Založ si blog

Pestovanie konope a útoky žraloka

Posledný blog o hádke mal extrémnu čítanosť. Na pomery môjho blogu. Aj keď je to smutné, že ľudí najviac berú konflikty a hádky. Ako žraloky, čo zacítia krv a vrhnú sa aj z kilometra.

 

No aj tak som vám vďačná, že ste,…a zrejme ste schopní viacerí tu čítať aj s porozumením. Čo je obrovský bonus oproti čitateľom bulváru, čo si len prečítajú názov a po pozretí troch fotiek už aj chrlia svoje ničím nepodložené a nerozumné žvásty.

No ale aj tak je krásne robiť v spravodajstve. Správy poukazujú na momenty, aké by sa bez spravodajstva možno premlčali a niektoré nie práve najľudovejšie médiá dokážu poskytnúť aj plno špecifických informácií.

Tak som akosi do zorného poľa dostala žraloky mako a pestovanie marihuany.

A malú zmienku o filme Pláž, kde je to vraj tiež.

Nenútim vás pozerať staré filmy, kedy ešte Leonardo Di Caprio bol mláďa a možno ste ho už veľmi dávno aj videli.

No ale je to tam. Nádherná pláž, raj na zemi, plantáž plná marihuany a krásny žralok, ktorý zomrie ako neviniatko.

No story nie je presladené. Skôr sa utopíme v krvi. Žralok vytrháva mäso z ľudských tiel a „pokojamilovní plantážnici“ sú ochotní  pre svoje čarovné rastlinky aj vraždiť.

Film ponúka mnoho motívov,  námetov na premýšľanie. 

O idylickej komunite, ktorá pripomína sektu, kde je navonok všetko krásne, no v mene tej krásy dokážu podupať po vlastných ľuďoch.

(Cristo tam umiera za hriechy sekty. Zo zlatého Lea je vrah…)

O začlenení do komunity aj o potrebe separácie.

O tom, aké fajn je na nič nemyslieť a ako sa dokážeš trápiť, ak ti zrazu veci začnú dávať zmysel a zapadajú do seba ako kocky skladačky.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Robila som rozhovor s občianskym aktivistom, čo je za legalizáciu marihuany a aktívne bojuje proti drakonickému trestu, aký dostal Josef Šipoš na okresnom súde v Trnave.

Aj doteraz som poznala ľudí, pre ktorých legalizácia marihuany je ich nosnou témou, až životnou filozofiou.

No možno nie všetci.

A možno mi médium umožní ten rozhovor zverejniť.

Aby ľudia nečítali len mainstreamový brak. Ale občas aj niečo na zamyslenie. A nie. Ja nie som za legalizáciu marihuany. Dopadlo by to rovnako zúfalo, ako legálny alkohol, či legálne cigarety.

No základom komunikácie by malo byť, že sa ľudia ešte dokážu rozprávať. A nielen tí s rovnakým transparentom v ruke a s rovnakou vlajkou na chrbte.

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté

22.11.2022

Teší ma čítanosť predošlého článku,. O to viacej, že v ňom nie je žiadna politika, ani zdrvujúce fakty. Len životy spisovateľov a v tejto téme aj pokračujeme. V minulom blogu sme si hovorili o šťastlivcoch, ktorým sa darí úspešne predávať svoje knihy a dostávať sa do povedomia širokej verejnosti. Avšak existuje aj komunita takých, ktorým sa toto darí oveľa menej. [...]

Zlatá Zuzana

20.11.2022

V našej krajine sa ako spisovateľ živí odhadom cca. 10-15 ľudí. Všetci ostatní majú civilné zamestnania, či sú už na dôchodku a z celoživotných úspor si napĺňajú svoje literárne sny. Teda uživiť sa písaním kníh sa darí len tým pár notoricky známym menám. Ak sa povie ženské romány, tak jednoznačne Táňa Keleová Vasilková, prípadne Evita. Ak krimi, [...]

Gemeran-ka

18.11.2022

Včera prebehlo 33 rokov od nežnej revolúcie. 33 rokov demontáže a destabilizácie. S poéziou si zdá sa veľmi neviete dať rady, tak nebudem prehnane apolitická. Pochádzam z Gemerského regiónu, rovnako ako autorka, ktorú by som vám dnes chcela pripomenúť. Je to región s najväčšou zaostalosťou a najvyššou mierou nezamestnanosti. Ale len od roku 1989. Dovtedy v [...]

WC, toaleta, záchody

Ktoré európske mestá majú najšpinavšie verejné záchody? Bratislava prekvapila

26.11.2022 12:30

Experti britskej webovej stránky showersforyou (sprchy pre vás) urobili zaujímavý prieskum pri príležitosti Svetového dňa toaliet.

Robert Fico

Fico volá po zrušení obvinenia šéfa Národnej banky Slovenska Kažimíra

26.11.2022 12:27

Exminister financií Peter Kažimír je opätovne trestne stíhaný za podplácanie.

ischia

Dažde a zosuv pôdy na talianskej Ischii: Zahynulo najmenej osem ľudí

26.11.2022 12:13, aktualizované: 12:30

Stredné a južné Taliansko sužujú silné búrky.

Nikol Pašinjan, Vladimir Putin

The Guardian: Putinovo zovretie spojencov po arménskom odmietnutí povoľuje

26.11.2022 10:20

Urážka od tradičného Putinovho spojenca nasledovala po katastrofálnom summite šiestich bývalých sovietskych republík.