Založ si blog

Ženská kniha, z ktorej som nadšená

Ja to plne chápem, milé dámy, že regále kníhkupectiev sa až prehýbajú pod ťarchou romantickej literatúry pre ženy. &A z nekonečnej série románov Keleovej –Vasilkovej ešte tiež určite nemáte všetky kúsky. Avšak v tomto blogu vám predstavím knihu, ktorej sa žiadna iná nevyrovná. Ja som si uchmatla predposledný kúsok a ak veríte môjmu hodnoteniu, bežte a nepremeškajte knihu, čo sa o chvíľu vypredá.

Tiež patríte medzi tie zúfalkyne, ktorých partner neobdaril bezodnou kreditkou?

A najnovších handier a kozmetiky nikdy nie je dosť? Nakupovanie šatičiek a botičiek vnímate ako prechádzku rajskou záhradou? Len nech to má kto zaplatiť?

S bločkami by ste už aj špajzu vytapetovali?

Tak knižka Závislá od nákupov bude čosi, čo vás chytí za srdce. Som síce knihožrút, no prečítať jednu knižku mi zvyčajne trvá týždne aj mesiace. Táto však nie. Zvládla som ju za jediný voľný deň.

Ľahko čitateľná s bravúrnym nadhľadom a vzácnym humorom. Žien, čo sa vedia zasmiať aj na vlastných trampotách je skutočne málo.

Nebaví ma presladená romantika, ani precukrená motivačná literatúra.

Nerada sa tvárim, ako je všetko dokonalé, ak sa mi svet rúca priamo nad hlavou.

A navyše mám za sebou novinársku prax, teda sa so životom a trápeniami hlavnej hrdinky Rebeky dokážem absolútne stotožniť.

Sophie Kinsellová dokázala natoľko osloviť svoje čitateľky, že knižka sa dočkala aj filmového spracovania pod názvom Confessions Of A Shopaholic.

Naše ústavy na liečbu duševne chorých síce už liečia naozaj kadejaké typy závislostí. Avšak zbaviť sa závislosti od nakupovania a naučiť sa finančnej gramotnosti sa musíme každá sama za seba.

Ja na knihe zbožňujem, že autorka si nič neidealizuje. Hrdinka sa rúti dolu dlhovou špirálou až sa ocitá v stále väčších maléroch. Pokúša sa znižovať výdaje aj zvyšovať príjmy, ALE…..jednoducho niE KAžDEJ z nás sadne každá jedna práca a nie každá z nás dokáže uvariť lacno a chutne karí, hlavne ak to v živote nevarila.

Zažívajte radosti aj starosti mladej novinárky, sprevádzajte ju na jej prvých rande a hlavne jej držte palce, nech sa z tohoto bludného kruhu vymotá so cťou a vztýčenou hlavou.

Fotografia: autorka

Femme Fatale, ktorú „pravidelne bijú“ a domáce násilie obecne

10.08.2022

Iniciály s rovnakými písmenami sú akoby osudové. Brigitte Bardott, Barbara Bančejová, či môj najnovší objav Kristína Kövešová. Človek si automaticky všíma konkurenciu, či vlastne kolegov. A keďže sa stále viacej venujem krimi, tak som si všimla aj ju. Prvýkrát mi jej akčnosť udrela do očí, keď prenasledovala kňaza Františka až mu so svojím mikrofónom dobreže [...]

Krásny príklad úspešnej integrácie

03.08.2022

Z času na čas sa mi dostanú do rúk aj detské knižky. Niežeby som mala malé deti, či vnúčence. No pár ľudí v mojom okolí také knižky píše. Inokedy ma zaujme téma. Magdalena Kulus je krásna poľská autorka pripútaná k invalidnému vozíku. Začala písať milé príbehy o dievčatku na vozíku aj o svojom asistenčnom psovi. Vyšlo jej už viacero kníh, hlavne pre deti. A [...]

Will zápasí so Smithom a Škombár prekračuje svoje limity

02.08.2022

Ak pozeráte americké akčné filmy, tak sa v tejto knihe budete cítiť ako doma. Mrakodrapy, luxus, prestrelky a tajomný druhý svet, ktorý oplýva nevysvetliteľnou príťažlivosťou. Hlavný hrdina Wiliam prežíva kariérny vzostup po boku Harryho, ktorému náhodou pomohol v bare. Obom ide o život. Wiliama magnetizuje žena s modrými vlasmi. „“Chytal sa za hlavu, [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.