Založ si blog

Literárna súťaž subjektívne

Ak je autor odsúdený na roky čakania na grant a ani sponzori sa nehrnú k jeho dverám, ostáva už len posledná možnosť: literárna súťaž.

Čitateľ, ktorý je zvedavý na ďalšie trampoty škandalóznej výherkyne dnes ostane na suchu. Ono stokrát ohlodaná kosť už stráca chuť. A v každej knihe raz dôjdeme k okamihu, kedy treba obrátiť list.

Viac ma v súčasnosti trápi vyhlásenie výsledkov literárnej súťaže Slavcon.

Údajne malo prebiehať v priamom prenose, no čas som zmeškala. Výsledky tiež mali visieť na oficiálnej stránke, lež je nedostupná.

Väčšina súťažiacich vraj svoje hodnotenia už dostalo, ja ešte žiadne, aj keď podľa deklarácií organizátora mám právo na hodnotenie až z pera dvoch porotcov.

Sľúbené je, že zvyšné hodnotenia rozošlú v priebehu tohto týždňa.

A som jedna z mála, ktorej nervy treba napínať do poslednej chvíle.

Ono ani necítim nádej na výhru, skôr obavu z ďalších svetaznalých komentárov, ako by som mala viacej čítať a obdobne. Občas má súťažiaci dojem, že normou je čítať 25 hodín denne, 8 dní do týždňa.

No treba vyčkať a vypiť si horký kalich čakania zrejme až do poslednej sekundy, prípadne ešte dlhšie.

No iróniou je, že táto súťaž je ešte z tých najlepších. Zažila som už aj súťaž, kde si ma najali do poroty, aby ma vzápätí vyhodili. V ďalšej zase mali nepochopiteľné postupy: ak máš sympatie organizátora X a Y, môžeš sa zúčastniť súťaže Z.

Proste diskriminácia ako slon!

Už som to písala aj inde, no napíšem znovu: som proti akejkoľvek forme diskriminácie. Účasť a aj samotná výhra by mala byť dostupná každému, bez rozlišovania veku, rasy, národa a národnosti.

Za desaťročia svoje existencie som sa už zopár súťaží zúčastnila. A jednu výhru za prózu na konte predsa len mám. Témou bola najkrajšia spomienka na leto. Poslala som fotku dcéry na trampolíne a necelú stranu o tom, ako sme si to leto užívali.

Vyhrala som knihu, nejakú kozmetiku a reklamné pero. Dieru do sveta som nespravila, ale pár chvíľ radosti predsa len áno.

 

Posledný úspešný atentát na priemiéra v Európe

18.05.2024

Píše sa rok 2024 a Juraj Cintula spáchal „najprimitívnješiu formu útoku“, akú len mohol. Jeho terč prežil, on sám bol po pár sekundách spacifikovaný a živý sa už spoza mreží ani nedostane. Stig Engström v roku 1986 išiel na to oveľa sofistikovanejšie. S vedomím udalostí uplynulých dní sa nám aj atentát na bývalého švédskeho premiéra Olofa Palmeho [...]

Pokus o vraždu ústavného činiteľa

16.05.2024

Atentát v Handlovej na Róberta Fica nikto z nás nečakal. #Fico #Cintula #Handlová Stredu 15.5.2024 si zapamätáme z dôvodu atentátu v Handlovej. Dopustil sa ho slovenský básnik a spisovateľ z Levíc Juraj Cintula voči nášmu aktuálnemu premiérovi Róbertovi Ficovi. Cintula mal zbraň v legálnej držbe. Držanie zbrane je podmienené aj psychologickým vyšetrením, ale vydáva sa [...]

Zack vyhorel, Clay sa zbláznil, Hannah spáchala samovraždu. . .

01.05.2024

13 reason why nájdete aj pod českým názvom Proč? 13x Proto. Televízny seriál na Netflixe rozoberá peripetie tínejdžerov a je rozdelený na štyri rady. Spočiatku som sledovanie tohto seriálu chcela odporučiť otcovi Romana z Parchovian. Chlapec skočil zo strechy školy a otec dáva rozhovory pre široké spektrum médií. Naposledy oslovil nejaké české noviny a našla som s ním [...]

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Ficov atentátnik ostáva v právoplatnej väzbe. O jeho vine a treste sa ešte len bude rozhodovať

27.05.2024 14:44

Útočník si ponechal zákonom stanovenú lehotu na vyjadrenie, či proti rozhodnutiu podá sťažnosť, o ktorej by rozhodoval Najvyšší súd SR.

Izrael Palestínčania Gaza armáda útoky Rafah

Peklo na zemi. V Gaze zaživa zhoreli desiatky utečencov

27.05.2024 14:37

Zábery obhorených tiel sú podľa humanitárnej organizácie jazvou na tvári ľudstva a svetového spoločenstva, ktoré doteraz zlyhalo pri ochrane obyvateľov Gazy.

gaza

Macrona pobúril izraelský útok v Rafahu so 45 obeťami, kritika aj z Blízkeho východu. Rím: Neospravedlniteľné

27.05.2024 14:30, aktualizované: 15:06

Najmenej 45 Palestínčanov vrátane najmenej 23 žien, detí a starších osôb prišlo o život v nedeľu pri izraelskom útoku.

Lališ

Róbert Lališ odmietol vinu v kauze mafiánskych vrážd

27.05.2024 14:10

Pôvodne na doživotie odsúdený Róbert Lališ známy aj ako Kýbel stojí znovu pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.