Založ si blog

Malá knižka s veľkým posolstvom

Kniha je najlepší priateľ človeka. Aspoň môj určite. Prináša odpovede na vyslovené aj skryté otázky. Sprevádza čitateľa na cestách necestách. Hlavne tie malé formáty si môžete so sebou nosiť vlastne permanentne.

Na cestách – necestách. Foto: autor.

Táto útla knižka v sebe obsahuje až neuveriteľných 128 strán a množstvo ilustrácií. Dostala som sa k nej celkom nevšedne. Na námestí v Rimavskej Sobote vystupoval pred hlúčikom divákov svalnatý mladý muž. Náhliac sa za svojimi povinnosťami som len letmo vzala jednu zo zadarmo vystavených brožúrok. Porovnajúc fotografiu z prebalu mám dojem, že tam vykonával misijnú cestu samotný Kornelius Novak, autor knižky Krížom-krážom na scéne.

Autor zozbieral svedestvá 16 svojich známych a pridal aj svoje vlastné. Sú to silné príbehy ľudí, ktorí boli už v koncoch. Nájdeme tu prípady prostitútky, pornoherečky, narkomanky, adrenalínového šialenca,motorkárov, obete pokusu o vraždu, alkoholika, vyhadzovača.

Týchto ľudí pohltila temnota, podaktorí sa dostali až na hranicu smrti, aby si uvedomili vlastnú hriešnosť a diabolský kruh, z ktorého zjavne nebolo cesty von. Avšak predsa! Bol tu Ježiš, bolo tu spoločenstvo živej viery. Ľudia, čo mali život v troskách, sa odvrátili od svojich hriešnych životov. Osamelí získali manželské šťastie v kresťanskej rodine.

V knižke je aj homosexualita predstavovaná ako bludná cesta. Kornelius Novak pridáva vlastné originálne náhľady, v závere formou akejsi úvahy zdôvodňuje celý Boží plán od stvorenia až po zástupnú obeť Ježiša Krista symbolizujúcu Božiu lásku k ľudstvu.

Z blúdiacich a krachujúcich ľudí sa stali šťastní kresťania – noví misionári, ktorí navštevujú staré miesta presiaknuté hriechom, aby ukázali túto cestu aj ostatným a naviedli ich na cestu spásy, duševného pokoja a naplnenia.

Opiera sa aj o biblické citáty:

„Povedz im: Ako žijem- znie výrok Hospodina, Pána- nemám záľubu v smrti bezbožného, ale v tom, že sa bezbožný odvráti od svojho spôsobu života a bude žiť. Odvráťte sa, odvráťte sa od svojich zlých spôsobov života! Prečo máte vymrieť, dom Izraela?“ (Ezechiel 33,11)

 

Sulík a Remišová priniesli prísľuby rozvoja do Rimavskej Soboty

23.01.2021

Ako aj sami uviedli, ide o najmenej rozvinutý región s najvyššou mierou nezamestnanosti. Leží niekde uprostred prázdna, bez diaľničného prepojenia na Bratislavu, či Košice. Miesto de facto odsúdené na zánik. Sľuby, sľuby a zase len sľuby! Koľké roky už počúvame o vybudovaní priemyselného parku v Rožňave, či aj Rimavskej Sobote? Ale tie ohromné sľuby akosi stále [...]

Zmeny nemusia byť vždy negatívne

19.01.2021

Písanie pomáha triediť si myšlienky. Testovanie (nie to Matovičove vŕtanie sa cez nos až v mozgu!)pomáha osvetliť si reálny stav vecí. A obe dokopy pomáhajú (zvládajú )ľahšie prekonávať ten každodenný boj o holý život. Zorán – Menj el Előadó: Zorán Szövegírók: Presser Gábor Sztevanovity Dusán Zeneszerzők: Presser Gábor [...]

melanchólia na rozdávanie. .. ..

17.01.2021

…veď zas je tu Nedeľa – Nešťastná Nedeľa – Gloomy Sunday- Szomoru vasarnap (Gloomy Sunday) Rezső Seress Szomorú vasárnap száz fehér virággal Vártalak kedvesem templomi imával Álmokat kergető vasárnap délelőtt Bánatom hintaja nélküled visszajött Azóta szomorú mindig a vasárnap Könny csak az italom kenyerem a bánat… Szomorú vasárnap Utolsó [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.