Založ si blog

Len ďalšia stratená žena: Prípad Laci Petersonovej.

Priznám sa, tentokrát sme ohrdli Ivetou. Azda práve pre tie nekonečné reklamy, ako Iveta je to, o čom rozpráva celé Slovensko. No nemuselo by. 

Mne už aj v prvej sérii vadilo, že ten ich takzvaný humor som viacej vnímala, ako posmech-výsmech a proste ma to nebavilo, nerozosmialo.

A teraz, ako Mauréry začala točiť posteľové scény a pľuvať cez stôl? No normálne ma prešla chuť, mám pocit, že sa len zhovaďuje. A že títo filmári zhovadia akurát všetko, čo sa im dostane do hľadáčika.

Takže videli sme prvý diel druhej série a ďakujeme pekne:)

Práve v tom čase na Doma dávali skutočný krimi príbeh: Dokonalý manžel

: Skutočný príbeh Laci Petersonovej

Ťažko čokoľvek napísať bez spoilerovania.

Všetci hľadajú mladú a krásnu ženu.

Všetci veria, že ich manželstvo bolo dokonalé.

A oni dvaja boli ozaj ako stelesnením Amerického sna. Obaja vysokoškolsky vzdelaní, skvelá práca, luxusný dom. Pes na dvore a dieťa na ceste.

Všetci veria, že Laci sa len niekam stratila. Možno zamdlela niekde v parku. Celá komunita pátra ako jeden človek.

A ja obdivujem tých statočných detektívov, čo sa museli brodiť celou touto zaslepenou komunitou. A museli si poradiť nie iba s arogantným pánom manželom, ale aj s jeho hysterickou svokrou a zdrveným svokrom a tisíckami náhodných svedkov, čo niečo videli aj nevideli. A ich svedectvá sa vzájomne vylučujú.

Akosi mi chýbalo to širšie rozuzlenie. 

Také to priznanie a vysvetlenie. Že prečo a ako? A čo teda viedlo k tomu ohavnému činu?

Musela som pátrať aj mimo toho filmu, aby som našla aspoň aké také vysvetlenie. Teda ak máte radi True Crime, tak najprv si pozrite film a až potom to Americké Wiki, kde sa dozviete aj niečo o prípadných motívoch.

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Laci_Peterson

Nakoniec to celé opadne ako Potemkinova dedina. Celá tú kulisa o dokonalom manželstve sa nám rozpadá pred očami.

Možno sme žili v ilúzii, že ten chlapík v krásnom dome s tehotnou manželkou bol dokonale šťastný. A on nebol.

A jeho kvárili finančné problémy. A namiesto veľryby, s ktorou už v poslednom mesiaci tehotenstva spolu zrejme nespávali, chcel mať po boku štíhlu a vášnivú milenku.

A stačilo zhrabnúť len vysokú poistkou,….

Teda úžasný príbeh o tom, ako ľahké je nás všetkých oblbnúť.

Aké ľahké je nám vytrieť zrak zdanlivo rozprávkovým príbehom, aj keď skutočnosť býva väčšinou menej krásna a menej romantická.

Avšak malá iskierka nádeje. Celé to teátro s hotelom plným telefónov a ľudí na dráte, na čo to vlastne bolo dobré?

Celoštátna medializácia pomáhala, strhnúť tú masku zdanlivej dokonalosti. Nájsť milenku, ktorá by bez tej telky ani netušila, že zlatúšik, čo jej visí na dráte, práve o desiatky míľ inde hrá v rovnakom čase úplne inú životnú úlohu.

Narcizmus pod lupou

06.06.2024

Tiež ste si to všimli, že Narcizmus je stále väčší problém? Natrafila som už aj na hejterov, čo mi nadávali do „narcistických psychopatov“ a keď som čítala psychologický posudok o jednom mojom priateľovi na fb, ktorého som na súdnom pojednávaní, kde vystupoval v pozícii obvinenného, videla aj osobne, tak mal určenú narcistickú poruchu osobnosti. Hľadala [...]

Posledný úspešný atentát na priemiéra v Európe

18.05.2024

Píše sa rok 2024 a Juraj Cintula spáchal „najprimitívnješiu formu útoku“, akú len mohol. Jeho terč prežil, on sám bol po pár sekundách spacifikovaný a živý sa už spoza mreží ani nedostane. Stig Engström v roku 1986 išiel na to oveľa sofistikovanejšie. S vedomím udalostí uplynulých dní sa nám aj atentát na bývalého švédskeho premiéra Olofa Palmeho [...]

Pokus o vraždu ústavného činiteľa

16.05.2024

Atentát v Handlovej na Róberta Fica nikto z nás nečakal. #Fico #Cintula #Handlová Stredu 15.5.2024 si zapamätáme z dôvodu atentátu v Handlovej. Dopustil sa ho slovenský básnik a spisovateľ z Levíc Juraj Cintula voči nášmu aktuálnemu premiérovi Róbertovi Ficovi. Cintula mal zbraň v legálnej držbe. Držanie zbrane je podmienené aj psychologickým vyšetrením, ale vydáva sa [...]

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

Hasan Nasralláh, Hizballáh

Hizballáh vyhlásil, že v rámci odvtedy vypálil rakety na sever Izraela

20.06.2024 17:14

Izrael a Hizballáh si navzájom opätujú cezhraničnú paľbu už od začiatku vojny v Pásme Gazy.