Založ si blog

Nevtieravá reklama

Reklama je všadeprítomná masáž mozgov a snaha o ovládanie nákupného, či iného správania. No marketing sa občas prejavuje aj naozaj kreatívne, dokonca zábavne. Takýto efekt dosiahla aj táto útla knižka.

 

Sprievodca na cesty – necesty.

Vnímate knižky ako kolektívny produkt? Táto taká určite je. Aj keď sa nám autori predstavujú postupne. Celkom nové diagnózy spís(k)al Andrej Reiner, veselo (s)kreslil Pavel Jakubec a prostredníctvom karikatúr sa nám predstavuje aj kolektív firmy Janssen-Cilag na Slovensku.

Na svojej oficiálnej stránke sa táto farmaceutická spoločnosť opisuje slovami:

„Firma Janssen nesie meno po významnom belgickom vedcovi a farmakológovi. Paul Janssen, spolu so svojim tímom bádateľov, dosiahol prelomový úspech vo vyvinutí lieku na liečbu schizofrénie. Jeho spoločnosť, Janssen Pharmaceutica, sa stala v roku 1961 členom americkej skupiny Johnson & Johnson.

 

V roku 1959 sa súčasťou Johnson & Johnson stala aj švajčiarska firma CILAG AG.

 

V Slovenskej republike začala spoločnosť CILAG AG pôsobiť v roku 1991. Samotná firma Janssen Pharmaceutica N.V. zahájila na Slovensku svoju činnosť o dva roky neskôr. V roku 1995 vzniká spojením týchto dvoch firiem spoločnosť Janssen-Cilag.

 

Farmaceutický segment skupiny Johnson & Johnson dnes nesie jednotný názov Janssen. V Slovenskej republike je súčasťou spoločnosti Johnson & Johnson, s.r.o. so sídlom v Bratislave. V súčasnosti Janssen zamestnáva 35 zamestnancov.“

Knižka vtipov a aforizmov vznikla s cieľom prihovoriť sa praktickým lekárom v ambulanciách aj vo voľnom čase. „Domnievame sa totiž, že humor a smiech patria k najdôležitejším liekom.“, píše Pharm. Dr. Milan Lopašovský. Svojím širokospektrálnym záberom je však schopná zaujať aj širšie masy čitateľov.

Okrem predstavenia sady liekov na rôzne časti ľudského tela sa do brožúry dostalo množstvo vtipov tematicky zoradených a graficky pestro dotvorených.

Spomína sa politika, romantika, diagnostika, literatúra.

Napríklad taká Evolúcia múz:

„Sprvu bola pre neho múzou, neskôr muzeálnym exponátom.“

Literatúra reálneho postsocializmu až čiernym humorom a s trpkosladkou príchuťou ilustruje mizernú situáciu súčasného autora.

Od úvodných

„Autor napíše knihu

-II –   si ju sám skoriguje

-II-    si ju sám ilustruje

-II-    si ju sám vytlačí“

cez dobre známe

„knihu sám predáva

knihu sám kupuje“

až ad absurdum

„si sám napíše nekrológ

sám umiera v nádeji, že je nesmrteľný

mal pravdu: bol nesmrteľný, kým neumrel“

Nenechajte si ujsť diagnózy velikánov.

Diagnóza profesora Einsteina znie:

„Peniaze má moja manželka. Ale ja som relatívne šťastný.“

Pár dní vám tých pár strán humoru a brainstormingu dokáže spestriť. Až siahnete po niečom vážnejšom, či sa proste len zahrabete do práce, ako to robil aj Einstein, ktorého život „pripomína krtka, nie motýľa“.

Foto: autor

Naša spoločnosť potrebuje strhávať masku falošnej morálky a pokrytectva

24.11.2020

Obľubujem čitateľa, ktorý má vlastný názor a diskutuje. Niežeby lajky nepotešili, ale ak sa nájdu ľudia, čo tvoje myšlienky rozvíjajú o krok ďalej, je to proste dar, na nezaplatenie. Našťastie pár takých čitateľov aj mám. Pár postrehov, poznámok a otázok sa nájde. A môžeš-môžeme zase len spolu dumať, že Prečo? PREčO musí Snehulienka toľko trpieť? Veď toto [...]

Vážte slová, skutky, činy, nestresujte bez príčiny. .. .

23.11.2020

Táto korona-doba ma už vážne unavuje! Mrznúť po uliciach, vysedávať na terasách, lebo dnuka sa nesmie…..Literárne stretnutia sa opatrne rozbiehajú, avšak ostávam skeptická. V natoľko hektickej dobe, akou je táto, sa plánovanie spoločenských podujatí rovná žonglérstvu na vysokom lane. Ostáva budovať zo spomienok. Teraz je čas sa nanovo vracať aj k už takmer [...]

Literárny experiment

20.11.2020

Zmena zdola, opačné garde, či volaj si to, ako vieš. Vediem dva paralelné pieskoviská. Knižnú mapu, kde sa aspoň podľa možností usilujem o akúsi formu vyváženosti, nestrannosti a objektivity – mávajúc pred očami požiadavky novinárskej praxe. A potom je tu fb, kde sa na pokračovanie zjavujú state z prózy denníkovej formy Dékápé, prípadne občas aj literárne [...]

Jake Sullivan, Joe Biden

Biden: Sme pripravení viesť svet

24.11.2020 20:54

Novozvolený americký prezident Joe Biden predstavil svoj národnobezpečnostný tím. "Sme pripravení viesť svet, nie ustupovať z neho," uviedol.

Ide o pravdu, Juraj Kopáček

Virológ Kopáček v Ide o pravdu: Vedcom dochádza trpezlivosť

24.11.2020 20:00

„Pochopil by som spor o plán v boji s pandémiou medzi koalíciou a opozíciou. Ale súboj v koalícií nechápem,“ povedal v Ide o pravdu Juraj Kopáček zo SAV.

BBC

Do rebríčka 100 najvplyvnejších žien sa dostali aj Marinová a Cichanovská

24.11.2020 19:33

Rebríček stovky najvplyvnejších žien roka 2020 zostavila britská spravodajská stanica BBC.

Fico, Kamenický

Smeru sa nepozdáva ani jeden z kandidátov na generálneho prokurátora

24.11.2020 19:00

Zákony, týkajúce sa sociálnych opatrení, sú podľa Fica v súčasnosti oveľa dôležitejšie, ako otázky nového vedenia GP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 259249x
Priemerná čítanosť článkov: 2074x

Autor blogu