Založ si blog

V Rožňave kino zrušili už dávno, z dediny sme do kín cestovali

Pamätám. Ako čerství mladomanželia sme si s manželom v Rožňave pozreli jeden diel Hviezdnych vojen. A mali sme náramné šťastie, lebo sme videli ten najviac romantický diel, ktorý bol takmer celý o láske.

Potom sa kino v RV zrušilo.

Ešte sa síce premietalo v lete na hvezdárni a z roka na rok chodieval aj Zlatý bažant kinematograf, ale to tradičné mestské kino sa už neobnovilo. Nebolo by rentabilné.

A náš rodný dom? Leží niekde takmer na konci sveta. Okrem potravín a krčmy tam vlastne takmer ničoho niet. Teda, či chcete podať list, či navštíviť lekára, či si kúpiť nejakú blúzku, alebo len zájsť niekam do kina, človek proste všade iba cestuje a cestuje a bez auta sa cíti ako odrezaný od sveta.

Z rodinného sídla sme takto cestovali do kín po rôznych mestách Maďarska. Máme šťastie, že ide o pohraničnú obec a my maďarčinu na dostatočnej úrovni ovládame na to, aby nám nerobil problémy ani maďarský dabing, ani maďarské titulky. A občas sme si do kina zašli aj do vzdialených Košíc. Už ani nepamätám, čo sme tam videli. V Maďarsku to boli každopádne ďalšie diely hviezdnych vojen, či komédia Moja mama ja Marťanka s Kim Basinger v hlavnej úlohe.

V Bratislave žijeme už rok a do kina sme sa doteraz nedostali.

Vlastne boli sme na Tirschovom nábreží a videli jeden kórejský film. Snímka bola s titulkami, ale zaujala. Aktuálnosťou témy aj svojským humorom.

Masaker na konci nikto nečakal. Teraz spätne si však ani nepamätám, či mal ten film vekové ohraničenie. Pritom ukazovať vraždenie deťom nie je práve najlepší nápad.

No včera teda prišlo, čo muselo prísť.

V OC Bory majú Cinemax, premieta sa 3D a štvorčlenná rodinka nechá na lístky, okuliare + občerstvenie cca 45€.

Premietal sa Venom so slovenským dabingom.

Komixové dielo nám prinieslo dvoch superhrdinov.

Masový vrah verzus policajt.

Naplnená láska masového vraha verzus trápenie v láske policajta.

Miestami sa nudím, miestami mi tŕpnu nohy.

Vadia mi hlučné zvukové efekty, priveľa fantázie a rozbitého skla.

Páči sa mi temná svadba. Nevesta celá v čiernom, ženích v bordovom. Ak ste tiež obdivovateľmi gotických svadieb, tak táto scenéria by vás mohla zaujať.

V každom prípade kórejský film o sociálnych nerovnostiach a nezamestnanosti ma oslovil aj zaujal oveľa viac.

Nie som veľkým fanúšikom fantasy a komixov. Teda moc ma tá rozprávka o citlivom masovom vrahovi nedostala.

Autori sa síce pokúsili aj o trošku humoru, no u mňa sa zmohli len na slabý úsmev.

Možno keby ubrali z tých efektov a viacej riešili psychológiu postáv….či aspoň viacej humoru dali do toho akčného filmu.

Proste na ďalšie komixy sa nechystám.

Možno tak niektorá z aktuálnych českých komédií by mohla byť fajn. Tí aspoň riešia reálne starosti reálnych ľudí a nenechávajú za seba bojovať príšery.

Doktor House: Fakty, či fikcia?

27.01.2023

Pokračujeme v kategórii film, ktorú ste si tak obľúbili. Podaktorým z vás nevadí ani poriadna dávka fikcie a nechápete, čo ľudia furt majú s tou realitou. No asi to bude predsa len podstatná téma, keď už sa ľudia o tom unúvajú písať knihy a dokonca ich aj prekladať do všemožných jazykov. Nedávno som vám v blogu ukázala, ako autorov inšpirovala Netflixová séria [...]

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

23.01.2023

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď [...]

Iveta – dievča z Trebišova láme rekordy

17.01.2023

Zrejme v tom bol zámer, že TV JOJ aj TV Markíza spustili svoje najnovšie seriály v rovnakom čase. Dunaj k vašim službám konkuruje Ivete. Bratislava je polepená plagátmi oboch seriálov a reklamy nájdete aj v magazínoch. Voľakedy na Panelák sa ešte takáto masívna reklamná kampaň neviedla, doba zjavne pokročila a tlaky na sledovanosť sú ešte väčšie. Zapozerala som sa do [...]

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 723252x
Priemerná čítanosť článkov: 2198x

Autor blogu