Založ si blog

Gagarin ani Dostojevskij za to nemôžu

Sľúbila som priateľke, že sa vyjadrím na margo Soltésza a ruskej literatúry. Lebo si obe myslíme vlastne to isté. No a ja sa za svoje názory dokážem z času na čas aj pobiť. Aj keby triesky padali, aj keby ani na chleba nebolo.

 

Iniciatíva Mier za Ukrajinu si vyslúžila moju nevôľu agresívnym a provokatívnym správaním sa na Slavíne. Nedovoliť 80-ročným seniorom položiť veniec na pamiatku padlých hrdinov už ďaleko presahuje akúkoľvek solidaritu.

No a Árpád Soltész? Otvorene brojí proti Viktorovi Orbánovi a pomaly hucká slovenské obyvateľstvo proti Maďarom, aj keď je sám Maďar? Mne jeho pohnútky a rétoriku už hlava neberie.

A všetci tí hejslováci, čo kydajú na Orbána a Maďarsko, by sa mali neskutočne hanbiť, ako v kilometrových radoch postávali na maďarských čerpacích staniciach a tankovali maďarské lacné pohonné hmoty nielen do svojich áut, ale aj do bandasiek a sudov. A ak by sa dalo, aj celé vane lacného benzínu a nafty by si z toho Maďarska natankovali.

A teraz Ukrajinci bombardujú ropovod Družba, cez ktorý tečie ropa aj na Slovensko? S tým, že drvivá väčšina slovenského priemyslu je závislá na ruskej rope? A keď jej nebude, zavrú sa fabriky a my všetci sa SOLIDáRNE pôjdeme pásť na lúku?

Alebo začneme strieľať a žrať naše premnožené medvede, ktoré minister Budaj nazýva vegetariánmi?

Viete, čo je najhoršie?

Ak sa dvaja bijú, ale trpieť má aj ten tretí, štvrtý, desiaty….

Podaktorí natoľko prepadajú masovej hystérii, akoby tie bomby padali na Košice, či rovno na Bratislavu.

Iniciatíva Mier na Ukrajine pravidelne organizuje demonštrácie pred ruskou ambasádou.

Už im stihli premenovať aj polku ulice, aby sa našinec ľahšie stratil a dezorientoval.

No a najnovšie žiadajú aj premenovanie všetkých štátnych ustanovizní a ulíc, všetko, čo má akúkoľvek spojitosť s Rusmi.

Teda v Bratislave by už nemala byť žiadna Gagarinova ulica, ani Dostojevského rad.

Lebo ak tu budeme mať Zelenského ulicu a Rad Joea Bidena, tak bude hneď všetko krajšie? A možno bude aj mier na Ukrajine???

Je to choré a šialené, že tí ľudia nemajú iné na práci, než postávať pred ambasádou a mazať Rusov z kolektívnej pamäti.

Neviem, ako vy, no ja som sa na základnej škole učila ruštinu, nie ukrajinčinu, či mongolčinu.

A čítala a zamilovala som si starých ruských klasikov. Diela Dostojevského, či Šolochova. Gagarin bol prvý kozmonaut a Valentina Tereškovova prvá žena vo vesmíre.

A všetci tí fanatici by si mali uvedomiť, že svojimi absurdnými iniciatívami len komplikujú životy ľudí, ktorí by si po zmene názvu ulice museli meniť občianske preukazy a zrejme aj ostatné doklady.

A hlavne by si mali uvedomiť, že vojne nie je v Košiciach, ani v Bratislave. Kto sa chce aktívne účastniť bojov, mal by navštíviť Doneckú a Luhanskú oblasť.

Nie Dostojevského rad, či štátnu knižnicu.

A najhnusnejšie je, ak títo fanatickí aktivisti zneužívajú v rámci svojej propagandy už aj Johna Lenona.

Pritom John Lenon nijako neagitoval za akúkoľvek nenávisť a diskrimináciu.

Nijako nepropagoval násilie, ani kolektívnu vinu.

Imagine rozpráva o čarovnom svete, kde niet krajín ani náboženstiev…a tým pádom ani dôvodu toho druhého nenávidieť a vraždiť.

To však už títo zaslepenci akosi nedokážu pochopiť a budú sa mlátiť“ za mier“ palicami a vlajkami.

Verejne som sa pohádala s iniciatívou Mier Ukrajine

24.06.2022

No nemám konformné a štandardné názory! Ale hlavne neznášam alibizmus, akého sa hnutie a jeho členovia zúčastňujú. Verejným účinkovaním na Slavíne, kedy znemožnili 80-ročným seniorom kladenie vencov a následne sa pamätníčka SNP dočkala ešte aj výhražným správam !!! – uskutočnili VEREJNé POHORšENIE, za ktoré nenesú zodpovednosť. HRDINA Slavína, čo [...]

Aj cesty Dušana Lázničku sú nevyspytateľné

19.06.2022

Ani neviem, čo skôr. Od seba, od autora, či od vydavateľa? Alebo si nechať väčšinu myšlienok pre seba a dať sem len krátky sumár. Bol raz jeden básnik, rozprávkarka a aforista a títo traja sa rozhodli založiť vlastné, alternatívne umelecké združenie. Ku združeniu sa pridružilo aj vydavateľstvo a zaradilo sa hlavne na poli poézie. Kým má človek more času a [...]

Sandra, SOWA a Zelenskyj

07.06.2022

Postrehli ste? Prebehlo slávnostné oceňovanie influencerov pod názvom SOWA 2022. Ocenili napríklad aj Milana Bardúna za travel blog Milan bez mapy. Škoda, že tradičné blogy nikto nehodnotí. No a ocenili aj mladú youtuberku Sandru Svitekovú za populárno-náučný vlog Dejepis Inak. Sandra si vyslúžila kritiku akademickej obce, keď viaceré často svojich videí jednoducho [...]

Mária Kolíková / Branislav Gröhling / Richard Sulík /

SaS robí ramená, z koalície ale neodíde, myslí si politológ Koziak

28.06.2022 22:12

Vládna kríza nie je až taká horúca, aby sa jej aktéri sami pripravili o moc, myslí si politológ Tomáš Koziak.

Ghislaine Maxwell Trial

Maxwellová dostala za účasť na sexuálnom zneužívaní dievčat 20 rokov

28.06.2022 21:22

Verdikt bol vyvrcholením procesu, v ktorom Maxwellová čelila obvineniam z napomáhania Epsteinovi pri zabezpečovaní maloletých dievčat bohatým klientom.

Španielsko NATO Summit Madrid Turecko Švédsko

Turecko podporí vstup Fínska a Švédska do NATO

28.06.2022 19:52, aktualizované: 22:15

Turecko upustilo od svojich výhrad proti vstupu Švédska a Fínska do Severoatlantickej aliancie.

Robert Fico, Ide o pravdu

Fico: Koalícia je pod ochranou abatiše, a Heger je zbabelec

28.06.2022 19:22

Kríza v koalícií sa prehlbuje. „Ak by Heger odvolal Matoviča, padla by vláda,“ povedal pre TV Pravda predseda Smeru Robert Fico.