné množstvo monotónnej práce v továrni, čo je sama ako malé mestečko. Pred tým však povinné očkovanie, bez čoho v dnešných časoch človeka už ani do práce nepustia. V malej milej Tornali sa testuje [...]

NR SR / Parlament /

Cmorej zo SaS: Radšej hlúpy zákon, ako pád vlády

19.01.2021 06:15

S nami nikto pokuty za prednostné očkovanie neodkomunikoval, jednoducho sme hodinu pred schôdzou dostali návrh zákona, hovorí poslanec SaS.

Donald Trump

ONLINE: Trump zrušil zákaz ciest do USA, Biden ho obnoví

19.01.2021 06:00, aktualizované: 06:48

Donald Trump zrušil zákaz cestovania do USA pre Európanov, zavedený pre koronavírus. Joe Biden ho plánuje obnoviť.

kapitol armáda vojaci usa washington

Biden zloží prísahu ako vo vojne

19.01.2021 06:00

V pohotovosti má byť až 25-tisíc príslušníkov Národnej gardy. Novozvolený demokratický šéf Bieleho domu Joe Biden však zajtra prezidentský sľub zloží.

pocasie-19-1-2021

Blíži sa teplý front, poriadne zdvihne teploty

19.01.2021 00:00

Studený front odchádza, teplý prichádza. Počas týždňa postupne zdvihne teploty, ktoré pripomenú jar.