Založ si blog

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. 

Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď viete kam.

A človek ozaj nevie, či sa má smiať, alebo to brať ako fajn recept a kúpiť si placatku vodky, nech to tiež vyskúša.

Časopisy sa predbiehajú prinášaním rozhovorov o Ivete. Skoro na každej titulke je niečo z Ivety, akoby sme tu žiadnu normálnu kultúru nemali, akoby ozaj bola uhorková sezóna a nebolo by do čoho pichnúť.

Je to smutné, ak si človek uvedomí, koľkí sa do médií prácne prebojovávajú dlhými rokmi poctivej práce. No teraz by možno stačilo Ivete prepudrovať nos, či jej nastajlovať vlasy a už by ste sa mohli usmievať z titulky hociktorého nášho týždenníka, či denníka.

Milan Ondrík hrá teplého a na pohoršených reakciách sa len žoviálne smeje. Vraj je to pre Trebišov úžasná reklama, ak ju ukázali ako nejaké zaprdené zapadákovo.

Najsmiešnejšie je, že ani netočili v Trebišove.

Trebišovské scénky sa točili na periférii Bratislavy a Bratislavské kdesi v Grécku.

Proste fejkový Trebišov so zábermi betónovej džungle, aká tam ani nie je.

Mňa najviac pohoršil rozhovor s hlavnou hrdinkou Alžebetou Ferencovou. Že ona si žije svoj šťastný život v Prahe a Slováci proste nemajú zmysel pre humor.

No to predsa všetci dobre vieme, že z cudzieho krv netečie. Možno keby si začali robiť srandu z vlastnej komunity, potom by to začala byť iná káva.

Keby si tak Hřebejk s Kolečkom robili karikatúru Čechov a Prahy a Alžbeta pokojne aj osady. Čo sa nesmeje na tých biednych chatrčiach bez vody a elektriky? Čo nenatočí, ako po kolená v blate behá z chatrče na latrínu? To by bola sociálna komédia. Nie robiť si žartíky z mesta, o ktorom chyrovali naposledy pred 30-timi rokmi.

A to ako sa Iveta správa k vlastnej matke? No toto má byť nejaký ideál, aký ukazujeme v Prime time?

Že vraj „vypadni, nechcem ťa ani vidieť!“ Takto by sa malo správať 18-ročné dieťa k matke? Na tomto sa máme smiať? A ak sa nesmejeme, tak nemáme zmysel pre humor?

Dlho som zvažovala, či sa vôbec k tejto téme ešte má zmysel vyjadrovať. Je toho ozaj už priveľa, akoby ľudia nič iné neriešili, len nejaký stupídny seriál postavený na fejkovom mestečku a sexizme.

Milan Ondrík zo seriálu Iveta: Čo odkázal východniarom? (pluska.sk)

 

Doktor House: Fakty, či fikcia?

27.01.2023

Pokračujeme v kategórii film, ktorú ste si tak obľúbili. Podaktorým z vás nevadí ani poriadna dávka fikcie a nechápete, čo ľudia furt majú s tou realitou. No asi to bude predsa len podstatná téma, keď už sa ľudia o tom unúvajú písať knihy a dokonca ich aj prekladať do všemožných jazykov. Nedávno som vám v blogu ukázala, ako autorov inšpirovala Netflixová séria [...]

Iveta – dievča z Trebišova láme rekordy

17.01.2023

Zrejme v tom bol zámer, že TV JOJ aj TV Markíza spustili svoje najnovšie seriály v rovnakom čase. Dunaj k vašim službám konkuruje Ivete. Bratislava je polepená plagátmi oboch seriálov a reklamy nájdete aj v magazínoch. Voľakedy na Panelák sa ešte takáto masívna reklamná kampaň neviedla, doba zjavne pokročila a tlaky na sledovanosť sú ešte väčšie. Zapozerala som sa do [...]

Násilie je reťazec

14.01.2023

Času mám pomenej, takže stručne, k tým vraždám. A celkovo o násilí. Pamätáte akú hystériu vyvolala vražda na Zámockej? Ako sa kričalo z každej strany, že krv na rukách majú všetci kresťania a konzervatívci? A vyrobilo sa jedno pomyselné obrovské vreco, do ktorého sa sypalo a sypalo státisíce ľudí, ktorí mali údajne na svedomí tú vraždu. Akoby to bola vražda v [...]

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 723236x
Priemerná čítanosť článkov: 2198x

Autor blogu