Založ si blog

Kočnera vopred odsúdili, no kto vlastne manipuluje davy?

Len ďalší jeden „slovný guláš“ blogerky „kontroverznej za každú cenu“. Alias sledujem správy a už ničomu nerozumiem…..

 

Vražda novinára je pre taktiež, či takmer-novinára mementom. Očakávala som, že táto smrť aspoň kus zburcuje čitateľa. Že sa aspoň o pár milimetrov zlepší postavenie a verejná prestíž novinárov. A že samotní čitatelia prestanú na novinársku prácu hľadieť ako na manipuláciu verejnej mienky a na nás samých ako na „protispoločenské PRESStitútky“. No zrejme som bola nadmieru naivná….

Po poprave Jána Kuciaka som čítala jeho posledný článok. A snažila sa formovať si vlastnú a nezávislú mienku. Písať sériu článkov proti mafii je ako maľovať si terč na vlastné čelo. Možno ho mnohí obdivovali, no pre istotu písali samé nudné, banálne správy. O detských ihriskách, o stavaní Májov, či o vianočnom stromčeku na námestí.

Tiež som raz bola mladá študentka, tiež som bola dojatá, keď som prvý krát čítala svoje meno pod článkami v novinách. Jeden z mojich šéfov ma celkom trefne uzemnil: ak píšeš do novín, to ešte neznamená, že si novinárka.

Novinárov je ako maku. Pešiakov závislých od daného média, usmerňovaných editormi a finančne aj morálne hodnotených šedými eminenciami – samotnými vlastníkmi médií.

Niet divu, že mladý študent žurnalistiky sa snažil vymaniť z masy ďalších študentov poukazovaním na údajné nekonečné prešľapy Smeru a prepojení na mafiu. Naivne sa domnievajúc vo vlastnú nesmrteľnosť.

Akoby mafiánske popravy na Slovensku nikdy nejestvovali! Akoby zločinci boli len neposlušné deti, ktoré ujo novinár prichytí poza školu.

No čo sa strhlo potom? Mesiace trvajúce „demonštrácie za Slušné Slovensko“.

Ono demonštrovať je obdivuhodné! Ak človek vie, za čo bojuje a o čo tu vlastne ide. No ako na krajinu donútite Slušnosť? Že by sa po pár demonštráciách zločinci dobrovoľne vzdali svojho pôsobenia? Drogoví díleri by mali začať predávať Bio potraviny, prostitútky by mali nastúpiť do nemocníc, ako sanitárky….Rodičia dvojice obetí sa pravidelne zjavujú v médiách. Celá kauza má mohutný mediálny priestor. Zabudli len na to jediné….na každodennú závislú a ničím nechránenú prácu novinára.

Mnou osobne viacej otriasla vražda Violy Macákovej. Mladá talentovaná žena brutálne znásilnená a ubitá k smrti. Jej vraha doteraz nenašli, žiaden mediálny tlak sa nevyvíja. Jej rodičia neprehovorili. Nik neorganizuje demonštrácie proti sexuálnemu násiliu, či násiliu mužov na ženách. To smrť Violy musí naozaj zapadnúť prachom len preto, že nenapísala desiatky protismeráckych článkov?

A samotný Kočner? Jemu neprináleží prezumpcia neviny? Ono pre mňa je to len meno, mohol by na tej lavici obžalovaných sedieť aj Al Capone, či Don Corleone. Podstatou by však mali byť dôkazy, presvedčivé dokázanie motivácie aj samotného skutku objednávky nájomného vraha. A keďže nájomné vraždy sú rukopisom mafie, bolo by mimoriadne prínosné dokázať prepojenie obvineného na sieť organizovaného zločinu.

Tragédiou našich ľudí však je, že od čias Rímskej ríše sa mentálne nikam neposunuli. Dav stále potrebuje len chlieb a hry. Máme dvojnásobnú vraždu, tak musia padať hlavy. Samotného vraha už odsúdili. Objednávateľa špekulatívne dedukujú z novinových článkov. A anonymní organizátori protestov za slušné Slovensko vyhrávajú cynickú šachovú partiu.

 

Rasizmus ako odistená bomba, aktuálne v USA

03.06.2020

Od počiatkov som preferovala politiku Donalda Trumpa. O to horšie sa pozerajú posledné správy z USA. Po silnom zásahu koronakrízy prichádza ďalšia rana v podobe násilných demonštrácií, rabovania a podpaľačstva. Portál 24.sk o vypuknutí nepokojov píše: „George Floyd zomrel pred týždňom v Minneapolise v štáte Minnesota pri zásahu belošských policajtov, keď [...]

Začína kolonizácia Marsu?

01.06.2020

Je 1.6. – deň detí. Prajem im šťastný slnečný pondelok, nech si svoj deň užijú. O našich aktivitách v ústrety deťom som písala vo včerajšom článku. Dnes by som rada pár slov k téme ešte aktuálnejšej: dvaja kozmonauti poleteli do vesmíru. Čo to pre ľudstvo znamená a aké brány nám tento krok otvára, o tom dumajú nielen vedci, ale aj literáti, vizionári. [...]

Robíme toho dosť pre naše deti?

31.05.2020

Koronadoba nás donútila zavrieť školy. Deti sa majú vzdelávať diaľkovo, do detských domovov je zákaz vstupu. No ako táto izolácia vplýva na deti samotné? Postupné uvoľňovanie pomerov je veľkou úľavou. Otváranie škôl malo byť ďalším krokom. No ako vidíme aj čítame, jedna škola za druhou ostáva zatvorená. Samotní rodičia nemajú záujem. Do škôl by svoje deti [...]

fico, pellegrini

Pellegrini je bližšie k odchodu zo Smeru, rozhodnutie oznámi čoskoro

03.06.2020 13:23

Pellegrini vyzval Fica, aby odišiel z vedenia strany. Ten na jeho výzvu nereagoval.

Slovensko, Česko, Igor Matovič, Andrej Babiš

Babiš a Matovič zbúrali hranice, Slovensko sa otvorí siamskemu dvojčaťu

03.06.2020 13:17, aktualizované: 14:18

Slováci žijúci v Česku budú môcť opäť slobodne cestovať na Slovensko. Oznámil to Igor Matovič na návšteve Prahy pri stretnutí s Andrejom Babišom.

SR Bratislava politika vláda 16. schôdza BAX

SMK chce od Matoviča v podstate autonómiu

03.06.2020 12:51

Strana maďarskej komunity (SMK) predložila premiérovi Igorovi Matovičovi požiadavky s názvom Memorandum maďarskej komunity.

Koronavírus  Testy skúmavka

Z 2 336 testov na koronavírus boli tri pozitívne

03.06.2020 09:39, aktualizované: 14:40

Ochorenie Covid-19 prekonali na Slovensku ďalší traja ľudia, spolu sa vyliečilo už 1375 osôb.

rmontmartre

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 161486x
Priemerná čítanosť článkov: 2410x

Autor blogu

Kategórie