Založ si blog

Literárna súťaž subjektívne

Ak je autor odsúdený na roky čakania na grant a ani sponzori sa nehrnú k jeho dverám, ostáva už len posledná možnosť: literárna súťaž.

Čitateľ, ktorý je zvedavý na ďalšie trampoty škandalóznej výherkyne dnes ostane na suchu. Ono stokrát ohlodaná kosť už stráca chuť. A v každej knihe raz dôjdeme k okamihu, kedy treba obrátiť list.

Viac ma v súčasnosti trápi vyhlásenie výsledkov literárnej súťaže Slavcon.

Údajne malo prebiehať v priamom prenose, no čas som zmeškala. Výsledky tiež mali visieť na oficiálnej stránke, lež je nedostupná.

Väčšina súťažiacich vraj svoje hodnotenia už dostalo, ja ešte žiadne, aj keď podľa deklarácií organizátora mám právo na hodnotenie až z pera dvoch porotcov.

Sľúbené je, že zvyšné hodnotenia rozošlú v priebehu tohto týždňa.

A som jedna z mála, ktorej nervy treba napínať do poslednej chvíle.

Ono ani necítim nádej na výhru, skôr obavu z ďalších svetaznalých komentárov, ako by som mala viacej čítať a obdobne. Občas má súťažiaci dojem, že normou je čítať 25 hodín denne, 8 dní do týždňa.

No treba vyčkať a vypiť si horký kalich čakania zrejme až do poslednej sekundy, prípadne ešte dlhšie.

No iróniou je, že táto súťaž je ešte z tých najlepších. Zažila som už aj súťaž, kde si ma najali do poroty, aby ma vzápätí vyhodili. V ďalšej zase mali nepochopiteľné postupy: ak máš sympatie organizátora X a Y, môžeš sa zúčastniť súťaže Z.

Proste diskriminácia ako slon!

Už som to písala aj inde, no napíšem znovu: som proti akejkoľvek forme diskriminácie. Účasť a aj samotná výhra by mala byť dostupná každému, bez rozlišovania veku, rasy, národa a národnosti.

Za desaťročia svoje existencie som sa už zopár súťaží zúčastnila. A jednu výhru za prózu na konte predsa len mám. Témou bola najkrajšia spomienka na leto. Poslala som fotku dcéry na trampolíne a necelú stranu o tom, ako sme si to leto užívali.

Vyhrala som knihu, nejakú kozmetiku a reklamné pero. Dieru do sveta som nespravila, ale pár chvíľ radosti predsa len áno.

 

Štefan Wimmer ma donútil zamyslieť sa

30.05.2023

Občas je mi až trápne, ako nepoznám najvýraznejšie postavy nášho spoločenského života. Tak to bolo s Máriou Kráľovičovou, ktorej meno mi prvý krát udrelo do očí až v deň jej smrti. Štefana Wimmera si začínam všímať ako 66-ročného boháča. Ako sa však k tej vile na hradnom kopci so 14-timi izbami dopracoval? [...]

Český bulvár je horší, než ten náš

24.05.2023

Keď sa na Slovensku povie bulvár, spomenieme si hlavne na dvojicu denníkov, ktoré ponúkajú celkom podobný obsah. Riešia sa požiare a vraždy, prípadne nejaké staronové vedenie SND. Proste veci, na ktorých záleží. A levy asi nie každodenne žerú svojho chovateľa. No ku podivu naše seniorky sú unesené českými týždenníkmi. Na kafíčko sem, rytmus života tam. Fičia na [...]

Zsuzsová odsúdená, Kočner už druhý raz oslobodený

21.05.2023

Verejná mienka nepotrebuje dôkazy. Akosi všetci čakali, že Kočner zhnije za mrežami. Oslobodzujúci rozsudok mnohých rozčaroval. Lebo najradšej by mali akési rozsudky na želanie, podľa vlastných pocitov. Mňa toto najviac zarážalo na Trnavskom súde. Pestovateľ tretí krát odsúdený a verejná mienka stále pri ňom. Akosi sa roztrhlo vrece s tými, čo maryšku ospevovali a [...]

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 800065x
Priemerná čítanosť článkov: 2299x

Autor blogu