Založ si blog

Mia a biely lev

Poslednou dobou sme pozreli mnoho filmov. Včera napríklad Aladdin (2019) – krásne, farebné, rozprávkové. 

Miu a bieleho leva dávali pred pár dňami ako večerný film. Natočený v roku 2018.

Na stránke csfd.cz má aj mnoho diváckych ohlasov. Samotný opis filmu mi príde hrozne šablónovitý. Film naopak živý, prekvapivý.

Dievča vytrhnuté zo svojho života v Londýne sa nechá podmaniť priateľstvu s mláďaťom bieleho leva.

Mláďa rastie, Mia tiež. Stáva sa z neho šelma, avšak je priateľstvo silnejšie než zvieracie inštinkty? Mne sa hrozne páčili tie ich spoločné zábery. Jej dôvera v leva a naopak strach všetkých ostatných.

Zároveň je dobré si uvedomiť, ako ozaj to klišé klame. Zvieracia farma tie levy nezachraňuje ale predáva na lovy vo výbehu. Zastreliť práve vypustené zviera však nie je ani poľovačka, len úbohé mäsiarstvo. Turizmus za trofejou.

Mia sa musí postaviť proti vlastnému otcovi, ak chce svojho Charlieho ochrániť pred takouto nezmyselnou a krutou smrťou.

Podarí sa jej však dôjsť až do prírodnej rezervácie a dokáže zastaviť honbu na bieleho leva?

Záverom Mia bojuje z posledných síl, avšak ešte nie je pozde na dobro.

Film končí výzvou: podporte nadáciu bojujúcu za zákaz lovu vo výbehu. Problém, o ktorom je dobre vedieť a film, ktorý vás chytí svojimi čarovnými scénami.

https://www.csfd.cz/film/630205-mia-a-bily-lev/prehled/

zvažujem trestné oznámenie na tv joj

19.06.2021

Táto televízia zámerne a pravidelne spôsobuje účinkujúcim v relácii Bez servítky ujmu na ľudskej dôstojnosti. Petra z Michaloviec po masakri v reality šou nevládala ani prísť k slovu. Renáta z Rožňavy bola hodená západniarom ako ovca svorke vlkov. -*-*-*-*-*-*-* Na našej spoločnosti najväčšmi nenávidím pokrytectvo. Ono všetci sa tvária, akí sú slušní a milí, [...]

Poézia nie je zdochnutá ryba

15.06.2021

Ryba smrdí od hlavy….a reality šou od začiatku do konca… Uvedomujete si, akí ste úžasní? Urobiť na môj prvotný článok vyše 2700 kliknutí a pol tisíca komentov? Ak by vás platili za komentáre, tak celkom slušne zarábate. A som rada, že si navzdory všetkému svoje menšiny aj všímate a dokonca dokážete vyhrabať aj celú studnicu viac-menej overených, či aj [...]

Do tretice všetko najlepšie

10.06.2021

Teší ma čítanosť a diskutovanosť článkov. Ono je to obdobné ako aj v reálnom živote. Nemusíme mať na všetko rovnaký názor a vidieť svet z rovnakého uhla pohľadu. To podstatné je, aby sme dokázali vzájomne komunikovať, aby sme boli schopní nielen opísať, ale aj obhájiť vlastné tvrdenia a nekomunikovať na nejakej škôlkarskej úrovni ľúbi/neľúbi, páči/nepáči. [...]

Erdogan biden

Erdogan: Prvé rokovanie s Bidenom otvorilo "novú éru"

21.06.2021 23:21

Erdogan a Biden sa ako hlavy štátov stretli v rámci summitu NATO v čase, keď vzťahy medzi Tureckom a USA neboli na dobrej úrovni.

úrad vlády

Smer chce klamstvami pomýliť občanov a vytvoriť si podmienky na návrat, tvrdí Úrad vlády

21.06.2021 22:19

Úrad vlády to uviedol v reakcii na Smer, podľa ktorého sa mala vláda dopustiť štátnej korupcie s cieľom motivovať jedného z vypovedajúcich kajúcnikov v prebiehajúcich kauzách.

Záplavy, Záhorie, Pernek, voda, povodeň, povodne, záplava

Na severe Záhoria sa ocitli niektoré oblasti pod vodou

21.06.2021 21:22

V okresoch Skalica a Senica hrozia prívalové povodne.

kuchajda letné kino

Bratislavské Nové Mesto opäť otvorí svoje Letné kino na Kuchajde

21.06.2021 20:18

Filmy bude mestská časť premietať každú stredu a sobotu, o výbere filmu budú opäť rozhodovať diváci hlasovaním.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 350776x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu