Založ si blog

Ženská kniha, z ktorej som nadšená

Ja to plne chápem, milé dámy, že regále kníhkupectiev sa až prehýbajú pod ťarchou romantickej literatúry pre ženy. &A z nekonečnej série románov Keleovej –Vasilkovej ešte tiež určite nemáte všetky kúsky. Avšak v tomto blogu vám predstavím knihu, ktorej sa žiadna iná nevyrovná. Ja som si uchmatla predposledný kúsok a ak veríte môjmu hodnoteniu, bežte a nepremeškajte knihu, čo sa o chvíľu vypredá.

Tiež patríte medzi tie zúfalkyne, ktorých partner neobdaril bezodnou kreditkou?

A najnovších handier a kozmetiky nikdy nie je dosť? Nakupovanie šatičiek a botičiek vnímate ako prechádzku rajskou záhradou? Len nech to má kto zaplatiť?

S bločkami by ste už aj špajzu vytapetovali?

Tak knižka Závislá od nákupov bude čosi, čo vás chytí za srdce. Som síce knihožrút, no prečítať jednu knižku mi zvyčajne trvá týždne aj mesiace. Táto však nie. Zvládla som ju za jediný voľný deň.

Ľahko čitateľná s bravúrnym nadhľadom a vzácnym humorom. Žien, čo sa vedia zasmiať aj na vlastných trampotách je skutočne málo.

Nebaví ma presladená romantika, ani precukrená motivačná literatúra.

Nerada sa tvárim, ako je všetko dokonalé, ak sa mi svet rúca priamo nad hlavou.

A navyše mám za sebou novinársku prax, teda sa so životom a trápeniami hlavnej hrdinky Rebeky dokážem absolútne stotožniť.

Sophie Kinsellová dokázala natoľko osloviť svoje čitateľky, že knižka sa dočkala aj filmového spracovania pod názvom Confessions Of A Shopaholic.

Naše ústavy na liečbu duševne chorých síce už liečia naozaj kadejaké typy závislostí. Avšak zbaviť sa závislosti od nakupovania a naučiť sa finančnej gramotnosti sa musíme každá sama za seba.

Ja na knihe zbožňujem, že autorka si nič neidealizuje. Hrdinka sa rúti dolu dlhovou špirálou až sa ocitá v stále väčších maléroch. Pokúša sa znižovať výdaje aj zvyšovať príjmy, ALE…..jednoducho niE KAžDEJ z nás sadne každá jedna práca a nie každá z nás dokáže uvariť lacno a chutne karí, hlavne ak to v živote nevarila.

Zažívajte radosti aj starosti mladej novinárky, sprevádzajte ju na jej prvých rande a hlavne jej držte palce, nech sa z tohoto bludného kruhu vymotá so cťou a vztýčenou hlavou.

Fotografia: autorka

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Pacient / Zdravotníctvo /

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa môže čoskoro ešte zhoršiť, varuje INESS

04.06.2023 16:02

Počet osôb vo veku 70 a viac rokov na jedného lekára by sa mal do roku 2030 zvýšiť oproti roku 2021 o desať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 799953x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu