Založ si blog

Ako ďalej, čitateľ?

Milý čitateľ,

občas sa to zrejme stáva, že udalosti všedných dní človeka proste zvalcujú.

Raz je toľko práce, že človek nestíha ani čítať. Len hltá filmy jeden za druhým.

Inokedy by aj čítal, len už nemá dosť síl to aj dávať vnútorne aj vizuálne dokopy a knihy ostávajú bez komentára.

Za celý február som sa na blogu neozvala, dokonca som aj zabudla prihlasovacie heslo. Hotový zázrak, že už mám nové. Snáď si ho zapamätám. Aktuálne veľa bojujem hlavne sama so sebou, s pamäťou, vnútornou silou.

Prečítala som však dve kultové diela: Americkú tragédiu a Denník Anny Frankovej. Dojmy mám, snáď sa o ne budem schopná s vami v dohľadnej dobe aj podeliť.

Ono tieto útlmy a vyhorenia možno tiež patria ku životu. Zrazu aj krásne veci strácajú lesk, silu, živosť. Strácame motiváciu ak necítime, či nie sme schopní precítiť spolupatričnosť a zmysel.

Dúfam, že tá stará Renča plná života a chuti podeliť sa so svojimi dojmami ešte kdesi pod škrupinou žije a snáď sa jej opäť podarí prelomiť túto ťarchu mlčania.

 

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.