Založ si blog

Pomaly spejeme k povinnému očkovaniu aj na Covid 19

Včera prebehol ďalší krst knihy v kníhkupectve na Poštovej ulici. Tentoraz sme mali viacero spoluautorov a menší záujem zo strany publika. Avšak samotná kniha Pandémia hoaxov dostala celý jeden samostatný knižný regál.

Celý regál na knihu si treba vedieť získať.

Autormi daného diela je skupina odborníkov naprieč boja proti Covidu od lekárov cez patologičku, informačného analytika, či politológa.

Mňa najviac zaujal politológ Grigorij Mesežnikov. Spočiatku sedel medzi publikom a odtiaľ položil aj otázku do diskusie, či by sme nemali zaviesť povinné očkovanie proti Covid 19. Napokon sa zhodli, že s povinným očkovaním by síce súhlasili, ale pre politika, čo by to navrhol, by to mohla byť politická samovražda.

Po prechode na pódium samotný Mesežnikov to uzavrel s presvedčením, že by sme potrebovali mať politika, ktorý si povinné očkovanie dá do svojej agendy a bude ho seriózne presadzovať.

Mesežnikov posledný vpravo.

Ďalšia zaujímavá otázka, ktorú diskutujúci riešili, boli dôvody šírenia hoaxov.

Odzneli 3 hlavné príčiny:

  1. Tí šíritelia svojim bludom aj reálne veria
  2. Oni tomu neveria, ale nechajú sa kúpiť na šírenie vyslovených klamstiev
  3. Využívajú situáciu okolo pandémie na politický boj

Mladá a krásna moderátorka sa síce snažila celú diskusiu odľahčiť a priblížiť aj bežnému divákovi, no v tejto ťaživej téme moc priestoru nemala.

Nazývala Pandémiu hoaxov akousi Bibliou, ktorú by mali mať ľudia v každej domácnosti, aby sa dokázali orientovať.

V sieti lží a poloprávd sa naozaj mnohí strácame.

Mesežnikov tvrdí, že sme krajina s najmenšou mierou dôvery, či už v politiku, alebo aj sami medzi sebou.

Informačný analytik čelí na internete nebezpečnému vyhrážaniu. Uznáva toxicitu sociálnych sietí a nabáda nás byť viacej off-line, čítať knihy, či tráviť čas so svojimi blížnymi.

Mimochodom o toxicite sociálnych sietí sa zmieňujem v poslednej dobe aj ja, občas je skutočne len požieračom času aj energie. A tie zabité hodiny nám nikto už do života späť neprinavráti.

Krstný otec knihy doktor Peter Sabaka však priznal, že online priestor z času na čas predsa len používa. Aby aspoň preriedil ten prúd klamlivých tvrdení, ktorými je náš online priestor presýtený.

A skutočne, všetkých tých negativistických rečí, ako že vakcína je smrť, do vakcíny dávajú bunky nenarodených detí, či ako všetkých vaxerov platí Šoroš, je plný internet.

A veľkým paradoxom našej doby je, že i keď pomaly každá jedna obchodná sieť má svoje marketingové oddelenie a vyslovenie aj hovorcu, tak na boj proti pandémii nemáme jednotného hovorcu.

-Robia to dobrovoľníci vo voľnom čase. – zaznelo ťažko pochopiteľné konštatovanie.- Tým dobrovoľníkom mysleli samozrejme aj doktora Sabaku.

Samotný akt krstu.

Po diskusii pristúpili k samotnému aktu krstu. Doktor Sabaka pokrstil knižku symbolicky vakcínou.

Na záver nasledovali už len dobré priania pre knižku, čitateľov, aj celú našu spoločnosť.

Fotografie: autorka

 

Posledný úspešný atentát na priemiéra v Európe

18.05.2024

Píše sa rok 2024 a Juraj Cintula spáchal „najprimitívnješiu formu útoku“, akú len mohol. Jeho terč prežil, on sám bol po pár sekundách spacifikovaný a živý sa už spoza mreží ani nedostane. Stig Engström v roku 1986 išiel na to oveľa sofistikovanejšie. S vedomím udalostí uplynulých dní sa nám aj atentát na bývalého švédskeho premiéra Olofa Palmeho [...]

Pokus o vraždu ústavného činiteľa

16.05.2024

Atentát v Handlovej na Róberta Fica nikto z nás nečakal. #Fico #Cintula #Handlová Stredu 15.5.2024 si zapamätáme z dôvodu atentátu v Handlovej. Dopustil sa ho slovenský básnik a spisovateľ z Levíc Juraj Cintula voči nášmu aktuálnemu premiérovi Róbertovi Ficovi. Cintula mal zbraň v legálnej držbe. Držanie zbrane je podmienené aj psychologickým vyšetrením, ale vydáva sa [...]

Zack vyhorel, Clay sa zbláznil, Hannah spáchala samovraždu. . .

01.05.2024

13 reason why nájdete aj pod českým názvom Proč? 13x Proto. Televízny seriál na Netflixe rozoberá peripetie tínejdžerov a je rozdelený na štyri rady. Spočiatku som sledovanie tohto seriálu chcela odporučiť otcovi Romana z Parchovian. Chlapec skočil zo strechy školy a otec dáva rozhovory pre široké spektrum médií. Naposledy oslovil nejaké české noviny a našla som s ním [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.