Založ si blog

Pestovanie konope a útoky žraloka

Posledný blog o hádke mal extrémnu čítanosť. Na pomery môjho blogu. Aj keď je to smutné, že ľudí najviac berú konflikty a hádky. Ako žraloky, čo zacítia krv a vrhnú sa aj z kilometra.

 

No aj tak som vám vďačná, že ste,…a zrejme ste schopní viacerí tu čítať aj s porozumením. Čo je obrovský bonus oproti čitateľom bulváru, čo si len prečítajú názov a po pozretí troch fotiek už aj chrlia svoje ničím nepodložené a nerozumné žvásty.

No ale aj tak je krásne robiť v spravodajstve. Správy poukazujú na momenty, aké by sa bez spravodajstva možno premlčali a niektoré nie práve najľudovejšie médiá dokážu poskytnúť aj plno špecifických informácií.

Tak som akosi do zorného poľa dostala žraloky mako a pestovanie marihuany.

A malú zmienku o filme Pláž, kde je to vraj tiež.

Nenútim vás pozerať staré filmy, kedy ešte Leonardo Di Caprio bol mláďa a možno ste ho už veľmi dávno aj videli.

No ale je to tam. Nádherná pláž, raj na zemi, plantáž plná marihuany a krásny žralok, ktorý zomrie ako neviniatko.

No story nie je presladené. Skôr sa utopíme v krvi. Žralok vytrháva mäso z ľudských tiel a „pokojamilovní plantážnici“ sú ochotní  pre svoje čarovné rastlinky aj vraždiť.

Film ponúka mnoho motívov,  námetov na premýšľanie. 

O idylickej komunite, ktorá pripomína sektu, kde je navonok všetko krásne, no v mene tej krásy dokážu podupať po vlastných ľuďoch.

(Cristo tam umiera za hriechy sekty. Zo zlatého Lea je vrah…)

O začlenení do komunity aj o potrebe separácie.

O tom, aké fajn je na nič nemyslieť a ako sa dokážeš trápiť, ak ti zrazu veci začnú dávať zmysel a zapadajú do seba ako kocky skladačky.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Robila som rozhovor s občianskym aktivistom, čo je za legalizáciu marihuany a aktívne bojuje proti drakonickému trestu, aký dostal Josef Šipoš na okresnom súde v Trnave.

Aj doteraz som poznala ľudí, pre ktorých legalizácia marihuany je ich nosnou témou, až životnou filozofiou.

No možno nie všetci.

A možno mi médium umožní ten rozhovor zverejniť.

Aby ľudia nečítali len mainstreamový brak. Ale občas aj niečo na zamyslenie. A nie. Ja nie som za legalizáciu marihuany. Dopadlo by to rovnako zúfalo, ako legálny alkohol, či legálne cigarety.

No základom komunikácie by malo byť, že sa ľudia ešte dokážu rozprávať. A nielen tí s rovnakým transparentom v ruke a s rovnakou vlajkou na chrbte.

Narcizmus pod lupou

06.06.2024

Tiež ste si to všimli, že Narcizmus je stále väčší problém? Natrafila som už aj na hejterov, čo mi nadávali do „narcistických psychopatov“ a keď som čítala psychologický posudok o jednom mojom priateľovi na fb, ktorého som na súdnom pojednávaní, kde vystupoval v pozícii obvinenného, videla aj osobne, tak mal určenú narcistickú poruchu osobnosti. Hľadala [...]

Posledný úspešný atentát na priemiéra v Európe

18.05.2024

Píše sa rok 2024 a Juraj Cintula spáchal „najprimitívnješiu formu útoku“, akú len mohol. Jeho terč prežil, on sám bol po pár sekundách spacifikovaný a živý sa už spoza mreží ani nedostane. Stig Engström v roku 1986 išiel na to oveľa sofistikovanejšie. S vedomím udalostí uplynulých dní sa nám aj atentát na bývalého švédskeho premiéra Olofa Palmeho [...]

Pokus o vraždu ústavného činiteľa

16.05.2024

Atentát v Handlovej na Róberta Fica nikto z nás nečakal. #Fico #Cintula #Handlová Stredu 15.5.2024 si zapamätáme z dôvodu atentátu v Handlovej. Dopustil sa ho slovenský básnik a spisovateľ z Levíc Juraj Cintula voči nášmu aktuálnemu premiérovi Róbertovi Ficovi. Cintula mal zbraň v legálnej držbe. Držanie zbrane je podmienené aj psychologickým vyšetrením, ale vydáva sa [...]

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 16:26

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

Vladimir Putin

Putin nadiktoval štyri podmienky pre začiatok rokovaní s Ukrajinou. Agresorská zostava, odkázal Kyjev

14.06.2024 15:15, aktualizované: 16:47

Ukrajina sa bráni ruskej vojenskej agresii už 842 dní a invázne sily ovládajú približne pätinu ukrajinského územia.

medveď

Češka si z Oravy spravila safari, nelegálne ulovila medveďa

14.06.2024 14:51

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za prečin pytliactva v súbehu s prečinom porušovania ochrany rastlín a živočíchov.

Peter Tománek, tománek, čistý deň,

Tománek z kauzy Čistý deň na ďalšie resocializačné zariadenie akreditáciu nedostal

14.06.2024 14:40

O akreditáciu prišlo zariadenie po tom, ako sa konal súd s dvoma bývalými zamestnancami pre sexuálny styk s maloletými chovankyňami.