Založ si blog

Volajte 158. . . . ak ste si to trikrát a poriadne premysleli.

Ja viem. Dlho som tu nebola. Nebol čas ani net. A vlastne tak trochu som aj vyčkávala, čo všetko sa ešte objaví v súvislosti s úmrtím exprezidenta polície Lučanského.

Jedni ho oplakávajú, iní by mu aj hrob opľuli. A ja? Ani neviem. Stále mám pocit, že ešte nepoznáme všetko. Že okolo jeho zranení aj úmrtia panuje toľko chaosu a zahmlievania, že prakticky ani nemáme šancu vytvoriť si o tejto kauze ucelený obraz. Chce to proste čas, aby sa meno Lučanský definitívne očistilo, alebo naopak, pochovalo kdesi medzi zradcami národa.

A keďže nemá zmysel vyjadrovať sa k otvoreným a nedoriešeným kauzám, skúsim aspoň niečo príbuzné…..Polícia a justícia, na Slovensku, ruka v ruke.

Bohužiaľ, na Slovensku je to tak….ak sa vám hocičo stane, tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáte scenára v ktorom polícia nezadrží, justícia neodsúdi,, poisťovňa nevyplatí. Nech ste v akomkoľvek postavení obete trestného činu, či priestupku, tak sa z tej pozície obete pôsobením našich orgánov zrejme nevyhrabete.

Avšak, vrátiac sa ku kauze Lučanský čítala som aj interesantný postreh:“ V súčasnosti nám vládnu psychopati a podvodníci, kým  hrdinovia umierajú vo väzniciach.“ ….Šéf väzenskej stráže v súvislosti s údajnou samovraždou Lučanského končí vo funkcii, čo samo o sebe naznačuje, že sa tam veci nediali v súlade s kostolným poriadkom.

Zlé jazyky nám zase predstavujú toho istého človeka ako skorumpovaného funkcionára. Zrejme v naivnej viere, že súčasný šéf polície pôjde na svoju zaslúženú rodinnú dovolenku až po X mesiacoch Covid karantény a aj to len do najbližšej Hornej-Dolnej, na žiguláku a do stanu.

Ale vráťme sa my len do istejších (???) vôd verejnej bezpečnosti.

Že sa v hladovej doline kradne, mnohí berú aj s pochopením. Chúďatá bez práce aj šance sa zamestnať….

Ale prečo sa ten istý scenár odohráva aj v Bratislave? Kde zohnať si prácu je otázkou niekoľkých minút, max dní? Jedinou podmienkou je, že ku zamestnávateľovi nedôjdete ožratí ani sfetovaní….no mnohí ani toto proste Nedajú. Lebo načo by šli robiť, kým sa dajú kradnúť batožiny, či precvikávať bicyklové zámky?

Práca nie je zajac., aby ušla. A tak ju zrejme nechávajú pre workoholikov. Oni predsa nepotrebujú prácu, stačí im žrádlo a chľast, či fet.

V posledných dňoch nám ukradli bielo-zeleno-čierny bicykel značky Willy, prikladkovaný ku plotu pri železničnej stanici Lamač.

Akosi až spätne sme si zmapovali, aké beznádejné hniezdo asociálov v tesnej blízkosti železničnej stanice tam živorí a značkuje si teritórium celou haldou obalov po alkohole.

Na príjazd policajnej hliadky sme čakali úctyhodných 50 minút!

A môžem len dúfať, že tých 50 minút bolo fakt výnimkou a nie pravidlom. Veď za dlhých 50 minút ma banda asociálov dokáže znásilniť aj zavraždiť…aj keby som 158 vytáčala aj s polámanými prstami…..

Proste des. Jediné užitočné informácie sú:

-Ak nemáte po ruke výrobné číslo bicykla, pátranie sa ani nevyhlási.

-Darmo máte „komplexné poistenie majetku“, na bicykel prikladkovaný v exteriéri sa to proste nevzťahuje. Museli by ste ho mať aspoň doma v garáži a zámky vylomené.

A aby som nezabudla! Policajtov viac než ukradnutý bicykel zaujíma, kto ste, čo ste a akým právo sa opovažujete v čase tvrdého Lockdownu vstúpiť aj na ulicu!

Ponaučenie do budúcna: bicykel brať ako interiérový doplnok a neťahať si ho z bytu+ doklad o kúpe zamknúť doma v trezore, či držať rovno zarámovaný na stene. A pri prípadnej kúpe nevyhnutne trvať na doklade s výrobným číslom.

Finančná strata ma ani tak netrápi, ako všetok ten bordel,okolo.

No okrem tohoto priestupku som osobne zainteresovaná ako obeť aj v ďalších prípadoch: trestný čin vlámania a trestný čin ublíženia na zdraví.

Ohľadom vlámania vidím ešte svetielko na konci tunela. Štyroch ľudí som už povláčila po polícii a vlámačky do mojej nehnuteľnosti ustali. Dokonca je aj dôvod sa domnievať, že páchateľ bude napokon identifikovaný.

To ublíženie na zdraví sa má oveľa horšie. Na Slovensku je to tak, že jazvy sa vám už dávno zahoja a na péenku ste už dávno zabudli, ale! súdneho pojednávania sa proste nedočkáte. Zrejme vás malo uspokojiť to behanie po doktoroch a nekonečné vysvetľovanie, ako ste k tej ujme na zdraví došli. Potrestanie vinníka je zjavne to posledné, na čo má obeť právo. ….Ani netuším, či by námietka za prieťahy mala nejaký význam a reálne by niečomu aj napomohla.

Osloboďme sa od zúfalstva tohto marazmu aspoň silou satiry a výsmechu…Heľenine oči:

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 800012x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu