Založ si blog

Český bulvár je horší, než ten náš

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. 

No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na tom z týždňa na týždeň. Akoby sme nemali dosť slovenských ženských magazínov s týždennou periodicitou.

Pritom my aj máme, len nejdeme tak po krku tým našim celebritám.

A s obálkami sa tie české „drbárny“ ani moc neperou. Takmer rovnaká titulná fotka z týždňa na týždeň. S tou istou celebritou, len v mierne zmenenej póze. Až sú babky na pochybách, či vidia nové, alebo staré číslo.

Oni vyrukovali s farbou už keď za drahé prachy kúpili fotku Ivety Bartošovej, ako v nejakom tranze leží na pláži a plavky má opačne na sebe.

https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/92373/bartosova-znicila-veci-z-kultovni-fotky-tenisky-jsou-v-popelnici-tricko-spalila-a-co-plavecky.html

No a ako im Iveta skočila pod vlak, tak uháňajú ďalšie hviezdy a hviezdičky pod parou.

Je to také to dedinské klebetenie. Aj z 80-ky Felilxa Slováčka urobili len veľa drbov, ako vraj Dáda strčila do svojej sokyne. Pritom 80-ročný dedko už sotva preháňa krásky, aj keby im malo byť 17 a samé by mu liezli do postele.

A zase len ohováračky, ako sa bývalé milenky pretŕčali, lebo vraj o nich ani pes neštekne.

A že Dáda je „vožralá“. A sledujú ju len čo vykročí z domu. A točia si ako sa opiera o ploty.

Proste bieda a úroveň dedinských ohováračiek.

No Dominika Gottová to schytala ešte viac.

Podľa nemenovaného zdroja, vraj nejakej kamarátky, totiž obeduje s bezdomovcami.

A tam sa paparazzi ani moc nenamakali. Ani sa nesnažili prichytiť tú Dominiku v tej vývarovni. Prosto len priložili vedľa seba fotku Dominiky a haldy bezďákov stojacich vo fronte.

A samozrejme duchaplná novinárka nezabudla podotknúť, ako by sa Karel Gott prepadol od hanby, keby to videl.

Byť na Dominikinom mieste, tak tie noviny žalujem. A tej „kamarátke“ to teda pekne vytmavím. Lebo takto kydať na niekoho teda kamarátske vôbec nie je.

Byť na mieste Dády, tak sa novinárom vyhýbam.

Vlastne sledujúc ten bahnom sa rochniaci bulvár som rada, že nie som žiadna celebrita. A našťastie ani nebývam na nejakej malej skromnej dedine, aby sa mi každý díval do taniera a na nechty. A riešil denne, či som práve pribrala, alebo schudla, či som si práve dala vychladenú 12-ku, alebo hrnček žinčice.

Niektorí ľudia milujú dýchať druhým na krk.

Hlavne takí, čo sami zrejme umierajú od nudy.

A nič iné ako váľanie sa v bahne iných, im nedokáže naplniť tie ich prázdne životy.

 

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.