Založ si blog

Alex Wortex ja ďalšia z poškodených, ktorá „účasť v Servítke trpko oľutovala“

Moje brojenie proti Servítke sa už pomaly stáva fenoménom. Oficiálna stránka tejto pitomej šou si ma všimla natoľko, že si ma zablokovala a dokonca mi bolo povedané, že účastníci sú predo mnou varovaní, nech sa so mnou ani nerozprávajú. Asi sa boja, že ľudí odhovorím od účasti, teda je to samé o sebe uznaním, že tento boj s veternými mlynmi má zmysel. 

Rovnaký obohratý scenár sa opakuje z týždňa na týždeň. A aj keď mudrlanti, čo to na vlastnej koži nikdy neokúsili, budú do nemoty tvrdiť, že „tí ľudia vedeli, do čoho idú“, tak nevedeli. Ak by vedeli, nemali by sme z týždňa na týždeň stále nejaké „trpké oľutovania“.

Ďalší smiešny argument je, že „sama si robila hanbu“. No ale tí komentátori si neuvedomujú, že dotyčná trpko neoľutovala to, že sa polonahá promenádovala v sieťovine. Veď to robila už roky pred tým a bez trpkej ľútosti. Účinkujúcim vrátane Alex prekáža tá neúcta, manipulácia, násilie – verbálne, čo miestami už hraničí s fyzickým.

Je to až na smiech, ako sa staviame do pozícií morálnych autorít, ktorí odsudzujú akékoľvek prejavy šikany na škole. A potom sa z týždňa na týždeň stretne akási partia zhola cudzích ľudí s jediným cieľom, aby sa počas daného týždňa stmelila svorka vlkov voči jedinej ovečke. A správajú sa obdobne aj horšie, než tie šikanátorky na školách.

Ak by účinkujúci mal vedieť, do čoho ide, tak mu to mali dať čierne na bielom, že v priebehu jedného týždňa urobíme všetko pre to, aby sme kolektív štyroch ľudí stmelili do jednoliatej svorky s cieľom podnecovať a podporovať v nich nenávisť voči piatemu človeku. 

Tu nejde o Alex, ani o Davida, či iných odstrčených. Ide o neľudský scenár podnecujúci a podporujúci šikanu a spoločnú nenávisť. A aby toho nebolo málo, z týždňa na týždeň sa pripájajú aj stovky unudených televíznych divákov, ktorí si tiež potrebujú do niekoho kopnúť.

A napríklad aj Alex je dokonalý cieľ, veď neoblieka sa ako vy, nestravuje sa ako vy, nebude si pchať drahú parochňu do sudu s vodou, ako ostatní, ktorým je pomaly všetko jedno.

Nie som fanynka nadmerného ochlpenia, vegánstva, ani bretariánstva. Nie som vychudnutá na kosť a nenosím parochne.

Ale vadí mi celý ten mechanizmus, ktorý ľudia zjavne zbožňujú: spájať sa a spoločne nenávidieť, každú jednu bielu vranu, každú jednu čiernu ovcu. Lebo kto nezapadá, tak sa na ňom dá krásne onanovať a vylievať vlastné frustrácie.

Alex Wortex v tej šou pripravila inšpirujúce jedlo a ukázala veľa z vlastného sveta. Odpoveďou jej bola stále väčšia izolácia, v piatok už granule pre psa a šrot. Ak by sa točilo ďalej, asi by jej tam začali kydať pomyje do válova a obhadzovať ju paradajkami. A ľudia by tomu nadšene tlieskali, veď Alex je podľa nich duševne chorá a zaslúži si vraj aj kokosom do hlavy – aspoň podľa rómskeho „angličana“ určite.

Sranda je, že mnohí ani neuvideli skutočnú Alexandru, možno si myslia, že tie parochne a perie nosí nonstop. Pritom Alex Wortex je obyčajný produkt na uspokojenie ľudských túžob. Ak by ľudia na tú jej šou neboli zvedaví, tak by si tými videami proste nezarobila. No ale opak je pravdou. Teda odsudzovať Alexandru za Alex má asi toľko objektivity, ako odsudzovať Agathu Christie za Hercula Poirota, či Koleníka za mafiána Masláka.

Môj manžel často spomína, aké má ťažké srdce na cirkev, lebo „oni popravili Krista“. A ja mu väčšinou stále trpezlivo vysvetľujem, že nie farári popravili Krista. Oni síce dali podnet a súdiť mal Pilát, ale ten na ňom žiadnu vinu nevidel. Ježiša zbičovaného a zakrvaveného predviedli pred ľud. A práve ten dav mal rozhodnúť. Svorka obyčajných voči neobyčajnému, voči človeku, ktorý sa vyhlasoval za Boha, ktorý bol od nich lepší. Bol tým baránkom, ktorého nebeský scenár rozhodol obetovať. Teda ak už viniť niekoho z ukrižovania Krista, tak pre mňa je to dav, ktorý vypudí zo seba všetko, čo s ním nezrástlo a nevyje s nimi rovnakú vlčiu pieseň.

A Alexandra v civile, bez extrémov vo výzore, bez preafektovanosti, takmer obyčajná baba:

Doktor House: Fakty, či fikcia?

27.01.2023

Pokračujeme v kategórii film, ktorú ste si tak obľúbili. Podaktorým z vás nevadí ani poriadna dávka fikcie a nechápete, čo ľudia furt majú s tou realitou. No asi to bude predsa len podstatná téma, keď už sa ľudia o tom unúvajú písať knihy a dokonca ich aj prekladať do všemožných jazykov. Nedávno som vám v blogu ukázala, ako autorov inšpirovala Netflixová séria [...]

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

23.01.2023

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď [...]

Iveta – dievča z Trebišova láme rekordy

17.01.2023

Zrejme v tom bol zámer, že TV JOJ aj TV Markíza spustili svoje najnovšie seriály v rovnakom čase. Dunaj k vašim službám konkuruje Ivete. Bratislava je polepená plagátmi oboch seriálov a reklamy nájdete aj v magazínoch. Voľakedy na Panelák sa ešte takáto masívna reklamná kampaň neviedla, doba zjavne pokročila a tlaky na sledovanosť sú ešte väčšie. Zapozerala som sa do [...]

tk, sdku, Dzurinda

Dzurinda sa núka márne. Lídri stredopravých strán si zatiaľ veria a majú aj obavy z osudu SDKÚ

05.02.2023 06:00

Volanie bývalého premiéra po spájaní zostáva zatiaľ nevypočuté.

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 723266x
Priemerná čítanosť článkov: 2198x

Autor blogu