Založ si blog

Femme Fatale, ktorú „pravidelne bijú“ a domáce násilie obecne

Iniciály s rovnakými písmenami sú akoby osudové. Brigitte Bardott, Barbara Bančejová, či môj najnovší objav Kristína 

Kövešová.

Človek si automaticky všíma konkurenciu, či vlastne kolegov. A keďže sa stále viacej venujem krimi, tak som si všimla aj ju.

Prvýkrát mi jej akčnosť udrela do očí, keď prenasledovala kňaza Františka až mu so svojím mikrofónom dobreže nevybila predné zuby.

Oveľa sympatickejšiu tvár ukazuje KK v rozhovoroch s obeťami sexuálneho zneužívania.

Je sympatické, ako sa drží svojich tém a sleduje sexuálneho predátora Rácza aj po prepustení na slobodu.

Pozrela som si s ňou zaujímavý a inšpiratívny rozhovor. V mnohom KK hraje prím a v mnohom ju prosto nepochopím.

Vraj ona chce tých páchateľov „počuť“, no pravda je taká, že ich len uháňa so zapnutým mobilom a s mikrofónom v ruke.

Lebo tí páchatelia proste nechcú hovoriť.

Alebo sa chcú rovno biť, alebo sa rozkrikovať, ako KK aj neraz zdokumentovala vo videách.

Človek pozerá 5-8 minút a samý krik a emócie, bez toho, aby ste rozumeli aspoň z 30%, čo to tie davy kričia.

Prosto by som to nerobila.

Krása novinárskej práce je, že na rozdiel od videí, to asi ťažko pútavo opíšete, ako beháte za páchateľmi, ktorí nehovoria nič, či neartikulovane kričia a útočia na kamery. (článok poKRAčUJE POD VIDEOM)

Ďalší zaujímavý moment je, že KK opisuje svoje súkromie ako oázu pozitivity a blaženej spokojnosti.

A potom to jej ťaženie v krimi svete tak trochu vyznieva ako návrat spravodlivého -toho, čo ide robiť poriadky a nastolí božiu spravodlivosť.

Akosi nevnímam svoj život až natoľko idylicky.

A práve preto, ani by som nechcela v novinách písať len o zločinoch, násilí, vraždách.

ZLA je dostatok aj bez toho, aby sme denne vyprodukovali ďalšie tony negatívneho materiálu.

A tú túžbu venovať sa pozitívnym témam našťastie vidím aj vo svojom okolí.

Ja viem, že médiá len obsluhujú verejný dopyt a záujem. No ten záujem nemôže byť natoľko zvrátený, aby si denne žiadal tony sĺz a bolesti. Či úbytok X životov.

Naopak, veľký úspech u Kristíny je, že jej vraj píše 300 ľudí denne. Všetky tie ženy a baby, všetky tie obete pedofilov a sexuálnych predátorov. Zrejme aj všetkých tých 26 báb, ktoré sexuálne zneužil manželský pár z Mojmíroviec.

Z jednej strany je to pochopiteľné, že KK to rieši, tak nech vyrieši aj stú a dvestú obdobnú udalosť, no z druhej strany je to aj fyzicky nemožné. Akoby nejestvovali iní redaktori a iné médiá.

Ak by len každá stá obeť oslovila aj mňa, už to by bolo pozitívne. Už to by bolo štartovacie pole, aby sme sa prípadu začali venovať. Asi nebudeme behať s kamerami a nebudeme dotyčného prenasledovať šprintom na 50 metrov, ale urobíme všetko pre to, aby sme sa prípadu povenovali s maximálnou mierou pozornosti aj zodpovednosti.

Na budúci týždeň v utorok mám stretnutie so ženami z OZ Nádej. Tie ženy ponúkajú bezplatné psychologické a právne poradenstvo. A v odôvodnených prípadoch dokážu pomôcť obetiam aj v otázke financií.

Takže ak by ste do toho utorka nabrali odvahu čokoľvek sa pýtať, môžem sa ísť pýtať za vás. Môžete ma kontaktovať tu v diskusii, či na mesengeri Renáta Montmartre. Alebo môžete napísať aj tristoprvú správu pre KK – čo ak aj z vás raz bude „televízna hviezda“.

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.