Založ si blog

Túžite ma poraziť?

Predbehnúť, byť lepší? Máte pocit, že píšete lepšie, citlivejšie, úžasnejšie?

Nie je veľa autorských súťaží, kde by ocenili môj priamočiary, úprimný štýl. Kde sa moja fascinácia Bukowského drsnou realitou stretne s porozumením aj uznaním.

V aktuálnom ročníku Pars Poetry 2021 som sa umiestnila na peknom druhom mieste v kategórii Próza. Avšak keďže druhá miesto ešte nie je absolútnym víťazstvom, prihlásila som sa aj do ďalšieho ročníka. Tentoraz s textmi ešte svojskejšími, ešte drsnejšími, ešte viacej na hrane.

Ak by sa vám môj štýl vôbec nepozdával, aj tak nemusíte zúfať. Ocenení a uznaní boli aj mnohí iní autori s úplne odlišným vnímaním sveta aj literatúry.

Teda ak píšete poéziu a prózu a máte ten pocit, že vaša tvorba už prerástla z prvotných neobratných pokusov,

Prípadne poznáte niekoho kto píše a radi by ste na neho upriamili pozornosť,

Hláste seba, či talenty kol seba.

Inštrukcie na Pars Poetry 2022 už rozdala organizátorka súťaže- autorka historických románov- Zuzana Kuglerová:

V prvej rade, prvá Zuzka Kuglerová, s bielou hrivou Mirko Kapusta a reční jeden zo zakladateľov PA Ondrej Kalamár.

Literárna súťaž a medzinárodný festival poézie PARS POETRY 2022

Nie je to až tak dávno, čo sa nám skončil štvrtý ročník festivalu PARS POETRY. V roku 2022 nás čaká jeho jubilejný, piaty ročník. Áno, viem. Písala som, že za takých podmienok, keď všetko ťahajú dvaja ľudia, už festival robiť nebudem. Piaty ročník si však zaslúži, aby sme ho zorganizovali – a začali s jeho prípravou ďaleko dopredu. Rada by som teda do organizačného tímu prizvala tých, čo mi najviac pomáhali a na ktorých som sa mohla spoľahnúť, že budú tam, kde majú byť.

Pre súťažiace príspevky vytvoríme novú e-mailovu schránku parsartem2@gmail.com, kde ich môžete začať posielať. Komunikovať bude s vami cez schránku buď Anka (ak poverenie príjme) alebo ja, alebo niekto iný, komu dáme vstup do schránky. Tak isto môžete nominovať súťažiaceho, ale musíte mať jeho súhlas a v prípade, že sám nepošle príspevky, pomôcť mu s výberom a poslať ich za neho.

Príspevky môžete posielať od 1.10.2021, uzávierka prvého kola bude 31.3.2022, porota vyberie počas apríla a mája finalistov druhého kola. Ďalší postup poznáte – finalistov pozveme na galaprogram do Smolenického zámku v termíne, ktorý im včas oznámime, a tam vyhlásime víťazov. Ceny budú také ako aj v predošlých rokoch: okrem prvých troch miest v oboch kategóriách, budú aj ceny: objav roka, kniha roka a čestné uznania.

Štatút súťaže sa nemení, čo znamená, že môžete súťažiť v dvoch kategóriách – poézii a próze. Do prózy môžete zahrnúť aj také žánre ako je tvorba pre deti, fantasy, eseje, ukážka poviedok, alebo románu.

Pozor!!!

Neposielajte celé romány, ani cykly poviedok. Určený rozsah je 10 strán – písmo veľkosti 12 bodov, riadkovanie 1,2 až 1,5 – vo worde sa to dá ľahko a presne nastaviť. Poéziu neposielajte každú báseň ako samostatnú prílohu, dajte ich všetky do jedného súboru (word alebo rtf). Technické záležitosti ako je nastavenie písma či riadkovania preberte, prosím, s niekým z vášho okolia, ak to neviete. Minulý rok veľmi zaťažovalo, že sme museli takéto primárne veci vysvetľovať.

Súťažiť môžu aj víťazi kôl z minulých ročníkov, nie však v kategórii, v ktorej vyhrali.

 

Fotografia: autorka

snímka je z poslednej čítačky PA v Zichyho paláci v Bratislave.

 

 

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Pacient / Zdravotníctvo /

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa môže čoskoro ešte zhoršiť, varuje INESS

04.06.2023 16:02

Počet osôb vo veku 70 a viac rokov na jedného lekára by sa mal do roku 2030 zvýšiť oproti roku 2021 o desať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 799940x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu