Založ si blog

Máte voľné štvrtkové popoludnie?

Ak žijete v Bratislave, či jeho blízkom okolí a máte radi literatúru, tak tento štvrtok sa uskutoční krst dvoch kníh jedného vydavateľstva.

 

Pre Stanislava Hábera som písala recenziu jeho básnickej zbierky Stále bežím domov, ktorá vyšla v Literárnom týždenníku.

Tentoraz prichádza s knižkou Príbehy nielen z inej hviezdy. Krst sa uskutoční 20.5. o 18:00 v Hudobnom salóne Zichyho paláca, Ventúrska 9, Bratislava. Nádherné priestory sa nachádzajú priamo v Starom meste a ak by som nebola natoľko zaneprázdnená, rada by som túto udalosť navštívila tiež.

Vianočné stretnutie v Zichyho paláci.

Vlada Javorského možno mnohí poznáte skrz jeho kreslené vtipy, ktoré vychádzajú aj v novinách. Vlado však holduje aj literatúre a vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia prináša na knižný trh román Noah. Krst knihy sa uskutoční v rovnakých priestoroch, len s časovým predstihom. Teda ak do Zichyho paláca zavítate o 17:00, máte možnosť zažiť oba krsty kníh a spoločnosť oboch autorov.

Na snímke zľava Zuzka Kuglerová zástupkyňa vydavateľstva, Radka Hubeková nádejná poetka a Ondrej Kalamár aforista a komentátor.

Pánom gratulujem a dúfam, že čitatelia využijú zmiernenie protipandemických opatrení, aby sa zúčastnili podujatia, aké sme si museli už hodnú chvíľu odopierať.

V hudobnom salóne si zahralo aj duo Traky.

Fotografie: autorka.

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 800087x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu