Založ si blog

Poznáte aj iného textára, ako Kamil Peteraj?

Pozerám si 70.-te narodeniny Kamila Peteraja do zbláznenia. Je to „pán textár“, ktorého každý pozná a každý chce jeho piesne spievať. A umožnili mu vytvoriť na tisíce piesní. Problém je len jediný, ak sa budeme tváriť, že okrem Kamila nikoho niet a nikoho texty nie sú hodné zhudobnenia, ani žiadnej úvahy. 

 

Začala som písať pred cca 8 rokmi.

Myslím, že to bol rok 2014, kedy som pre punkmetalovú kapelu Zrada napísala 12 textov. A potom bol koniec. Lebo našli speváka, ktorý aj sám písal a už a viac nepotrebovali.

A potom mi už bolo umožnené len sporadicky.

Zo dva texty pre Romana, zo dva texty pre iného. Skúšam ich uložiť niekam na jedno miesto, nech sú spolu, v jednej kytici:

Roman Buhovecký: Sme ľudia

Roman Buhovecký: Arabela v karanténe

Martin Skuban : Hra na plač

Pre Martina som naposledy písala baladu o obyčajných ľuďoch. Akosi ani neviem, ako sa tej piesni aktuálne darí.

No Martin bol toho názoru, že „my nie sme obyčajní.“

No to je vždy veľká záhada, ako sa človek vníma, a ako ho vidia ostatní.

Na mňa sa pohovorilo už strašne veľa hlúpostí, ako je Renáta pyšná princezná a prší jej do nosa a „nevie prijať kritiku“, ale je vraj „narcistická psychopatka“ a pokračovať by sa zrejme dalo do aleluja.

Ja myslím, že nič z toho nie je pravda, aj keď to tak môže azda vyzerať.

Avšak nachádzame sa vo vysoko konkurenčnom prostredí. Mne sú neustále vyhadzovaní na oči úspešnejší kolegovia, ktorí sú v branži už 20 rokov a v telefóne majú kontakty na každého, kto sa v danom regióne hýbe.

A s tými textami je to tiež identicky. Môžem si ja písať texty na tucty, ak nikoho nezaujmú, ak ich nikto nebude chcieť hrať a spievať.

Teraz po prvý krát za život prejavila o moje texty záujem žena: Isa Conar. No aby mojo šťastie nebolo úplné, o Isu má záujem aj kopa iných autorov. No a ak zaslúžilá umelkyňa s 30-timi knihami na konte prejaví záujem o Isu, tak tie moje dva osirelé texty proste len čakajú a čakajú. A je to celkom desivé, ale človek si musí uvedomiť, že v danej chvíli nemám žiadne páky ani žiadnu konkurenčnú výhodu.

Takže bez pýchy, aj keby vám nejakí zúfalci chceli nebodaj nahovoriť, ako mi prší do nosa. Mne proste nemá prečo pršať do nosa. A ja to celkom realisticky vidím.

Na dnes teda Isa. Chceli by ste, aby vám pár gramov z môjho srdca zaspievala Isa?

Doktor House: Fakty, či fikcia?

27.01.2023

Pokračujeme v kategórii film, ktorú ste si tak obľúbili. Podaktorým z vás nevadí ani poriadna dávka fikcie a nechápete, čo ľudia furt majú s tou realitou. No asi to bude predsa len podstatná téma, keď už sa ľudia o tom unúvajú písať knihy a dokonca ich aj prekladať do všemožných jazykov. Nedávno som vám v blogu ukázala, ako autorov inšpirovala Netflixová séria [...]

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

23.01.2023

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď [...]

Iveta – dievča z Trebišova láme rekordy

17.01.2023

Zrejme v tom bol zámer, že TV JOJ aj TV Markíza spustili svoje najnovšie seriály v rovnakom čase. Dunaj k vašim službám konkuruje Ivete. Bratislava je polepená plagátmi oboch seriálov a reklamy nájdete aj v magazínoch. Voľakedy na Panelák sa ešte takáto masívna reklamná kampaň neviedla, doba zjavne pokročila a tlaky na sledovanosť sú ešte väčšie. Zapozerala som sa do [...]

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 723263x
Priemerná čítanosť článkov: 2198x

Autor blogu