Založ si blog

Už nič nie je ako by malo byť

Tiež prežívate občas to znechutenie, keď si zase raz poviete, že v tej telke nie je nič a aj v tom kine ste si zaplatili len za ďalší americký brak? Ešte tak online filmy by to mohli zachrániť, ale v záplave reklám viacej hráte piškvorky so stláčaním X, než sa dočkáte toho vytúženého filmu, čo vás zase nijako obzvlášť neosloví?

Videli sme Tall Girl 2 a tá nuda sa dala krájať. Zrejme je to aj naším vekom, načo si vyberáme filmy o školopovinnej mládeži, keď už aj sami máme doma práve tú školopovinnú mládež? No proste sme celé dve hodiny len márne čakali, že sa vysoká blondýna dá dokopy s vysokým blondýnom, s ktorým by vizuálne tvorili dokonalý pár, až sme uvideli titulky a naplno vyjadrili svoje sklamanie.

Manželovi sa moc nepáčil ani Spiderman. V traileri až majstrovsky zostrihali najkrajšie scény, aby v tom celom filme už len pustošivo bojovali Peter Parker 1 s Petrom Parkerom 2 a 3 na záchrane suporlotrov, ktorých raz už zabili. Z lásky bola jediná pusa a jediným víťazstvom bolo zabudnutie.

Asi najlepšie z tých všetkých filmov vyšla Duna. Tá začínala ozaj krásnymi zábermi kráľovstva a blahobytu, aby sa kráľovská rodina dostala do pasce a samotný princ našiel svoj osud vraždením vo vražednej púšti.

Nekonečné zábery šedej a hnedej púšte človeka uspávajú, najlepšími momentmi sú asi prvky mágie, ktorú ovláda celý klan bosoriek. Lásky máme zase absolútne minimum a to opustenie blahobytu pre smrtonosnú púšť pôsobí v konečnom dôsledku deprimujúco.

Takže nič, čo by ma skutočne nadchlo, som bohužiaľ neobjavila. Možno by mi tip na niečo skutočne dobré mohli poskytnúť samotní čitatelia. Tá Duna kopírovala hviezdne vojny a o moc ďalej sa nedostala.

Asi naj film predsa len dávali v telke : Vrah odvedľa. Romantický film o starnúcom chlapovi s nudnou manželkou, čo sa zaľúbi do mladej susedky. Toho vraha vlastne počas celého filmu nevidíte, neviete, len tipujete, kto by koho a prečo mal vlastne zabiť. A občas si už poviete, že tu sa predsa žiadna vražda ani nestane a pokazili to samotní prekladatelia, čo The Neighbour preložili s akousi prehnanou iniciatívou. Záver vám samozrejme nemôžem prezradiť, to by ste už možno ani nedopozerali a nedozvedeli by ste sa, či sa tí prekladatelia naozaj iba nepomýlili.

https://www.csfd.sk/film/481602-the-neighbor/prehlad/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 799993x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu