Založ si blog

Hluboce pod vlivem: Spomienka na Audrey Mestre

Táto tohto roku natočená francúzska dráma ma oslovila tým, že je natočená podľa skutočných udalostí. Ak vás zaujíma život a dielo Audrey Mestre, odporúčam najprv si pozrieť film a až potom pátrať po tom mále, čo sa o nej vieme reálne dozvedieť. 

Reakcie ľudí na csfd.sk nie sú práve nadšené, podľa mňa však len nedokázali oceniť samotné dielo a prínos.

Priznám sa, do vzhliadnutia tohto filmu som ani netušila, že nejaká Audrey Mestre žila. Nikdy som nepočula o potápaní bez dýchacích prístrojov, či o disciplíne No Limits. 

Teda pre mňa prináša ten film novinky: krásne zábery z mora pod vodnou hladinou, pokojné vodné tvory kdesi v diaľke a hazardéri so životom, ktorí sa ponárajú do extrémnych hĺbok.

Samotný názov zvolili filmári geniálne. Ich hlavná hrdinka je skutočne pod vplyvom. Jednak svojho inštruktora potápania, ktorý sa čoskoro stane jej milencom aj všetkým a jednak sa ponára do stále väčších hlbín, ovplyvnená tlakom a nutnosťou zvládať to bez dýchacieho prístroja.

Samotná No Limits disciplína je neštandardná. Nechať sa pod váhou balastu stiahnuť čím hlbšie a potom sa vynoriť nad hladinu skôr, než telo skolabuje.

Pozdĺž lana na každých 40 metrov stojí jeden strážca, ktorého úlohou je kontrolovať hladký priebeh a v prípade potreby zasiahnuť.

A film samozrejme ukazuje aj situácie, kedy ten hladký priebeh proste nefunguje a aké krízy môžu nastať.

„Magická hlubina je kult, který zbožňuji. Filmů o free-divingu existuje hrstka, a tak tohle vítám. Tohle není milostný příběh o lidech, ale o lásce k potápění. Free-diving je krásný sport (životní styl) s přesahem. Hlavní mužská postava je vybrána vskutku na výbornou- toho hnusáka mu věříte beze zbytku,“ napísal o filme The Saint a ohodnotil ho tromi hviezdičkami.

Priznám sa, že aj keď som napísala už desiatky, či stovky poznámok, komentárov a recenzií, nikdy som nerozdávala hviezdičky.

Síce sa hviezdičky rozdávajú v gastre aj vo filme, akosi možno chyba je aj v tom, že som často písala o knihách ľudí, ktorých aj osobne poznám. A teda rozdávať im hviezdičky a klasifikovať ich ako v škole by mi bolo prišlo cez čiaru. Na druhej strane sa však iste mnohí urazili. Ľudia čakajú len chválu, promo a pochvalu. Ak človek poukáže na chyby, či nedostatky, často tým ľuďom šliape na egá, odchádzajú mi „priatelia“ po húfoch, no zrejme to žiadne priateľstvá ani neboli.

Ale vráťme sa k tomuto filmu, minimálne tie 3 hviezdičky si určite zaslúži. Ja by som mu dala aj 4, či päť. Už len preto, že mi ukázal veci, ktoré som ešte nevidela, ani o nich nepočula a premenil môj bežný nudný deň na exkurziu do hlbín mora.

A všetci tí, čo ten film hejtujú, by ho zrejme nijako nevedeli vylepšiť. Neviem, čo by tam chceli pridať?

Proste ak je vám blízky môj vkus a cit, tak si ten film pozrite a spoznajte nevšedný šport aj nevšedné osudy ľudí.

https://www.csfd.sk/film/1223605-hluboce-pod-vlivem/videa/

 

Doktor House: Fakty, či fikcia?

27.01.2023

Pokračujeme v kategórii film, ktorú ste si tak obľúbili. Podaktorým z vás nevadí ani poriadna dávka fikcie a nechápete, čo ľudia furt majú s tou realitou. No asi to bude predsa len podstatná téma, keď už sa ľudia o tom unúvajú písať knihy a dokonca ich aj prekladať do všemožných jazykov. Nedávno som vám v blogu ukázala, ako autorov inšpirovala Netflixová séria [...]

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

23.01.2023

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď [...]

Iveta – dievča z Trebišova láme rekordy

17.01.2023

Zrejme v tom bol zámer, že TV JOJ aj TV Markíza spustili svoje najnovšie seriály v rovnakom čase. Dunaj k vašim službám konkuruje Ivete. Bratislava je polepená plagátmi oboch seriálov a reklamy nájdete aj v magazínoch. Voľakedy na Panelák sa ešte takáto masívna reklamná kampaň neviedla, doba zjavne pokročila a tlaky na sledovanosť sú ešte väčšie. Zapozerala som sa do [...]

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 723254x
Priemerná čítanosť článkov: 2198x

Autor blogu