Založ si blog

Kde to žijeme, keď nemáme žiadnu verejnú bezpečnosť?

V živote niet spravodlivosti. Všetci sa niekam narodíme, ale do rôznych lokalít, pomerov. Jedni do chudoby, druhí do biedy. To si človek nevyberie. Vyberáme si však cestu, po akej kráčame ďalej a akou pôjdu aj naše deti.

Juh stredného Slovenska bol svojho času prosperujúcou oblasťou zameranou na poľnohospodárstvo a potravinársku výrobu. Mali sme pivovar Gemer, konzerváreň, bola práca, domy, životy. Po prevrate sa väčšina prevádzok pozatvárala, aj družstvá sa niektoré zavreli. Inde prácu nahradili stroje, kombajny. Nezamestnanosť v reále po dedinách je okolo 80-90 percent. V obci so 650 obyvateľmi je 150 ľudí na aktivačných prácach. Z toho cca 20 aj reálne čo-to spraví, zo pár desiatok sa sem-tam promenáduje s metlou, zvyšok je kamsi zašitý. Pije sa, húli, droga chudobných Herba stojí 5€/dávka. A mnohí si tých 5€ vyhrabú hoc aj spod zeme, len aby na tú dennú dávku mali.

Pár dealerov sa pozatváralo, no nahradili ich ďalší. Herba sa dováža z Maďarska, teda zatváranie hraníc je veľkým pozitívom v tejto veci. No sú aj informácie o možnej výrobe tejto syntetickej drogy aj priamo u nás.

A drogová kriminalita naberá na obrátkach. Bez možnosti zamestnať sa, v dedine odrezanej od všetkého, je človek nútený cestovať za prácou, štúdiom. Čo samozrejme využívajú tieto kriminálne živly.

Keď sa k vám vlámu raz, ešte to rozdýchate. No ak sa to opakuje aj druhý, tretí, štvrtý, piaty krát, tomu sa už hovorí šialenstvo v priamom prenose. Ak vám degeší so sekáčikom a sekerou mlátia jedny dvere za druhými a susedia akosi záhadne nič nepočujú….a na kamerových záznamoch obce sa, čuduj sa svete, nič nevidí a nenájde,….a degeši si balia veci ako v supermarkete, aby sa do domu vracali z noci na noc, tu už zastáva rozum stáť.

Takto vyzerajú dvere do detskej izby mojej dcéry:

Sekáčik na mäso si kreatívne ukradli z kuchyne.

V takto zdevastovanej izbe má 17- ročné dievča už aj strach zaspať. Bola nútená si objednať dodávku a všetky cenné veci poodnášať na bezpečnejšie miesto.

Po repráky a zvyšok sa už budú vracať zbytočne. Možno sa však ešte vrátia vytŕhať parkety….

Z niekdajšieho domova je supermarket kriminálnych živlov. Mladá študentka zažila v dedinke na juhu Slovenska šoky, na aké po zvyšok života nezabudne.

Ja už svoje veci oželiem. No ak by ste mali kúsok citu a boli ochotní finančne pomôcť mladej Alexandre, aby si mohla kúpiť aspoň niečo z toho, čo v tej detskej izbe voľakedy mala, boli by sme skutočne vďační.

Pre dobrovoľné, hoci aj symbolické finančné príspevky je tu číslo účtu: SK10 0900 0000 0051 5582 6176

Starosvetskí zlatokopi to mali tragické

07.05.2021

Na literatúre milujem realizmus a reflexiu na spoločenské dianie. Na klasike zase vídam návod, ako poctivo a pútavo sa dá písať. Theodore Dreiser v Americkej tragédii spracoval skutočné udalosti, ktoré otriasli verejnou mienkou jeho doby. Náš život je hektický a denne prináša svoje nové a nové výzvy. Občas však predsa len máme čas sa aj obzrieť a doháňať [...]

O ženách a o Matovičovi

30.04.2021

Pôvodne som vám chcela písať len o ženách, ale nad posledným vyjadrením Igora Matoviča zastáva rozum stáť. Že vraj vzorky Sputnika V museli byť prevezené na testovanie do Maďarska, lebo „neprajníci mohli s nimi manipulovať“??? No viete si predstaviť väčšiu konšpiráciu, či rovno paranoju? Neprajníci Ruska, ktorých diplomatov sa už chystá vyhostiť [...]

Obrali nás o Hviezdnu Noc  

21.04.2021

Poznal pračlovek nočnú prácu? Možno prikladal sem-tam na oheň, aby počas drsnej noci nezamrzol, či strážil vchod do jaskyne, aby celú tlupu nezožrala divá zver. Avšak teraz? Netuším, prečo sa toto spoločenské zriadenie volá „demokracia“. Ja tu žiadnu ozajstnú vládu obyčajného človeka z davu nevidím. Vidím len divoký kapitalizmus a konzum. Mamon ako [...]

seniori koronavírus

Od pondelka budú po prvýkrát okresy už aj v oranžovej farbe

12.05.2021 11:55

Prvý stupeň varovania, teda ružová farba, bude platiť pre väčšinu Slovenska.

fico

Podľa Fica sa Kolíková či Lipšic snažia zlikvidovať opozíciu: Sme ako v Brazílii

12.05.2021 11:34

Niektorých predstaviteľov justície podľa predsedu Smeru drží vo funkciách vládna koalícia.

Dobroslav Trnka

NAKA vypočúva Trnku a aj príbuzného exministra Žigu

12.05.2021 10:55

Štefan Žiga považuje obvinenie z podplácania za hlúposť.

Vladimír Lengvarský

Výber vakcíny sa začne zrejme 1. júna, odštartuje aj očkovanie Sputnikom?

12.05.2021 10:32, aktualizované: 11:45

Hlavným dôvodom pozastavenia očkovania vakcínou AstraZeneca je podľa ministra Lengvarského jej nedostatok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 324994x
Priemerná čítanosť článkov: 2070x

Autor blogu