Založ si blog

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. 

Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď viete kam.

A človek ozaj nevie, či sa má smiať, alebo to brať ako fajn recept a kúpiť si placatku vodky, nech to tiež vyskúša.

Časopisy sa predbiehajú prinášaním rozhovorov o Ivete. Skoro na každej titulke je niečo z Ivety, akoby sme tu žiadnu normálnu kultúru nemali, akoby ozaj bola uhorková sezóna a nebolo by do čoho pichnúť.

Je to smutné, ak si človek uvedomí, koľkí sa do médií prácne prebojovávajú dlhými rokmi poctivej práce. No teraz by možno stačilo Ivete prepudrovať nos, či jej nastajlovať vlasy a už by ste sa mohli usmievať z titulky hociktorého nášho týždenníka, či denníka.

Milan Ondrík hrá teplého a na pohoršených reakciách sa len žoviálne smeje. Vraj je to pre Trebišov úžasná reklama, ak ju ukázali ako nejaké zaprdené zapadákovo.

Najsmiešnejšie je, že ani netočili v Trebišove.

Trebišovské scénky sa točili na periférii Bratislavy a Bratislavské kdesi v Grécku.

Proste fejkový Trebišov so zábermi betónovej džungle, aká tam ani nie je.

Mňa najviac pohoršil rozhovor s hlavnou hrdinkou Alžebetou Ferencovou. Že ona si žije svoj šťastný život v Prahe a Slováci proste nemajú zmysel pre humor.

No to predsa všetci dobre vieme, že z cudzieho krv netečie. Možno keby si začali robiť srandu z vlastnej komunity, potom by to začala byť iná káva.

Keby si tak Hřebejk s Kolečkom robili karikatúru Čechov a Prahy a Alžbeta pokojne aj osady. Čo sa nesmeje na tých biednych chatrčiach bez vody a elektriky? Čo nenatočí, ako po kolená v blate behá z chatrče na latrínu? To by bola sociálna komédia. Nie robiť si žartíky z mesta, o ktorom chyrovali naposledy pred 30-timi rokmi.

A to ako sa Iveta správa k vlastnej matke? No toto má byť nejaký ideál, aký ukazujeme v Prime time?

Že vraj „vypadni, nechcem ťa ani vidieť!“ Takto by sa malo správať 18-ročné dieťa k matke? Na tomto sa máme smiať? A ak sa nesmejeme, tak nemáme zmysel pre humor?

Dlho som zvažovala, či sa vôbec k tejto téme ešte má zmysel vyjadrovať. Je toho ozaj už priveľa, akoby ľudia nič iné neriešili, len nejaký stupídny seriál postavený na fejkovom mestečku a sexizme.

Milan Ondrík zo seriálu Iveta: Čo odkázal východniarom? (pluska.sk)

 

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

České real crime: Kalivoda

29.06.2024

#real crime #czech Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha. Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.