Založ si blog

Naša bezzubá demokracia speje k predčasným voľbám

V týchto neistých a hektických časoch odporúčam obmedzovať sledovanie správ a tlačoviek. Len by vás z nich porazilo. Ono všetky obmedzenia a neblahé dôsledky pocítite aj na vlastnej koži, aj bez mediálneho balastu zo všetkých strán.

Sklamanie z politiky vnímam stále intenzívnejšie. A to som včera videla scénky z tlačovky a dnes veľavravné fotografie…

Matovič nám skrz sociálne médiá odkazuje Figu borovú, prezidentka sa mračí, ako učiteľka nad neposlušným žiakom a Sulík sa predviedol ako politický impotent. On proste priznáva, že „mali by sme prijímať opatrenia, ktoré majú hlavu aj pätu“, zároveň však priznáva neschopnosť tieto posledné záblesky zdravého rozumu aj presadiť.

Sulík by si zaslúžil našu úprimnú sústrasť, keby nebol členom vlády.

Dlhé roky som obdivovala ideály liberalizmu, no ako aj sami vidíte, naša spoločnosť na liberálne princípy proste nedozrela (a možno ani nemá šancu dozrieť) a od tohto by bola krajšia už aj anarchia. Sledovať nekonečnú bezmocnosť našich liberálov je len na zaplakanie.

Matovič vystúpil na tlačovke zlomený a zostarnutý, ako dôchodca na pohrebe.

A celá tá čistka, akú táto vláda vyprodukovala v kombinácii s terajšou ich bezmocnosťou poukazuje jednak na ich nepripravenosť vládnuť. A z druhej strany to vyzerá, že len potrebovali vytlačiť „staré svine“ od koryta, aby ukojili aj vlastnú nenažranosť.

Ďalšou a závažnou otázkou ostáva, ako ďalej, ak by sa zomknutím nadpolovičnej väčšiny podarilo zosadiť psychicky roztriešteného Matoviča.

Máme vôbec nejakú rozumnú alternatívu, či proste obmedzenosť a degradácia sa nezaprú a …….politici by mali byť elitou nášho národa. No ak je našou elitou Matovič a spol, no neviem, kto je viac.

Proste žijeme v Kocúrkove ako vyšitom. Vernejší obraz našej každodennej absurdity, než podávajú Heľenine oči, som proste nenašla. Odporúčam hlavne šou okolo veľavravnej piesne Skutok sa nestal.(Od 17:10)

 

Máme si z čoho voliť?

19.09.2023

Sledujem volebné prieskumy aj všetky tie škandály, aké naši politici produkujú. A je ešte vlastne z čoho voliť? Ako rodinka sme s rozhodli, že ideme do toho. A aj keď nebudeme v čase volieb na svojich trvalých adresách, tak to proste dáme. Voličské preukazy vám zasielajú na písomnú žiadosť obratom, takže ak nemáte, ešte stále by ste to mohli stihnúť vybaviť. [...]

Nedočítaný Vincent a neutíšený Smäd po živote

09.09.2023

„Bol som dlho preč,“ uzatvára mĺkvy indián kapitolu, ktorú zažil v liečebni. Miloš Forman názov zvolil úplne samostatne a tak sa nám nehynúce dielo vrylo do pamäti pod názvom Prelet nad kukučím hniezdom. Mne sa páči najme tento málo výrečný názov: Bol som dlho preč. Aj ja som bola dlho preč, alebo krátko? Vypadla som z pracovného procesu na hodnú [...]

Na krídlach umenia v kráľovskom banskom meste

31.08.2023

Oficiálne sa to nazýva festival, aktuálny happening by sme pre priblíženie mohli nazývať aj predĺžený víkend s polpenziou. Jedná sa o každoročnú udalosť, približne v rovnakom čase – posledný augustový víkend. Združenie Pars Artem založili básnik a aforista a rozprávkarka. Ján Tazberík, básnik, sa posledné roky ešte zúčastňoval na stretávkach. Naposledy [...]

Azerbajdžan / Arménsko / Karabach /

Na pozadí streľby sa začali rokovania o budúcnosti Karabachu. Ruská armáda evakuovala 5-tisíc osôb

21.09.2023 13:34

Náhorný Karabach je dlhé desaťročia predmetom sporov medzi postsovietskymi republikami Arménskom a Azerbajdžanom.

Ašot Mkrtyčev

Po USA a Rusku uvalil na slovenského obchodníka so zbraňami sankcie aj Soul

21.09.2023 12:28

Južná Kórea uvalila nové sankcie celkovo na desať jednotlivcov a dve spoločnosti zapojené do ilegálneho obchodovania KĽDR so zbraňami.

SR polícia Nedožery Brezany odpad rádioaktívny TNX

Výbušniny a rádioaktívny odpad skladoval na starom družstve pri Prievidzi, muža vzali do väzby

21.09.2023 12:23

Obvineného vzal súd do väzby z dôvodu, že môže pokračovať v trestnej činnosti.

šeliga, naď

Demokrati vyzvali SaS, KDH a PS, aby vylúčili Hlas zo spolupráce

21.09.2023 12:14

Šeliga a Naď apelujú na strany, aby spoločne mobilizovali nerozhodnutých voličov.