Založ si blog

Pestovanie konope a útoky žraloka

Posledný blog o hádke mal extrémnu čítanosť. Na pomery môjho blogu. Aj keď je to smutné, že ľudí najviac berú konflikty a hádky. Ako žraloky, čo zacítia krv a vrhnú sa aj z kilometra.

 

No aj tak som vám vďačná, že ste,…a zrejme ste schopní viacerí tu čítať aj s porozumením. Čo je obrovský bonus oproti čitateľom bulváru, čo si len prečítajú názov a po pozretí troch fotiek už aj chrlia svoje ničím nepodložené a nerozumné žvásty.

No ale aj tak je krásne robiť v spravodajstve. Správy poukazujú na momenty, aké by sa bez spravodajstva možno premlčali a niektoré nie práve najľudovejšie médiá dokážu poskytnúť aj plno špecifických informácií.

Tak som akosi do zorného poľa dostala žraloky mako a pestovanie marihuany.

A malú zmienku o filme Pláž, kde je to vraj tiež.

Nenútim vás pozerať staré filmy, kedy ešte Leonardo Di Caprio bol mláďa a možno ste ho už veľmi dávno aj videli.

No ale je to tam. Nádherná pláž, raj na zemi, plantáž plná marihuany a krásny žralok, ktorý zomrie ako neviniatko.

No story nie je presladené. Skôr sa utopíme v krvi. Žralok vytrháva mäso z ľudských tiel a „pokojamilovní plantážnici“ sú ochotní  pre svoje čarovné rastlinky aj vraždiť.

Film ponúka mnoho motívov,  námetov na premýšľanie. 

O idylickej komunite, ktorá pripomína sektu, kde je navonok všetko krásne, no v mene tej krásy dokážu podupať po vlastných ľuďoch.

(Cristo tam umiera za hriechy sekty. Zo zlatého Lea je vrah…)

O začlenení do komunity aj o potrebe separácie.

O tom, aké fajn je na nič nemyslieť a ako sa dokážeš trápiť, ak ti zrazu veci začnú dávať zmysel a zapadajú do seba ako kocky skladačky.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Robila som rozhovor s občianskym aktivistom, čo je za legalizáciu marihuany a aktívne bojuje proti drakonickému trestu, aký dostal Josef Šipoš na okresnom súde v Trnave.

Aj doteraz som poznala ľudí, pre ktorých legalizácia marihuany je ich nosnou témou, až životnou filozofiou.

No možno nie všetci.

A možno mi médium umožní ten rozhovor zverejniť.

Aby ľudia nečítali len mainstreamový brak. Ale občas aj niečo na zamyslenie. A nie. Ja nie som za legalizáciu marihuany. Dopadlo by to rovnako zúfalo, ako legálny alkohol, či legálne cigarety.

No základom komunikácie by malo byť, že sa ľudia ešte dokážu rozprávať. A nielen tí s rovnakým transparentom v ruke a s rovnakou vlajkou na chrbte.

Máme si z čoho voliť?

19.09.2023

Sledujem volebné prieskumy aj všetky tie škandály, aké naši politici produkujú. A je ešte vlastne z čoho voliť? Ako rodinka sme s rozhodli, že ideme do toho. A aj keď nebudeme v čase volieb na svojich trvalých adresách, tak to proste dáme. Voličské preukazy vám zasielajú na písomnú žiadosť obratom, takže ak nemáte, ešte stále by ste to mohli stihnúť vybaviť. [...]

Nedočítaný Vincent a neutíšený Smäd po živote

09.09.2023

„Bol som dlho preč,“ uzatvára mĺkvy indián kapitolu, ktorú zažil v liečebni. Miloš Forman názov zvolil úplne samostatne a tak sa nám nehynúce dielo vrylo do pamäti pod názvom Prelet nad kukučím hniezdom. Mne sa páči najme tento málo výrečný názov: Bol som dlho preč. Aj ja som bola dlho preč, alebo krátko? Vypadla som z pracovného procesu na hodnú [...]

Na krídlach umenia v kráľovskom banskom meste

31.08.2023

Oficiálne sa to nazýva festival, aktuálny happening by sme pre priblíženie mohli nazývať aj predĺžený víkend s polpenziou. Jedná sa o každoročnú udalosť, približne v rovnakom čase – posledný augustový víkend. Združenie Pars Artem založili básnik a aforista a rozprávkarka. Ján Tazberík, básnik, sa posledné roky ešte zúčastňoval na stretávkach. Naposledy [...]

Otilia Vranska

Kriminalistický unikát: Po 90 rokoch objasnili brutálnu vraždu Slovenky v Prahe

21.09.2023 13:35

Prípad Otílie Vranskej, ktorej vražda v septembri 1933 šokovala Československo, je objasnený. Riaditeľ českého policajného múzea Radek Galaš si je na 80 percent istý, že páchateľov odhalili.

Azerbajdžan / Arménsko / Karabach /

Na pozadí streľby sa začali rokovania o budúcnosti Karabachu. Ruská armáda evakuovala 5-tisíc osôb

21.09.2023 13:34

Náhorný Karabach je dlhé desaťročia predmetom sporov medzi postsovietskymi republikami Arménskom a Azerbajdžanom.

Ašot Mkrtyčev

Po USA a Rusku uvalil na slovenského obchodníka so zbraňami sankcie aj Soul

21.09.2023 12:28

Južná Kórea uvalila nové sankcie celkovo na desať jednotlivcov a dve spoločnosti zapojené do ilegálneho obchodovania KĽDR so zbraňami.

SR polícia Nedožery Brezany odpad rádioaktívny TNX

Výbušniny a rádioaktívny odpad skladoval na starom družstve pri Prievidzi, muža vzali do väzby

21.09.2023 12:23

Obvineného vzal súd do väzby z dôvodu, že môže pokračovať v trestnej činnosti.