Založ si blog

Mia a biely lev

Poslednou dobou sme pozreli mnoho filmov. Včera napríklad Aladdin (2019) – krásne, farebné, rozprávkové. 

Miu a bieleho leva dávali pred pár dňami ako večerný film. Natočený v roku 2018.

Na stránke csfd.cz má aj mnoho diváckych ohlasov. Samotný opis filmu mi príde hrozne šablónovitý. Film naopak živý, prekvapivý.

Dievča vytrhnuté zo svojho života v Londýne sa nechá podmaniť priateľstvu s mláďaťom bieleho leva.

Mláďa rastie, Mia tiež. Stáva sa z neho šelma, avšak je priateľstvo silnejšie než zvieracie inštinkty? Mne sa hrozne páčili tie ich spoločné zábery. Jej dôvera v leva a naopak strach všetkých ostatných.

Zároveň je dobré si uvedomiť, ako ozaj to klišé klame. Zvieracia farma tie levy nezachraňuje ale predáva na lovy vo výbehu. Zastreliť práve vypustené zviera však nie je ani poľovačka, len úbohé mäsiarstvo. Turizmus za trofejou.

Mia sa musí postaviť proti vlastnému otcovi, ak chce svojho Charlieho ochrániť pred takouto nezmyselnou a krutou smrťou.

Podarí sa jej však dôjsť až do prírodnej rezervácie a dokáže zastaviť honbu na bieleho leva?

Záverom Mia bojuje z posledných síl, avšak ešte nie je pozde na dobro.

Film končí výzvou: podporte nadáciu bojujúcu za zákaz lovu vo výbehu. Problém, o ktorom je dobre vedieť a film, ktorý vás chytí svojimi čarovnými scénami.

https://www.csfd.cz/film/630205-mia-a-bily-lev/prehled/

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.