Založ si blog

Kde to žijeme, keď nemáme žiadnu verejnú bezpečnosť?

V živote niet spravodlivosti. Všetci sa niekam narodíme, ale do rôznych lokalít, pomerov. Jedni do chudoby, druhí do biedy. To si človek nevyberie. Vyberáme si však cestu, po akej kráčame ďalej a akou pôjdu aj naše deti.

Juh stredného Slovenska bol svojho času prosperujúcou oblasťou zameranou na poľnohospodárstvo a potravinársku výrobu. Mali sme pivovar Gemer, konzerváreň, bola práca, domy, životy. Po prevrate sa väčšina prevádzok pozatvárala, aj družstvá sa niektoré zavreli. Inde prácu nahradili stroje, kombajny. Nezamestnanosť v reále po dedinách je okolo 80-90 percent. V obci so 650 obyvateľmi je 150 ľudí na aktivačných prácach. Z toho cca 20 aj reálne čo-to spraví, zo pár desiatok sa sem-tam promenáduje s metlou, zvyšok je kamsi zašitý. Pije sa, húli, droga chudobných Herba stojí 5€/dávka. A mnohí si tých 5€ vyhrabú hoc aj spod zeme, len aby na tú dennú dávku mali.

Pár dealerov sa pozatváralo, no nahradili ich ďalší. Herba sa dováža z Maďarska, teda zatváranie hraníc je veľkým pozitívom v tejto veci. No sú aj informácie o možnej výrobe tejto syntetickej drogy aj priamo u nás.

A drogová kriminalita naberá na obrátkach. Bez možnosti zamestnať sa, v dedine odrezanej od všetkého, je človek nútený cestovať za prácou, štúdiom. Čo samozrejme využívajú tieto kriminálne živly.

Keď sa k vám vlámu raz, ešte to rozdýchate. No ak sa to opakuje aj druhý, tretí, štvrtý, piaty krát, tomu sa už hovorí šialenstvo v priamom prenose. Ak vám degeší so sekáčikom a sekerou mlátia jedny dvere za druhými a susedia akosi záhadne nič nepočujú….a na kamerových záznamoch obce sa, čuduj sa svete, nič nevidí a nenájde,….a degeši si balia veci ako v supermarkete, aby sa do domu vracali z noci na noc, tu už zastáva rozum stáť.

Takto vyzerajú dvere do detskej izby mojej dcéry:

Sekáčik na mäso si kreatívne ukradli z kuchyne.

V takto zdevastovanej izbe má 17- ročné dievča už aj strach zaspať. Bola nútená si objednať dodávku a všetky cenné veci poodnášať na bezpečnejšie miesto.

Po repráky a zvyšok sa už budú vracať zbytočne. Možno sa však ešte vrátia vytŕhať parkety….

Z niekdajšieho domova je supermarket kriminálnych živlov. Mladá študentka zažila v dedinke na juhu Slovenska šoky, na aké po zvyšok života nezabudne.

Ja už svoje veci oželiem. No ak by ste mali kúsok citu a boli ochotní finančne pomôcť mladej Alexandre, aby si mohla kúpiť aspoň niečo z toho, čo v tej detskej izbe voľakedy mala, boli by sme skutočne vďační.

Pre dobrovoľné, hoci aj symbolické finančné príspevky je tu číslo účtu: SK10 0900 0000 0051 5582 6176

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Pacient / Zdravotníctvo /

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa môže čoskoro ešte zhoršiť, varuje INESS

04.06.2023 16:02

Počet osôb vo veku 70 a viac rokov na jedného lekára by sa mal do roku 2030 zvýšiť oproti roku 2021 o desať.

SR Košice HaZZ požiar obeť byt KEX

Tragédia v Košiciach: Pri požiari zahynula jedna osoba, dve z horiaceho bytu vyskočili

04.06.2023 15:35

Požiar vypukol predpoludním v byte na prízemí na Ulici Slobody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 799919x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu