Založ si blog

Máme si z čoho voliť?

Sledujem volebné prieskumy aj všetky tie škandály, aké naši politici produkujú. A je ešte vlastne z čoho voliť?

Ako rodinka sme s rozhodli, že ideme do toho. A aj keď nebudeme v čase volieb na svojich trvalých adresách, tak to proste dáme.

Voličské preukazy vám zasielajú na písomnú žiadosť obratom, takže ak nemáte, ešte stále by ste to mohli stihnúť vybaviť.

My sme si tie svoje vybavili v dostatočnom predstihu.

Ťažšie je už to samotné rozhodovanie, že koho teda voliť.

Dcéru najviac zaujala Matovičom sľubovaná päťstovka – do vrecka aj do garáže. Reálne to síce vyzerá nereálne a žiaden z koaličných partnerov by takéto mrhanie peniazmi neodsúhlasil, no z druhej strany, koho by takýto dar spadnutý z neba nepotešil?

Vyzerá krásne a titulka Hybaj voliť nikoho neuráža.

Horšie je, že Oľano neostalo len pri takýchto malých milých autíčkach a ani nekonfliktnosť im nič nehovorí.

Matovič proste spanikáril, čísla na hranici zvoliteľnosti sú predsa len veľké riziko. Tak musel presedlať na silové auto preplnené ampliónmi, z ktorého môže hulákať po všetkých sídliskách.

A aby začal vo veľkom štýle, tak svoj prvý veľký cirkus odpálil priamo na tlačovke Smeru.

Sa skúste kus do toho vžiť. Preferencie Smeru stúpajú, Oľano klesá. Matovič tak dlho „bojoval proti mafii“, až ju totálne posilnil.

A teraz si Smeráci zavolajú všetky médiá, nájdu si tému, vyhotovia veľký transparent, nahodia najnovšie obleky a najvľúdnejšie tváre.

A zrazu príde raptor a hulákajúcim Matovičom, že MAFIA, VRAHOVIA, MAFIA, VRAHOVIA!!!!

A čaká, že Smeráci poslušne odkráčajú domov a celé tv noviny budú plné jeho hulákajúcich rečí a jeho mega nápisu o mafii?

Mal 3 a pol roka, aby „porazil mafiu“. A čo vykonal? Fico je na slobode, Kaliňák na slobode. Za tie roky na nich nič nenašli a nič im nedokázali.

Ja vnímam Mafiu ako Černák, Piťovci, Sýkorky. Tam ozaj boli vraždy, krádeže, podvody, strieľalo sa na ulici. Ale tuto?

A obviňovať ich z vraždy Jána a Martiny?

Ako strelca už odsúdili Marčeka a ako objednávateľku Zsuzsovú.

Ale Matovič sa nás tu snaží presvedčiť, že strieľal Kaliňák a objednával Fico. Tak teda, nech sa páči, nech beží do Pezinka a nech tam kričí, že súdia nevinných. A Marček žiadnu vraždu nevykonal rovnako ako ani Zsuzsová si nič neobjednala.

Prosto fraška a absurdné vyjadrenia.

A že tú Martininu mamu dotiahol aj pred kamery, aby podporila jeho kampaň, to je už vrchol a šok.

To by sme rovnako mohli obviňovať Matoviča, že zabil dvoch mladíkov na Zámockej. Veď nemá rád gayov a Krajčík bol len figúrka. Tak teraz bežme a kričme to z plných pľúc najbližších 30 rokov!

Načo sú nám dôkazy a exaktné fakty, keď stačí kričať a hulákať.

Proste úpadok, bieda, fraška, šaškáreň.

Matovič kopne Kalikňáka do hrude a ešte je na to aj hrdý.

Príde provokovať a tvrdí, že nečakal, že sa do neho pustia.

A toto nie je jediný incident. Ďalší kandidát z Oľano Holkovič sa pýši titulom majstra v kickboxe a neštíti sa dávať päsťovky občanovi v Petržalke.

Zase tam prišli hulákať megafónmi.

Vraj ho ten chlap 4 razy opľul a on poslanec ho začal mlátiť ako žito.

Tie pľuvance na kamere nevidno. tak teda opľul, či neopľul? Alebo len prskal, lebo mal ústa plné slín?

V každom prípade, ak by bol akýkoľvek politik populárny a navštevoval kultivovane svojich voličov, tak ho tí ľudia nebudú opľúvať, ani obhadzovať vajcami, ako si dovolili obhadzovať Joža Pročka v Lučenci.

Pravdou je, že celé toto volebné obdobie som si nijako nevšimla, že by Pročko v tom parlamente bol a niečo pre tých ľudí robil.

Jediná fotka, na ktorej som ho postrehla a ku ktorej sa médiám aj vyjadril, bola tá spoločná s Dědečkom, s tým obvineným a odsúdeným, čo zabil 5 ľudí na zastávke Zochova.

Takže suma sumárum, nemáme koho voliť. Prieskumy ukazujú, že do parlamentu sa má dostať cca 7 strán a aj väčšina mediálnej pozornosti sa venuje týmto „siedmym statočným“.

Mňa srdce ťahá k tomu ôsmemu, čo má zatiaľ len 3,5 percenta a teda čakám na zázrak. A hlavne na tie cirkusy, akých sa ešte len  dožijeme po vyhlásení volebných výsledkov.

Nejako takto slušne, nekonfliktne by sa mali o naše hlasy uchádzať. Nie hulákaním, kopancami a päsťami.

Foto: autorka

 

Výsledky volieb – víťazi a porazení a iné lakocinky

03.10.2023

Boli ste voliť? A ste s výsledkami volieb spokojní? Alebo vás chytajú infarktové stavy? Priznám sa, som demotivovaná. Jednak z tohto blogu, kde je čítanosť 2000 a rovnakých 2000 tu bude aj o 12 rokov, nech už napíšem hocičo. Pár ľudí tu so mnou sympatizuje, pár si len prezerá nadpisy a deklaruje nudu – dnes aj zajtra, tak načo? Načo drať klávesnicu? A načo voliť [...]

Nedočítaný Vincent a neutíšený Smäd po živote

09.09.2023

„Bol som dlho preč,“ uzatvára mĺkvy indián kapitolu, ktorú zažil v liečebni. Miloš Forman názov zvolil úplne samostatne a tak sa nám nehynúce dielo vrylo do pamäti pod názvom Prelet nad kukučím hniezdom. Mne sa páči najme tento málo výrečný názov: Bol som dlho preč. Aj ja som bola dlho preč, alebo krátko? Vypadla som z pracovného procesu na hodnú [...]

Na krídlach umenia v kráľovskom banskom meste

31.08.2023

Oficiálne sa to nazýva festival, aktuálny happening by sme pre priblíženie mohli nazývať aj predĺžený víkend s polpenziou. Jedná sa o každoročnú udalosť, približne v rovnakom čase – posledný augustový víkend. Združenie Pars Artem založili básnik a aforista a rozprávkarka. Ján Tazberík, básnik, sa posledné roky ešte zúčastňoval na stretávkach. Naposledy [...]

Migrácia / Migranti / Lampedusa /

Zástupcovia štátov EÚ sa zhodli na zvyšku migračného balíka, Slovensko sa zdržalo, Poľsko a Maďarsko boli proti

04.10.2023 22:42

Posledná potvrdená časť migračného balíka balíka sa týka takzvaného krízového nariadenia.

Čína

Čínska ponorka sa chytila do vlastnej pasce, zahynulo 55 námorníkov, tvrdia Briti

04.10.2023 21:45

Čínske vojenské námorníctvo údajne prišlo o 55 svojich členov, keď sa jeho jadrová ponorka chytila do pasce, ktorú Peking nastražil na plavidlá USA.

Ukrajinský 'neviditeľný plášť'

VIDEO: Ukrajinci majú 'zázračné plášte'. Ukryjú vojakov pred dronmi, tvrdia

04.10.2023 20:44

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov médiám predstavil plášť blokujúci tepelné žiarenie, ktorý 'zneviditeľní' vojakov pred dronmi.

Poľsko SR hranica kontroly dočasné zavedenie Barwinek

TVN24: Poľské kontroly hraníc so Slovenskom spôsobili zmätok, vozidlo vrazilo do bariéry

04.10.2023 19:19, aktualizované: 21:02

Zmätok na niektorých hraničných priechodoch spôsobili podľa poľských médií kontroly, ktoré zaviedlo Poľsko na hranici so Slovenskom.