Založ si blog

Ján Zvalo: Oslava ĽSNS a konšpirácie

Posledné biografické knihy vás mnohých neoslovili, tak snáď o to viacej vás zaujme politika a konšpirácie. Jána Zvala by sme mohli pokojne nazývať proruským agentom, extrémistom, konšpirátorom, či homofóbom. Knižka Vitajte v novej TOTALITE sa ku mne dostala zadarmo. 

Podrobný popis aj s komentárom nespokojnej čitateľky nájdete na tomto linku:

https://www.databazeknih.cz/knihy/vitajte-v-novej-totalite-364314

Obyčajná papierová páska a šokujúce teórie okolo dvojičiek. Foto: autor

Judr. Ján Zvalo sa vyjadruje k Mečiarovým amnestiám …na dezinformačných a konšpiračných weboch.

O nezrušiteľnosti Mečiarových amnestií v decembri roku 2016 na stránkach webu Slovenské slovo.
V marci 2017 v atmosfére celospoločenskej debaty o zrušení týchto amnestií ho oživujú weby Zem a Vek a HLAVNÉSPRÁVY.

Ján Zvalo je aj autorom konšpiračnej knihy o „odhalení“ pozadia udalostí z 11. sept. 2001 Žalujem. A stručné zhrnutie Žalujem narval aj do ďalšej knihy Vitajte v novej TOTALITE
Autor je Slovák dlhodobo žijúci v Kanade, avšak s obľubou sa vyjadruje ku slovenskej politike prostredníctvom článkov aj kníh.

Okrem konšpirácii o tragédii 11.9. a nemožnosti zrušenia Mečiarových amnestií veľký priestor dostáva aj obhajoba ĽSNS, jej volebného programu, či kritika odmietavého postoja vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku k ĽSNS.

Ako aj sami vidíte, kniha je stará, O Zvalovi vám ani pani Google veľa neprezradí.

V tejto knihe sa hrá na právnika a ukazuje všelijaké kľučky, aby dokázal svoju pravdu. Azda najabsurdnejšia je časť o homosexualite. Zvalo vyhlasuje, že my nediskriminujeme gayov a lesbičky, veď aj oni môžu slobodne uzavrieť manželstvo s osobou opačného pohlavia. Ak by však chceli uzavrieť manželstvo s osobou rovnakého pohlavia, tá ich žiadosť by už bola nadštandardná a nútila by spoločnosť dokonca prepísať ústavu. 

Zvalo nemá problém ani s návrhmi ĽSNS na zrušenie dávok „parazitom“.

Veľká časť knihy je tá konšpirácia 11.9.Zvalo z oficiálnej verzie popiera vlastne všetko. Teroristi údajne nikde neboli, osobné lietadlá nikam nenarazilil, pasažieri nijako nemohli volať.

V maďarčine konšpiráciám hovoríme „összeesküvési elmélet“ – teória sprisahania.

A ak by mal pán kanadský právnik pravdu, tak potom žiadnych 19 únoscov na palube tých 4 lietadiel nebolo. Avšak pasažierov niekto odviedol a nechal zmiznúť.

Do dvojičiek a Pentagonu naopak nabúrali drony vojenského letectva a išlo o riadenú demoláciu.

Teda pán Zvalo sa nás snaží presvedčiť, že celý scenár je jedna veľká bohapustá lož a spikli sa najmocnejší Ameriky, aby pre zisk a pre svoje mocenské ciele zniesli zo sveta 2977 obyčajných ľudí, prominentní vraj bolo včas varovaní.

Netuším, koľko môže mať pán Zvalo rokov a ako sa mu darí v kariére kanadského právnika. A nie je mi ani jasné, prečo v roku 2017 vydáva ekokonzult knihu o tragédii z roku 2001. Zaujímajú ešte teraz niekoho z nás dvojičky? Nedávno sme si pripomenuli 21 rokov od tejto tragédie.

V túto nedeľu na zastávke Zochovej opitý vodič zabil 5 mladých ľudí a už aj to je obrovská tragédia. Dokážeme si vôbec predstaviť, aká obrovská pohroma mohlo byť tých takmer 3000 mŕtvych v USA? A to všetko pre peniaze a moc amerických elít? Asi pána Zvala na tom kontinente nikto neberie moc vážne, že ho ešte neudali za nactiutŕhanie. Alebo možno aj hej, len sa to k nám nestihlo doniesť.

V každom prípade ja skôr verím tomu, čo hovorí aj tento youtuber:

 

 

DEPRESIA: Ako blesk z jasného neba?

26.11.2022

Vitajte v historicky stom blogu o filme. Tentoraz znovu téma psychiatrie. Horúca novinka, ktorá mala nedávno premiéru na STV1. Ako blesk z jasného neba pitve depresiu navonok úspešného a šikovného muža. https://www.rtvs.sk/novinky/filmy-a-serialy/309458/ako-blesk-z-jasneho-neba-novy-film-otvara-tabuizovanu-temu Vo filme krásne vidíme genézu, samotné dno aj postupné liečenie sa. [...]

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté

22.11.2022

Teší ma čítanosť predošlého článku,. O to viacej, že v ňom nie je žiadna politika, ani zdrvujúce fakty. Len životy spisovateľov a v tejto téme aj pokračujeme. V minulom blogu sme si hovorili o šťastlivcoch, ktorým sa darí úspešne predávať svoje knihy a dostávať sa do povedomia širokej verejnosti. Avšak existuje aj komunita takých, ktorým sa toto darí oveľa menej. [...]

Zlatá Zuzana

20.11.2022

V našej krajine sa ako spisovateľ živí odhadom cca. 10-15 ľudí. Všetci ostatní majú civilné zamestnania, či sú už na dôchodku a z celoživotných úspor si napĺňajú svoje literárne sny. Teda uživiť sa písaním kníh sa darí len tým pár notoricky známym menám. Ak sa povie ženské romány, tak jednoznačne Táňa Keleová Vasilková, prípadne Evita. Ak krimi, [...]

košice, nehoda, alkohol za volantom

Ďalší ožran za volantom: Auto prevrátil na strechu, nafúkal takmer tri promile

26.11.2022 13:28

Hrozivo vyzerajúca nehoda sa stala krátko pred polnocou v piatok v Košiciach.

WC, toaleta, záchody

Ktoré európske mestá majú najšpinavšie verejné záchody? Bratislava prekvapila

26.11.2022 12:30

Experti britskej webovej stránky showersforyou (sprchy pre vás) urobili zaujímavý prieskum pri príležitosti Svetového dňa toaliet.

Robert Fico

Fico volá po zrušení obvinenia šéfa Národnej banky Slovenska Kažimíra

26.11.2022 12:27

Exminister financií Peter Kažimír je opätovne trestne stíhaný za podplácanie.

ischia

Dažde a zosuv pôdy na talianskej Ischii: Zahynulo najmenej osem ľudí

26.11.2022 12:13, aktualizované: 12:30

Stredné a južné Taliansko sužujú silné búrky.