Založ si blog

Vďaka Covidu si zacestujeme už len prstom na mape

Pri zakladaní tohto blogu som si začala zaznamenávať aj pôsobiská našich autorov. Ono je fajn vedieť, koho kde môžete stretnúť, dať si s ním kávu, vymeniť knižky, vypýtať autogram, či vypočuť si pár veršov priamo od autora. V týchto časoch je to vďaka druhej vlne koronavírusu, ktorý nás prekvapil tuším ešte viac, než prvý, zase raz passé. Tak si ich v duchu ponavštevujme aspoň prstom na mape.

 

Jedna moja milá fb friendka, skúsená fotografka a nadaná prozaička, vycapila na svoju fb stenu, že je Covid pozitívna, v domácej izolácii a samoliečbe. Doteraz som si akosi naivne myslela, že sa kazia len tí druhí, ktorých ani nepoznáme a umierajú len starci nad 65 rokov.

Ďalšia moja priateľka zrušila svoje cestovateľské plány a je doma v izolácii. Píše, tvorí. Pre spisovateľa je spomalenie sveta ako dar z nebies. Utíšenie každodenného zhonu dáva možnosť viacej písať, čítať, zamýšľať sa, či sumarizovať. A keďže služby Slovenskej pošty sú naďalej aktívne, ani o príval nových kníh nie je núdza.

A v súvislosti s katastrofálnou bezpečnostnou situáciou v Gemerskom regióne, o ktorom som písala v minulom blogu, ma tiež teší, ak sa ulice kus vyprázdnia, hranice pozatvárajú. Kriminálne živly budú viac na očiach.

Aktuálne objednávam a odosielavam knihy poštou. Mám na starosti jeden maďarský preklad aj korekcie. Chýba mi tv, hlavne kvôli aktuálnym správam. No paradoxne ma aj kus teší, že tie správy tak nehltám. Aspoň ma natoľko nedesia, nestresujú. Práce zatiaľ jesto, dokonca aj zdravia. Už sa len opatrovať, v zdraví vyčkať aj druhú vlnu.

Všetci sami, no duchom spolu, ….

Naposledy pribudol Ján Hudec z Veľkého Krtíša.

Ilustrácia: autor.

Starosvetskí zlatokopi to mali tragické

07.05.2021

Na literatúre milujem realizmus a reflexiu na spoločenské dianie. Na klasike zase vídam návod, ako poctivo a pútavo sa dá písať. Theodore Dreiser v Americkej tragédii spracoval skutočné udalosti, ktoré otriasli verejnou mienkou jeho doby. Náš život je hektický a denne prináša svoje nové a nové výzvy. Občas však predsa len máme čas sa aj obzrieť a doháňať [...]

O ženách a o Matovičovi

30.04.2021

Pôvodne som vám chcela písať len o ženách, ale nad posledným vyjadrením Igora Matoviča zastáva rozum stáť. Že vraj vzorky Sputnika V museli byť prevezené na testovanie do Maďarska, lebo „neprajníci mohli s nimi manipulovať“??? No viete si predstaviť väčšiu konšpiráciu, či rovno paranoju? Neprajníci Ruska, ktorých diplomatov sa už chystá vyhostiť [...]

Obrali nás o Hviezdnu Noc  

21.04.2021

Poznal pračlovek nočnú prácu? Možno prikladal sem-tam na oheň, aby počas drsnej noci nezamrzol, či strážil vchod do jaskyne, aby celú tlupu nezožrala divá zver. Avšak teraz? Netuším, prečo sa toto spoločenské zriadenie volá „demokracia“. Ja tu žiadnu ozajstnú vládu obyčajného človeka z davu nevidím. Vidím len divoký kapitalizmus a konzum. Mamon ako [...]

Eliška s mamou Luciou.

Eliške v Banskej Bystrici pomohli najdrahším liekom na svete

12.05.2021 12:36

Dedičné genetické ochorenie Eliške diagnostikovali, keď nemala ani tri mesiace. V Banskej Bystrici jej podali liek Zolgensma, jeho cena dosahuje až dva milióny eur.

zemanová

Pre návrh Hlasu sa v koalícii črtá ďalší konflikt

12.05.2021 12:36

Konaním poslancov za hnutie Sme rodina sa chca SaS zaoberať na koaličnej rade.

Sebastian Kurz

Rakúskeho kancelára Kurza vyšetruje prokuratúra v súvislosti s kauzou Ibiza

12.05.2021 12:27

Podnet na jeho vyšetrovanie podali Sociálnodemokratická strana Rakúska a liberálna NEOS, podľa ktorých sa pri výpovedi dopustil nepravdivých tvrdení.

Ever Given / Egypt / Suezský prieplav /

Egypt chce po uviaznutí nákladnej lode rozšíriť časť Suezského prieplavu

12.05.2021 12:04

Kontajnerová loď v marci takmer týždeň blokovala túto rušnú dopravnú tepnu. Plán zahŕňa rozšírenie najjužnejšieho úseku prieplavu na strane Sinajského polostrova o zhruba 40 metrov východne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 324997x
Priemerná čítanosť článkov: 2070x

Autor blogu