Založ si blog

Objavte čaro valnej hromady

Tento článok bol pôvodne písaný pre nemenovanú obchodnú sieť. No keďže sme v tomto predvianočnom zhone naozaj preťažení, recenzie sú teraz ozaj to posledné, s čím by kto strácal čas. Snáď toto avízo na ukážku aj z mojej tvorby zaujme aspoň niekoho z vás. 

S veľkou pravdepodobnosťou ma zastihnete v kníhkupectve….rada by som rozdávala aj autogramy, ak bude kedy a hlavne komu….

Veľká časť našich zákazníkov už dopredu vie, čo hľadá. Zbierajú celé série plodných autorov a tak ich zaujíma len, kedy vydajú ďalšie dielo ich obľúbení autori.

Iní sa radia odporúčaniami svojich priateľov, či reklamou, alebo proste dobrým menom autora.

Možno si poviete, načo by ste mali čítať hromadné dielo, ak presne viete, čo medzi knihami preferujete. Ono taký čitateľ sa správa ako návštevník, ktorý si vždy objedná bryndzové halušky a po celom menu sa nikdy ani neobzrie.

No nie je to škoda? Počas jedinej večere pri švédskom stole by mohol ochutnať viaceré jedlá, ktoré možno ešte nikdy neokúsil.

A mohol by si nájsť prípadne aj svoju ďalšiu srdcovku.

Nejako takto funguje aj Antológia. Čitateľovi ponúka všehochuť poézie a prózy.

Vyhľadávače to hľadajú s názvom Trinásť mužov a dvadsať žien –a sami to v tej širokej ponuke sotva objavíte…

A táto Antológia Pars Artem 2021 je vzácna aj tým, že sa v nej nachádza aj ukážka z mojej prozaickej tvorby.

Aktuálne pracujem na dvoch faktografických knihách, no čitateľ už teraz, ,v knižke Trinásť mužov a dvadsať žien, môže okúsiť príchuť môjho špecifického nazerania na svet okolo nás.

Táto ukážka tvorby 33 autorov vám predstaví čerstvo objavené talenty ako Radoslava Hubeková, či sestry – dvojičky Edita a Judita Ďurčové.

No nájdete tam aj viacerých debutantov, či aj etablovaných autorov.

So svojimi debutovými zbierkami poézie v poslednom čase prišli na knižný trh Beáta Svetlíková, Janka Biskupičová, Marek Sopko, či Danica Hrnčiarová Šišláková. Detskú knižku Marty Harajdovej nájdete v detskom kútiku nášho kníhkupectva.

Z etablovaných autorov Zuzku Kuglerovú objavíte v sekcii rozprávok aj historických románov, Ondrej Kalamár sa na vás usmieva zo sekcie aforizmov, Miroslava Kapustu objavíte medzi poéziou aj detskou literatúrou.

Vlado Javorský aktuálne prikvitol na knižný trh ženským románom z pohľadu muža. Ponúkame ho v sekcii slovenskej beletrie a je príjemným oživením oproti monotónnej ponuke ženských románov, ktoré dýchajú presladenosťou a skratkovitosťou. Javorský teda sladký nie je. Unesie čitateľky na dovolenku k Jadranu a rozohrá boj viacerých žien o jediné mužské srdce.

A Miroslav Dávid dobíjal naše srdcia hlavne skrz texty piesní:

„Tridsať rokov bol hudobne spojený s legendou 80. rokov kapelou AC+, niekoľko rokov robil manažéra Roba Grigorova, spolupracoval s viacerými inými interpretmi. Jeho hit z 80. rokov Nemusíš sa tieňov báť sa hrá dodnes.“,

vymenúva jeho zásluhy internetový denník mytrencin.sme.sk. Miro Dávid do Antológie prispel básňami ako Dnes čapujú lásku, Ja a moja Gitara, či Pravda o zábavnom priemysle.

Tak snáď som vás na tento náš pomyselný švédsky stôl navnadila. Lebo vyberať naozaj je z čoho.

Avšak prinavrátiac sa k samotnej Antológii: kníhkupci ju ponúkajú striedavo v kategóriách poézie aj prózy. (Na antológie ešte samotnú sekciu nevymysleli.) Zaradenie medzi prózu vítam viacej. Čitatelia sa sekcie poézie akosi stránia. Akoby nemali ochotu rozoberať a premýšľať nad básnickými obrazmi.

Vraj aj Anasoft Litera vyhrali diela čím jednoduchšie.

No v tomto diele popri jednoduchých  prozaických textoch objavíte aj zopár básní. Taká malá chuťovka, snáď nabudúce našu sekciu poézie neobídete širokým oblúkom.

Fotografia: autorka

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 800088x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu