Založ si blog

Kto je kto v politike? A má Matovič srdce?

Blížia sa nám voľby do miestnych samospráv aj vyšších územných celkov. A ja vítam všetky tie prieskumy a happeningy, rozdávané jabĺčka aj koláčiky. Členky tímu Vallo aj dnes chodili po okolí s košíčkom a rozdávali vlastné koláče. Dve žlté ruže od Kusého mi schnú vo váze. Tento predvolebný čas je asi to najkrajšie, čo bežnému voličovi proste ostane.

Na týchto voľbách mi asi najviac vadí, že všetci tí vykorenení, čo žijeme v Ba, ale korene máme kade-tade, v strede aj na východe, tak buď budeme dlhé hodiny cestovať na otočku do miesta trvalého bydliska, alebo si proste neodvolíme. Je to celkom kruté, že ani v 21.-om storočí nie je možné nijaké volenie na diaľku, či už cez internet, alebo listom. Aspoň do VÚC. Patrila som medzi tých, ktorí volili so záujmom a radi.

Je to jedinečná príležitosť zamyslieť sa, či je občan so smerovaním kraja/obce spokojný, alebo nie. Či vidí potenciál v možnej zmene.

Urobilo BBSK všetko pre blaho svojich občanov? Alebo majú pravdu všetci tí politickí oponenti, ktorí hovoria o obrovskom plytvaní a bezprecedentnom amaterizme Lunterovcov? Viete si predstaviť, že by si do županského kresla zasadol vysokoškolský študent? Alebo novinár a bývalý hovorca?

A čakali by ste, že sa predvolebná diskusia Žilinského kraja sa zvrhne na kritizovanie Matoviča? Lebo Matovič vraj natoľko navýšil dane, že tým odrovnal náš cestovný ruch a v zahraničí mu za to vraj aj tlieskajú.

S kritikou Matoviča sa už celkovo trhá vrece. Novinársku prácu v parlamente prirovnal ku kolaborácii s fašistickým Nemeckom, sám seba nazval Židom 21. storočia. Aj po streľbe na Zámockej reagoval dosť necitlivo a naposledy vybil poistky, keď napísal status, že je hetero a prosil o prepáčenie.

Rasťo Iliev počas diskusie priznal svoju orientáciu a agresívne skákal ľuďom do reči. Keď som v jednom z komentárov poznamenala, že Iliev si uzurpoval asi  polku vysielacieho času, bol, komentár ihneď vymazaný. No a aj Matovič už maže, jeho Hetero status si nezískal vlastne žiadne pozitívne ohlasy, ľudia ho prosili, nech už je konečne ticho.

Je mi aj smiešne, ako Matovič pomaly každému kole oči. Ja som sa prvý krát stretla s jeho prívržencami pred rokmi v Banskej Bystrici na oslavách výročia SNP. Tí ľudia nabehli v čiernych tričkách rušiť podujatie. Matovičova celá prevolebná kampaň bola cirkus a šou a zrazu mu tí istí ľudia, ktorí ho zrejme volili, budú vyčítať, že nemá srdce a hľadať u neho akúsi empatiu, ktorej u neho proste niet.

Tak paralelne mi to pripomína aj vlastné skúsenosti, kedy sú ku mne ľudia aj extrémne ústretoví, no za pár chvíľ, dní, či týždňov, sú schopní sa otočiť o 180 stupňov a vyčítať mi, že nie som taká, akou by ma chceli mať, či akú si ma predstavovali. Proste to bude večný problém ľudí, že pre stromy nevidia les a viac veria vlastným predstavám, než realite.

No a začala záplava Coming Outov: Iliev, Matovič, Beňová, …ďalší a ďalší. Zrazu je in, že sa všetci začínajú tasiť so svojou sexuálnou orientáciou. Akoby to bola posledná móda, či niečo, čo musíme bezpodmienečne vedieť. Aby sme boli v obraze, aby sme vedeli, koľkých máme medzi sebou queer ľudí.

Už aj kritika Hegerovoho výrazu, že homosexualitu nazval spôsobom života, vyvolala až priveľkú odozvu. Zrazu sa začali ozývať stále väčšie masy, že tí ľudia sa tak rodia. 

Neviem, koho zaujíma môj pohľad, no podľa mňa sa nám rodia detičky, u ktorých je väčšinou jasné, že sú chlapčekovia, alebo dievčatká. Asi žiadna matka neodchádza z pôrodnice s tým, že narodil sa mi malý gay, alebo malá lesba.

Sexualita je niečo, čo detí netrápi a neťaží a čo by mali len pomaly objavovať. Človek sa postupne hľadá a nachádza. A tak ako nachádzam, že viem pekne kresliť, či spievať, tak nejako si v istej fáze začnem uvedomovať, či sa mi páčia chlapci, alebo dievčatá, alebo oboje. (Prípadne poznáme aj netradičné objekty túžby ako zvieratá, či mŕtvoly, čo je už trestný čin a iste by to nebolo záujmom nikoho propagovať.)

V každom prípade je chvályhodné prekvalifikovanie trestného činu zo Zámockej na terorizmus. Aby nikoho ani nenapadlo ten čin nejako chváliť, či schvaľovať.

Obávam sa, aby iniciatíva Ostávame v uliciach neprerástla do niečoho hysterického a kontraproduktívneho.

A o tom vzťahu človeka so zvieraťom som objavila čosi smutné. Niečo, čo som kritizovala aj ohľadom výskumov.  Vedci vymýšľajú koleso a ustavične bojujú o peniaze. Projekt za projektom, zvieratá sú ako veci. Neberieme ohľad na ich city. Je mi ľúto ak objekty kvázi výskumu musia dopadnúť nejako takto: (delfín Peter v príbehu ukázal, že má väčšie srdce, ako mnohí ľudia)

https://obkec.azet.sk/clanok/hqlH4LT/tragicky-experiment-zena-mala-pomer-s-delfinom-zalubil-sa-do-nej-a-po-rozchode-sa-zabil/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-azet-new

 

 

 

Doktor House: Fakty, či fikcia?

27.01.2023

Pokračujeme v kategórii film, ktorú ste si tak obľúbili. Podaktorým z vás nevadí ani poriadna dávka fikcie a nechápete, čo ľudia furt majú s tou realitou. No asi to bude predsa len podstatná téma, keď už sa ľudia o tom unúvajú písať knihy a dokonca ich aj prekladať do všemožných jazykov. Nedávno som vám v blogu ukázala, ako autorov inšpirovala Netflixová séria [...]

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

23.01.2023

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď [...]

Iveta – dievča z Trebišova láme rekordy

17.01.2023

Zrejme v tom bol zámer, že TV JOJ aj TV Markíza spustili svoje najnovšie seriály v rovnakom čase. Dunaj k vašim službám konkuruje Ivete. Bratislava je polepená plagátmi oboch seriálov a reklamy nájdete aj v magazínoch. Voľakedy na Panelák sa ešte takáto masívna reklamná kampaň neviedla, doba zjavne pokročila a tlaky na sledovanosť sú ešte väčšie. Zapozerala som sa do [...]

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 723256x
Priemerná čítanosť článkov: 2198x

Autor blogu