Založ si blog

Vyvolení umučení

Nie, nie som lesba! V rámci akéhosi nekonečného hľadania seba samej som zvažovala aj túto možnosť.

Výsledok? Niektoré ženy sú naozaj sexy a príťažlivé, no skôr sa s nimi nezhodnem, než by som s nimi dokázala žiť.

To už viac verím okrídlenej vete: Kam čert nemôže, tam pošle ženu.

Avšak na druhej strane dlhé roky sympatizujem s LGBT komunitou. Ich dúhová stužka je natoľko milým znakom na poukázanie odlišností, až som si jeden aj sama kúpila a nosím ho.

A keďže je medzi deťmi stále viacej obľúbené hľadanie maľovaných kamienkov, rada ich maľujem, rozmiestňujem po exteriéri ….baví ma aj objavovať kamienky iných….je to taká nenáročná, hravá ale milá propagácia výtvarných sklonov a možností. A bude medzi tými kamienkami už aj jedna s dúhou. Možno to detičky nepochopia, možno ani rodičia nepochopia, ale bude tam, kdesi vonka, šíriť moju lásku k inakosti.

Krásna a nekonfliktná dúha.

Zrejme do tejto chvíle nechápete, načo ten drastický názov. Že by len ťažký marketingový ťah? Ani nie.

Načala som takto milo a nevinne tému inakosti a odlišnosti, s ktorou už celé roky sympatizujem, lebo sama na vlastnej koži a v každodennom živote tú inakosť a odlišnosť na sebe pociťujem.

Tie nekonečné komentáre typu:

Ty si chorá, daj sa liečiť!

Ty máš o koliesko navyše!…..a mohli by sme pokračovať, od pohŕdania cez šikanu po plno ďalších nenávistných prejavov, ktoré inakosť v jednakom stáde ľudí vyvoláva.

Všetci títo ľudia si neuvedomujú ani základné fakty.

Oni nevedia, a zrejme ani nechcú o tom nič vedieť, ale mnohé formy porúch osobnosti sú jednoducho neliečiteľné. Aká si sa narodila, takou aj zomrieš.

S AS sa ťažko prejavujú emócie, to však neznamená, že by človek nemal srdce.

Ak sa dieťa narodí bez rúk, či bez nôh, vtedy nečakajú na zázrak, nech mu samé dorastú. Ak však máš „chybu“ a odlišnosť v mozgu, tak sa „daj liečiť“, podstupuj elektrošoky, nechaj sa priväzovať k posteli a zväzovať v zvieracej kazajke. Lebo stádo tvoja inakosť dráždi a serie, často až do nepríčetna.

A prečo som začala s homosexualitou? Donedávna bola aj tá zaradená medzi psychiatrickými diagnózami a „liečila sa“ napríklad studenou sprchou, či aj lobotómiou????

Proste tú odlišnosť si v sebe človek nosí, od kolísky do hrobu.

Osobnosť nie sú vlasy! Že dnes mám čierne, ale zajtra už budú biele ako sneh.

Keď som v rodokmeni objavila stopy po židovskom pôvode, môj svet sa zmenil. Akoby sa mi rozšírili obzory. Akoby ten holocaust páchali priamo na mne a mojich blížnych.

Židia sa počas celej histórie cítili ako vyvolený národ a táto ich inakosť ľudí dráždila natoľko, až sa ich rozhodli masovo vyhubiť.

Aj Ježiš cítil v sebe po začiatku svojho pôsobenia vlastnú odlišnosť a inakosť, čo ho vyvolila spomedzi všetkých ľudí, aby sa stal prostredníkom medzi ľuďmi a Bohom. Výsledok už vieme. Umučenie a ukrižovanie.

Inakosť sa neodpúšťala. Nikdy v minulosti a neodpúšťa sa ani dnes!

Darmo celá tá liga na ochranu duševného zdravia, darmo všetky Gay Pride a osvetová kampaň v médiách!

Pre širokú verejnosť sme stále boli aj budeme len choré vrany, zrelé na odstrel.

 

Fotografie: autorka

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.