Založ si blog

Dievčenský sen

Blog musel kus postúpiť do úzadia, keďže poslednou dobou mám toho naozaj priveľa. Tak som vám ani nestihla zaželať krásne sviatky. Teda aspoň spätne, dúfam, že ste ich strávili príjemne a podľa svojich predstáv.

 

Pamätám, ešte veľmi – veľmi dávno, som vyslovila sen, že raz by som chcela byť spisovateľka a bývať pri jazere. Živiť sa písaním je na Slovensku až nadľudský sen, čo sa podarí naplniť len pár šťastlivcom.

Aktuálne som v jednom zdĺhavom prijímacom procese, na konci ktorého by som mohla písať pre renomovaný slovenský denník. A moje slová by denne ležali na policiach po celom Slovensku. No nie je to impozantná predstava?

Plus sme sa presťahovali do väčšieho bytu a lepšej štvrte. Blízko centra, z okien mám výhľad na pokojnú hladinu jazera. Kto by tomu bol pred rokmi veril, že?

Teda aj dievčenské sny sa občas plnia.

Stačí si veriť a ísť si za svojimi snami.

Ak túžite písať, tak píšte, ak maľovať, tak maľujte.

Aj Van Gogh namaľoval svoje slávne obrazy ako momentky nadchnutý výhľadom z okna.

Za tým stĺpom a stromami sa ukrýva pokojná hladina jazera…

Teda vo voľnom čase sa môžem prechádzať na brehu jazera, maľovať vlnky a vodné vtáctvo.

A samozrejme poctivo zamakať na objednanej reportáži, na ktorej to teraz všetko stojí a padá.

Na Veľkú noc som na Netflixe pozerala dokumentárny film o Britney Spears.

Aj jej sa naplnili tie najkrajšie sny, aby sa prebudila do tej najhoršej nočnej mory.

Tím lekárov a právnikov ju pripravil o svojprávnosť a ona dlhých 13 rokov bojovala o svoju stratenú slobodu.

Teda zase len šťastná trinástka, ktorá prináša nečakané zvraty.

Z príjmov okolo Britney Spears žila celá banda právnikov a hovorcov. Pritom ju samotnú vyhlásili za dementnú a nedovolili jej riadiť vlastné auto, ani si len tak voľne zájsť na hamburger.

Naozaj podnetné, až nepochopiteľné.

Na zamyslenie, ako nám dokážu naši najbližší strpčiť život.

Btw. aj tá maďarská influencerka Irenka –Mahiana Rosszallo – prišla o svojprávnosť. Jej opatrovníkom je jej manžel. A ona sa len prodicúruje, spieva v tesnom body a parochni a zarába…

Britney napokon k oslobodeniu pomohol až tlak verejnosti. Keď už bežní fanúšikovia natvrdo kráčali do ulíc s transparentmi – Osloboďte Britney – tak sa jej otec a právnik napokon vzdali. Veď si za tých dlhých 13 rokov už z jej zárobkov stihli nazhromaždiť celé milióny!

Fotografia: autorka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.