Založ si blog

Diabolský plán korunného princa

Ono je síce príjemné zahrabať sa v malinkom pieskovisku slovenskej politickej, či kultúrnej scény, ale bez globálneho pohľadu a bez pátrania po príčinách a súvislostiach nemáme ani najmenšiu šancu byť v obraze.

Súčasná situácia na Slovensku je ako z najhoršej tragikomédie: vďaka 17 úmrtiam na Covid 19 prichádzajú o prácu stovky až tisíce ľudí. Ceny potravín závratne vyleteli. Liter oleja stál pred krízou 1€, teraz už 1,50 až 1,90€!

Akosi kríva priama úmera. Z doterajších štúdií práva sme žili v predstave, že obrana má byť úmerná ohrozeniu. No toto na koronakrízu neplatí ani omylom. Kvôli desiatkam obetí si ochotne a bez premýšľania zdevastujeme celú ekonomiku.

A ľudia, čo doteraz žili z ruky do úst, budú nutení hladovať. Ak mali doteraz mäso na stole raz za týždeň, tak vďaka kríze môžu byť vďační, ak sa im dostane aspoň raz za mesiac.

No skúsme sa pozrieť z väčšej perspektívy. Nákaza vznikla v Čínskom meste Wu Jan, údajne z trhu s čerstvým mäsom. V samotnej Číne si vyžiadala cca

3000 obetí, no vo svete sa obete rátajú na státisíce. Nákaza najviac ublížila najrozvinutejším krajinám: USA, Španielsko, Taliansko, Veľká Británia.

V Saudskej Arábii sa nakazilo 150 členov kráľovskej rodiny. Ale faktu, že by arabské ženy nechodievali so zahalenými tvárami, kto už len uverí?

Vyľudňujú sa preľudnené oblasti, vyprázdňujú domovy dôchodcov a lôžka dlhodobo chorých.

Donald Trump poukázal na laboratórium v meste Wu Jan, kde sa experimentuje s netopiermi a odkiaľ sa nákaza mohla dostať do sveta. Samotnú Čínu obviňuje z neochoty zatvárať vlastné hranice a poukazuje na mohutné zisky, ktoré tejto krajine plynú z predaja zdravotníckeho materiálu. Ten rozvážajú v tonových nákladoch prakticky do celého sveta.

USA stoplo aj finančnú podporu WHO s odôvodnením, že organizácia zavádzala v informáciách o nákaze.

Z kriminálnych správ sa dočítame o nejednom synovi, ktorý zavraždil vlastného otca, či aj oboch rodičov. A čo odporuje teórii, že by sa vo svete mohla sformovať elita vplyvných a zdravých mladých ľudí, ktorí by považovali starcov a dlhodobo chorých za zbytočnú záťaž? Elita, ktorá by uvítala preriedenie najhustejšie zaľudnených oblastí. A možno aj úmrtie hladom najchudobnejších vrstiev?

V druhej svetovej vojne boli na muške Židia. No odkiaľ vieme, že v tej tretej to nie sú seniori a dlhodobo chorí ľudia?

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 800010x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu