Založ si blog

Autorská súťaž- šanca na prielom

Na dnes ponúknem tip na súťaž pre nádejných prozaikov a výtvarníkov.

Z času na čas sa objaví v zornom poli webstránka, ktorú sa oplatí odporúčať. Lebo vyhľadáva mladé talenty, organizuje autorské súťaže, čím pomáha začínajúcim autorom zviditeľniť sa.

Fandom.sk som spoznala skrz ich poviedkársku súťaž Ohnivé pero. Záujem súťažiacich je natoľko široký, že po jarnom kole sa spúšťa jesenná verzia. Ak sú vám blízke témy fantasy, scifi, duchovia, je tu príležitosť.

Prečítala som si trojicu ocenených z jarného kola. Prvé aj tretie miesto si odniesli duchovia zosnulých, na druhom mieste sa etablovalo scifi s typickým nárečím a prvkom humoru.

Podmienky súťaže nájdete na linku:

https://www.fandom.sk/clanok/vyhlasenie-sutaze-ohnive-pero-jesen-2020

Na webstránke nájdete aj rozhovory, recenzie, ak máte v obľube fantasy žáner, snáď nájdete aj tipy na pár dobrých kníh.

No a prekvapili, že okrem prózy sa zaujímajú aj o výtvarníctvo. Aj keď, povedzme si pravdu, nie je to nič neobvyklé. Všetci, čo sa usilujeme o knižné publikovanie, cítime aj potrebu kvalitných ilustrácií.

A v obdobnom duchu organizátori hľadajú výtvarníkov, ktorí by si poradili s jedným z troch žánrov: scifi, fantasy, alebo komix. Potešujúce je, že komix nie je zvlášť tematicky limitovaný. Na druhej strane rôzni portrétisti a krajinkári by sa len ťažko zmestili do niektorých z kolóniek. Je to skôr šanca pre výtvarníka s dávkou fantázie a snenia.

Pravidlá a prihláška viď link:

https://www.fandom.sk/clanok/vyhlasenie-sutaze-svet-na-tvoj-obraz-2020

 

 

melanchólia na rozdávanie. .. ..

17.01.2021

…veď zas je tu Nedeľa – Nešťastná Nedeľa – Gloomy Sunday- Szomoru vasarnap (Gloomy Sunday) Rezső Seress Szomorú vasárnap száz fehér virággal Vártalak kedvesem templomi imával Álmokat kergető vasárnap délelőtt Bánatom hintaja nélküled visszajött Azóta szomorú mindig a vasárnap Könny csak az italom kenyerem a bánat… Szomorú vasárnap Utolsó [...]

Volajte 158. . . . ak ste si to trikrát a poriadne premysleli.

15.01.2021

Ja viem. Dlho som tu nebola. Nebol čas ani net. A vlastne tak trochu som aj vyčkávala, čo všetko sa ešte objaví v súvislosti s úmrtím exprezidenta polície Lučanského. Jedni ho oplakávajú, iní by mu aj hrob opľuli. A ja? Ani neviem. Stále mám pocit, že ešte nepoznáme všetko. Že okolo jeho zranení aj úmrtia panuje toľko chaosu a zahmlievania, že prakticky ani nemáme [...]

Zbúrali nám Dom duchov

06.01.2021

No nie je ten život hrozný? Keď už sa akurát aklimatizujem na život mimo fabriky a more blata navôkol, tak mám zase nastúpiť a ťahať 8,10,12,13…nekonečné množstvo monotónnej práce v továrni, čo je sama ako malé mestečko. Pred tým však povinné očkovanie, bez čoho v dnešných časoch človeka už ani do práce nepustia. V malej milej Tornali sa testuje [...]

Alexej Navaľnyj

Pre Kremeľ je Navaľnyj agent Západu

18.01.2021 23:22

Alexej Navaľnyj za mrežami môže byť pre režim nebezpečnejší ako na slobode, myslí si analytik Alexej Makarkin. Kremeľ ale podľa neho nemal na výber. "Keby ho nechal na slobode, ukázal by slabosť," povedal pre Pravdu.

čína, baňa

Čínski baníci dali o sebe po týždni vedieť. Máme nádej, odkázali z pasce

18.01.2021 23:06

Záchranári začuli údery do potrubia, ktorými baníci dávali najavo, že sú stále nažive.

giuseppe conte

Snemovňa vyslovila Conteho vláde dôveru, v Senáte to bude ťažšie

18.01.2021 22:46

Talianska vláda sa ocitla v kríze po demisii dvoch ministeriek.

ján kubiš

Ján Kubiš sa stal osobitným vyslancom OSN pre Líbyu

18.01.2021 22:14

Minister Ivan Korčok vymenovanie vnýma ako „potvrdenie dobrého mena slovenskej diplomacie".