Založ si blog

Uhol pohľadu je sviňa, s akou si neporadí ani Chuck Norris,

Domnieva sa čitateľ a nám neostáva iné, než súhlasiť. Nezhody v medziľudských vzťahoch navyše majú tendenciu neustále sa vyhrocovať….A kolektívy tvorené ľuďmi neschopnými spolupráce sú vopred odsúdené na zánik.

Zase raz nerobíme, ako by sme mali. Nastáva kolízia, zbrzdenie celého procesu, pritom linka na nikoho nečaká…

Zase raz mi uniká slovíčko odsúdenia:

-Len sa mocete, motovidlá!

-Prestaň, lebo ti jednu buchnem! Ja ti neni som žiadne motovidlo! Ja sa tu nenechám urážať.

-No tak ma udri!

Chvíľka napätia s upätými pohľadmi…a fyzické násilie nateraz odpadá….

-Vypadni odtiaľto, lebo ma už sereš!

-Je to vaša chyba, nemáte v tom žiadny systém! To vy serete mňa!!!

Ale múdrejší ustúpi, teda nechávam ich vlastnú hanbu s nevydareným procesom pretrpieť samotných.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-**-*-*-*-*-*

Mohol ma udrieť. Aspoň by sa sám vyšachoval z partie. Vlastne obdivujem, že sa v poslednej chvíli predsa len dokázal ovládnuť.

-*-*-*-*-*

Ženu ani kvetinou neudrieš.

Tak čo tak ovaliť kvetináčom po hlave?

-*-*-*-*-*-*-*-*

Často nerozumiem ani sama sebe. Načo som ja vlastne feministka, keď ma ani ženy nemajú rady?

Na feminizme oceňujem najmä to enormné úsilie aké venujú domácemu násiliu.
Pritom v konečnom dôsledku, ak sa obeť sama nie je ochotná brániť, nikto na svete jej zvonka tie vzťahy neurovná a neznormalizuje.

A kde sú v tom tie rôzne uhly pohľadu? No predsa ako to vidí muž a ako žena.

Žena vníma obťažovanie, či násilie, no muž má po ruke celý rad „argumentov”, ako si ona o to koledovala, provokovala, zaslúži si  a podobne.

Zrejme potrebuje dospieť do vyššieho vývojového štádia celá spoločnosť, aby si ľudia a najmä muži uvedomili, že násilie nie je všeliek na všetky problémy sveta. Ba čo viac! Je to cesta kontraproduktívna, vedúca priamo do záhuby.

-*-*-*-*-*-**-*-*-***-*-*-*

Keď som pátrala v spomienkach po filme o napätých vzťahoch muža a ženy, ktorý by mi pasoval do témy, spomenula som si na Ivanu Chýlkovú vo filme Čas sluhú. To posolstvo premeny jednej ženy z obete na mrchu, ako sa z vyslovene submisívnej, masochitickej ženy stáva sadistická domina….hovorí za všetko. Krásne prirovnanie: zvllieka sa ako had…ukazuje svoju pravú podstatu.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5h6cNXgakw

-*-*-*-*-*-*-*-**-*

Renáta, prečo sa hráš na vílu, ak nosíš v sebe dominu?

Ja ju v sebe vnímam, neboj.

Ono bojí sa vlastne väčšina spoločnosti postavenej na predpotopných ideách patriarchátu. Poddajným mužom nadávajú, že sú vraj pod papučou, mali by svoje ženy vyhnať z domu a podobne. Pritom mnohí si ničia vlastné životy práve tým, že si vyberajú slabé ženy schopné tak maximálne plakať do vankúša.

Naša zaostalá spoločnosť vníma ženu ako kuchárku, slúžku a sexuálnu otrokyňu v jednom.

Pritom stačí tak málo….pochopiť a uznať, že aj žena je mysliaci a cítiaci tvor hodný úcty a pozornosti. Ak sa budem na ňu dívať, nie ako na handru, ale ako na kráľovnú svojho srdca a budem sa jej snažiť priniesť trebárs aj to pomyselné modré z neba, budeme šťastní obaja.

Zase aby som bola spravodlivá, musím oceniť gentlemanstvo bratislavských mužov. To ako mi podržia dvere, do ktorých vchádzam, to ako láskavo mi pokynú prejsť cez cestu, sú gestá, na aké by sa nemalo zabúdať.

A „aby bolo jasné”, domina nie je žiadna mrcha. To tá kolízia vo filme, klipe, aj v živote akosi nešťastne vzniká, keď padá kosa na kameň, keď je priveľa kohútov na jednom smetisku a podobne.

Kľúčom k šťastnému vzťahu s dominantnou ženou je (ako inak) dôvera a láska. Lebo ako aj Biblia hovorí: bez lásky nie som ničím.

 

 

Vyvolení umučení

13.07.2021

Nie, nie som lesba! V rámci akéhosi nekonečného hľadania seba samej som zvažovala aj túto možnosť. Výsledok? Niektoré ženy sú naozaj sexy a príťažlivé, no skôr sa s nimi nezhodnem, než by som s nimi dokázala žiť. To už viac verím okrídlenej vete: Kam čert nemôže, tam pošle ženu. Avšak na druhej strane dlhé roky sympatizujem s LGBT komunitou. Ich dúhová [...]

Nenápadná kniha pri dopitej káve

09.07.2021

Išla som do Panta Rhei pátrať po Nietsche-(ozaj neviem ako sa skloňuje toto ikonické meno)…..a samozrejme, nemali od neho zhola nič. Vraj mám skúsiť v Centrále, tam je širšia ponuka. Tak som si kúpila aspoň záložku s ilustráciou od Muchu a tento malý modrý zošítok. Meno Forsyth mi už bolo podvedome známe a intuícia ma proste nesklamala. Alebo som len [...]

Kniha roka subjektívne

06.07.2021

Už som tu spomínala, že mi bola na preklad ponúknutá detská knižka Ahoj, ja som Bak. O čo väčšia je však tá pocta, ak tú knihu vyhlásia za knihu roka! Načatú som ju už mala, dočítať tých pár zvyšných strán, to už išlo akýmsi samospádom. Autorku Martu Harajdovú aj prekladateľa do nemeckej jazykovej verzie Stefana Zieglera som stretla na Smolenickom [...]

Nemecko Leverkusen výbuch dym

Chemickým závodom v Nemecku otriasol mohutný výbuch

27.07.2021 11:49

Z miesta explózie stúpal niekoľko stoviek metrov vysoký stĺpec čierneho dymu.

ag testovanie, ružinovská poliklinika, koronavírus, test,

Pribudlo 51 nakazených koronavírusom a traja hospitalizovaní

27.07.2021 10:13, aktualizované: 10:45

Prvou dávkou vakcíny zaočkovali v pondelok viac ako 3-tisíc ľudí. Počet obetí ochorenia COVID-19 sa nezvýšil.

Linda Duneganová / Kostol / Kríž /

Božská premena, alebo ako sa z aljašského strip-klubu stal baptistický kostol

27.07.2021 09:53

Z chrámu ženskej krásy je teraz chrám spásy - a to vďaka dcére jednej z bývalých miestnych tanečníc, ktorá ho premenila na kostol, a tiež vďaka pastorovi, ktorý dokázal vidieť jeho potenciál.

Binder

Zomrel bývalý poslanec a projektant Gabčíkova Július Binder

27.07.2021 09:41, aktualizované: 11:09

Július Binder inicioval a bezprostredne riadil uvedenie Vodného diela Gabčíkovo do prevádzky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 176
Celková čítanosť: 363748x
Priemerná čítanosť článkov: 2067x

Autor blogu