Založ si blog

Skutočne Neskutečná Anna

Ostaňme ešte na chvíľu v Amerike a pri tých veľkých Amerických snoch. Aj Anna Sorokina jeden taký mala a takmer na dosah. 

Vráťme sa však ešte na sekundu na palubu Titanicu. Ak ste videli ten nesmrteľný film s Leonardom Dicapriom a zároveň čítali ten link v mojom komentári o preživších Titanicu, tak si azda spomeniete na mladého odvážneho námorníka, čo riadil evakuáciu Titanicu s pištoľou v ruke. Tak aj tento mal svoj veľký americký sen, hľadal zlato a nenašiel, USA z neho spravilo bezdomovca a až Atlantik mu opäť vrátil kariéru námorníka.

Anna Sorokina bola ruská emigrantka, ktorá prešťala Newyorskú smotánku.

https://www.csfd.cz/film/959106-neskutecna-anna/prehled/

Diváci na čsfd nie sú zo seriálu nadšení. Aj ja som ho po prvých dieloch vypla a nechala chvíľu odpočívať.

Po opätovnom naladení ma však tento príbeh scela pohltil. Ja ako bývalá novinárka, som fascinovaná tým prezentovaním novinárskej práce bez pozlátka. Nie v akejsi idealizovanej podobe Violy. Aj táto novinárka sa popálila, rovnako, ako mnohí z nás. Keď niekde na začiatku kariéry uverila klamstvu a opísala ho bez overenia.

Žiaľ aj teraz je veľa článkov a reportáží jednostranne podaných.

Pestovateľ marihuany sa tvári ako samaritán, tak ho ideme všetci chváliť? A ľutovať? Bez toho, aby sme hľadali všetkých tých chorých na rakovinu, ktorí žijú iba v báchorkách?

Proste táto naša filmová hrdinka sa snaží svoju prácu robiť poctivo, jej kolegovia sú skutoční, žiadni manekýni a krásavci.

A ona je tehotná a občas je to už cez čiaru, že story je dôležitejšie ako to miminko. No kto sa v tom kolotoči raz ocitne, aj sám zistí, že práca ho dokáže totálne pohltiť. A už nie si tuctová súkromná osoba, už myslíš na ten svoj príbeh vo dne v noci a aj pátraš de facto nonstop.

Filmári akoby zakrývali pravú podstatu toho zla, čo vlastne Anna spáchala. 

Vídame arogantnú mladú babu, čo sa oháňa svojím biznis plánom a my máme pocit, že kde vlastne prekročila ten zákon?

V týchto počiatkoch mi pripomína príbeh Skrachovaný miliardár: https://www.martinus.sk/1174557-skrachovany-miliardar/kniha

Aj Adam Neumann začínal ako chudobný emigrant a siahol na najvyšší luxus so svojím biznis plánom. Adam mal tiež úžasný presviedčací talent.

Adam si však zohal investora, ktorý do jeho snov tie miliardy nalial, pokým Anna sa pokúša oklamať banku.

A je fascinujúce vidieť, ako veľmi a ako dlho sa jej darí.

Ako svojou aroganciou a snobizmom vytiera zrak bohatým paničkám a dokonca aj prominentnému bankárovi.

A navzdory všetkému pozlátku a všetkej tej agresivite, s akou odháňa všetkých svojich oponentov, my síce extrémne pomaly, ale zisťujeme, kde všade klamala, čo všetko ukradla, koho každého uviedla do omylu.

Azda najviac ma chytila epizóda s Rachel.

Rozmaznaná mladá novinárka z Venity Fair sa necháva Annou kupovať. Všetky dary berie ako samozrejmosť.

Nechá sa pozvať aj na luxusnú dovolenku do Marokka a naivne čaká, že tá „sprostá Anna“ to predsa všetko zaplatí. Že Anna proste vytiahne tú svoju zlatú kreditku a všetko bude fajn.

A Rachel prežíva nočnú moru a nervové zrútenie, keď teda dôjde k tomu lámaniu chleba a celý ten luxus má v konečnom dôsledku zaplatiť ona.

Bavia ma tie nervy, lebo ich dôverne poznám.

Tá chvíľa, keď ste ako na ihlách, lebo už to viete, už vidíte, ako ste hlúpo naleteli. Ako tie omyly ničia celý váš život aj kariéru.

Je toto správne? Takto natŕčať dlaň a čakať, že bohatá hlupaňa všetko zaplatí?

Anna v mnohých prípadoch robila to isté, V iných si zase kupovala priateľov svojou zbytočnou štedrosťou.

Všetky aktérky majú jedno obrosvké šťastie, že teda sú v tom USA. Že všetky tie vydavateľstvá a filmové spoločnosti sa idú pre ich exkluzívny príbeh potrhať. A teda sú uchotné za to story cálovať ťažké milióny.

Priznajme si pravdu, na *Slovensku žiaden príbeh nepredáte za milióny, ani keby vám motorovou pílou mali uťať obe nohy, či desaťročie by vás mučili priviazanú k radiátoru.

No proste Anna Sorokina to navzdory odsúdeniu a uväzneniu dokázala.

Navzdory všetkému, či práve vďaka tomu, si teraz užíva v podstate slobodná, len s monitorovacím náramkom.

Uznávaná a obdivovaná.

Pokračuje v snobérii, akú celý svoj život predstierala.

 

 

Narcizmus pod lupou

06.06.2024

Tiež ste si to všimli, že Narcizmus je stále väčší problém? Natrafila som už aj na hejterov, čo mi nadávali do „narcistických psychopatov“ a keď som čítala psychologický posudok o jednom mojom priateľovi na fb, ktorého som na súdnom pojednávaní, kde vystupoval v pozícii obvinenného, videla aj osobne, tak mal určenú narcistickú poruchu osobnosti. Hľadala [...]

Posledný úspešný atentát na priemiéra v Európe

18.05.2024

Píše sa rok 2024 a Juraj Cintula spáchal „najprimitívnješiu formu útoku“, akú len mohol. Jeho terč prežil, on sám bol po pár sekundách spacifikovaný a živý sa už spoza mreží ani nedostane. Stig Engström v roku 1986 išiel na to oveľa sofistikovanejšie. S vedomím udalostí uplynulých dní sa nám aj atentát na bývalého švédskeho premiéra Olofa Palmeho [...]

Pokus o vraždu ústavného činiteľa

16.05.2024

Atentát v Handlovej na Róberta Fica nikto z nás nečakal. #Fico #Cintula #Handlová Stredu 15.5.2024 si zapamätáme z dôvodu atentátu v Handlovej. Dopustil sa ho slovenský básnik a spisovateľ z Levíc Juraj Cintula voči nášmu aktuálnemu premiérovi Róbertovi Ficovi. Cintula mal zbraň v legálnej držbe. Držanie zbrane je podmienené aj psychologickým vyšetrením, ale vydáva sa [...]

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

Hasan Nasralláh, Hizballáh

Hizballáh vyhlásil, že v rámci odvtedy vypálil rakety na sever Izraela

20.06.2024 17:14

Izrael a Hizballáh si navzájom opätujú cezhraničnú paľbu už od začiatku vojny v Pásme Gazy.