Založ si blog

Nevtieravá reklama

Reklama je všadeprítomná masáž mozgov a snaha o ovládanie nákupného, či iného správania. No marketing sa občas prejavuje aj naozaj kreatívne, dokonca zábavne. Takýto efekt dosiahla aj táto útla knižka.

 

Sprievodca na cesty – necesty.

Vnímate knižky ako kolektívny produkt? Táto taká určite je. Aj keď sa nám autori predstavujú postupne. Celkom nové diagnózy spís(k)al Andrej Reiner, veselo (s)kreslil Pavel Jakubec a prostredníctvom karikatúr sa nám predstavuje aj kolektív firmy Janssen-Cilag na Slovensku.

Na svojej oficiálnej stránke sa táto farmaceutická spoločnosť opisuje slovami:

„Firma Janssen nesie meno po významnom belgickom vedcovi a farmakológovi. Paul Janssen, spolu so svojim tímom bádateľov, dosiahol prelomový úspech vo vyvinutí lieku na liečbu schizofrénie. Jeho spoločnosť, Janssen Pharmaceutica, sa stala v roku 1961 členom americkej skupiny Johnson & Johnson.

 

V roku 1959 sa súčasťou Johnson & Johnson stala aj švajčiarska firma CILAG AG.

 

V Slovenskej republike začala spoločnosť CILAG AG pôsobiť v roku 1991. Samotná firma Janssen Pharmaceutica N.V. zahájila na Slovensku svoju činnosť o dva roky neskôr. V roku 1995 vzniká spojením týchto dvoch firiem spoločnosť Janssen-Cilag.

 

Farmaceutický segment skupiny Johnson & Johnson dnes nesie jednotný názov Janssen. V Slovenskej republike je súčasťou spoločnosti Johnson & Johnson, s.r.o. so sídlom v Bratislave. V súčasnosti Janssen zamestnáva 35 zamestnancov.“

Knižka vtipov a aforizmov vznikla s cieľom prihovoriť sa praktickým lekárom v ambulanciách aj vo voľnom čase. „Domnievame sa totiž, že humor a smiech patria k najdôležitejším liekom.“, píše Pharm. Dr. Milan Lopašovský. Svojím širokospektrálnym záberom je však schopná zaujať aj širšie masy čitateľov.

Okrem predstavenia sady liekov na rôzne časti ľudského tela sa do brožúry dostalo množstvo vtipov tematicky zoradených a graficky pestro dotvorených.

Spomína sa politika, romantika, diagnostika, literatúra.

Napríklad taká Evolúcia múz:

„Sprvu bola pre neho múzou, neskôr muzeálnym exponátom.“

Literatúra reálneho postsocializmu až čiernym humorom a s trpkosladkou príchuťou ilustruje mizernú situáciu súčasného autora.

Od úvodných

„Autor napíše knihu

-II –   si ju sám skoriguje

-II-    si ju sám ilustruje

-II-    si ju sám vytlačí“

cez dobre známe

„knihu sám predáva

knihu sám kupuje“

až ad absurdum

„si sám napíše nekrológ

sám umiera v nádeji, že je nesmrteľný

mal pravdu: bol nesmrteľný, kým neumrel“

Nenechajte si ujsť diagnózy velikánov.

Diagnóza profesora Einsteina znie:

„Peniaze má moja manželka. Ale ja som relatívne šťastný.“

Pár dní vám tých pár strán humoru a brainstormingu dokáže spestriť. Až siahnete po niečom vážnejšom, či sa proste len zahrabete do práce, ako to robil aj Einstein, ktorého život „pripomína krtka, nie motýľa“.

Foto: autor

Starosvetskí zlatokopi to mali tragické

07.05.2021

Na literatúre milujem realizmus a reflexiu na spoločenské dianie. Na klasike zase vídam návod, ako poctivo a pútavo sa dá písať. Theodore Dreiser v Americkej tragédii spracoval skutočné udalosti, ktoré otriasli verejnou mienkou jeho doby. Náš život je hektický a denne prináša svoje nové a nové výzvy. Občas však predsa len máme čas sa aj obzrieť a doháňať [...]

O ženách a o Matovičovi

30.04.2021

Pôvodne som vám chcela písať len o ženách, ale nad posledným vyjadrením Igora Matoviča zastáva rozum stáť. Že vraj vzorky Sputnika V museli byť prevezené na testovanie do Maďarska, lebo „neprajníci mohli s nimi manipulovať“??? No viete si predstaviť väčšiu konšpiráciu, či rovno paranoju? Neprajníci Ruska, ktorých diplomatov sa už chystá vyhostiť [...]

Obrali nás o Hviezdnu Noc  

21.04.2021

Poznal pračlovek nočnú prácu? Možno prikladal sem-tam na oheň, aby počas drsnej noci nezamrzol, či strážil vchod do jaskyne, aby celú tlupu nezožrala divá zver. Avšak teraz? Netuším, prečo sa toto spoločenské zriadenie volá „demokracia“. Ja tu žiadnu ozajstnú vládu obyčajného človeka z davu nevidím. Vidím len divoký kapitalizmus a konzum. Mamon ako [...]

Eliška s mamou Luciou.

Eliške v Banskej Bystrici pomohli najdrahším liekom na svete

12.05.2021 12:36

Dedičné genetické ochorenie Eliške diagnostikovali, keď nemala ani tri mesiace. V Banskej Bystrici jej podali liek Zolgensma, jeho cena dosahuje až dva milióny eur.

zemanová

Pre návrh Hlasu sa v koalícii črtá ďalší konflikt

12.05.2021 12:36

Konaním poslancov za hnutie Sme rodina sa chca SaS zaoberať na koaličnej rade.

Sebastian Kurz

Rakúskeho kancelára Kurza vyšetruje prokuratúra v súvislosti s kauzou Ibiza

12.05.2021 12:27

Podnet na jeho vyšetrovanie podali Sociálnodemokratická strana Rakúska a liberálna NEOS, podľa ktorých sa pri výpovedi dopustil nepravdivých tvrdení.

Ever Given / Egypt / Suezský prieplav /

Egypt chce po uviaznutí nákladnej lode rozšíriť časť Suezského prieplavu

12.05.2021 12:04

Kontajnerová loď v marci takmer týždeň blokovala túto rušnú dopravnú tepnu. Plán zahŕňa rozšírenie najjužnejšieho úseku prieplavu na strane Sinajského polostrova o zhruba 40 metrov východne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 324998x
Priemerná čítanosť článkov: 2070x

Autor blogu