Založ si blog

Že vraj satira

Čím viac starnem, tým viac rezignujem na ľudskú spoločnosť. A je celkom smutné to scrollovanie, kde zdieľate kopu fotiek, ako ste ôsmi, dvanásti, dvadsiati okolo jedného vianočného stromčeka. Veď okolo môjho stromčeka žiadnych 8-12-20 pozitívne naladených, ústretových ľudí nie je, ani nebude. A rovnako tam nebudú ani na Silvestra, ani na narodeniny, ani na meniny, ani nikdy. 

Mne robia spoločnosť knihy. A cez ne autori, pre ktorých to ani nemusí byť vždy potešením. Veď všetci túžia po nektritickej chvále a u mňa by túto kategóriu vyhľadávali márne.

Perličky satiry.

Autor: Ján Majerník

Ilustrátor: Miroslav Huptych

Názov: Satitikov d(y)ikcionár

Vydavateľ: Pars Artem

Počet strán:80

Rok vydania: 2020

Ďalšia kniha z tomboly, taká vydarenejšia. Predslov napísal Stano Háber – grafoman a moderátor. Predstavil autora ako zrelého 80-nika.

Samotné aforizmy mali jedinú chybu: nerozosmiali. Čo sa od humoristu, aforistu aj satirika jednoznačne očakáva. No u mňa nič. Možno je chyba vo mne a možno vy sa ušúľate smiechom, veď máte okolo seba 8-12-20 zábavných ľudí a možno sa dokážete smiať na všetkom. Ja žiaľ nie.

A kus mi bije do očí už samotný názov, akoby sa niekto nevedel rozhodnúť medzi tvrdým a mäkkým i.

Otázka: ktorá poisťovňa dokáže

poistiť proti vykrádaniu myšlienok?


Výzva básnikom:

Zvýšte úroveň

svojej ľúbostnej lyriky,

populácia klesá!


a mnoho ďalšieho o literatúre, politike, o mužoch aj ženách.

Kus viac ma bavili postrehy zo života. Zneli úprimne a autenticky. O hubách a aj o literárnej kritike

Celkovo ma pán Majerník zaujal na dva dni. A ak chceme rozdávať hviezdičky, tak z piatich tri. Predsa len humorista bez smiechu je ako Auróra so slepým nábojom. No v každom prípade fajn taktika vsadiť na skúseného autora, ktorý aspoň vie, o čom točí.

Ďalšie plusy patria šikovnému ilustrátorovi, tvrdej väzbe a plným stranám. Akosi ma nikdy nebavilo kupovať knihy, kde na jednej strane smútia len zo 2-3 osamelé vety.

Ilustrácia: autorka z utorka aj stredy.

Doktor House: Fakty, či fikcia?

27.01.2023

Pokračujeme v kategórii film, ktorú ste si tak obľúbili. Podaktorým z vás nevadí ani poriadna dávka fikcie a nechápete, čo ľudia furt majú s tou realitou. No asi to bude predsa len podstatná téma, keď už sa ľudia o tom unúvajú písať knihy a dokonca ich aj prekladať do všemožných jazykov. Nedávno som vám v blogu ukázala, ako autorov inšpirovala Netflixová séria [...]

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

23.01.2023

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď [...]

Iveta – dievča z Trebišova láme rekordy

17.01.2023

Zrejme v tom bol zámer, že TV JOJ aj TV Markíza spustili svoje najnovšie seriály v rovnakom čase. Dunaj k vašim službám konkuruje Ivete. Bratislava je polepená plagátmi oboch seriálov a reklamy nájdete aj v magazínoch. Voľakedy na Panelák sa ešte takáto masívna reklamná kampaň neviedla, doba zjavne pokročila a tlaky na sledovanosť sú ešte väčšie. Zapozerala som sa do [...]

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 723225x
Priemerná čítanosť článkov: 2198x

Autor blogu