Založ si blog

Iveta – tretí diel mnohých sklamal

Iveta svojimi prvými dvomi dielmi sklamala východniarov a tým tretím aj svojich fanúšikov, ktorí sa už nevedeli tak schuti smiať, ako na prvých dvoch častiach. 

Namiesto borovičky a bordelu im zrazu filmári podsunuli akýsi divný svet modeliek, v ktorom si baby pchajú prsty do krku, aby zvracali, lebo sú anorektičky a na žúrke si pchajú tampóny namočené vo vodke, veď viete kam.

A človek ozaj nevie, či sa má smiať, alebo to brať ako fajn recept a kúpiť si placatku vodky, nech to tiež vyskúša.

Časopisy sa predbiehajú prinášaním rozhovorov o Ivete. Skoro na každej titulke je niečo z Ivety, akoby sme tu žiadnu normálnu kultúru nemali, akoby ozaj bola uhorková sezóna a nebolo by do čoho pichnúť.

Je to smutné, ak si človek uvedomí, koľkí sa do médií prácne prebojovávajú dlhými rokmi poctivej práce. No teraz by možno stačilo Ivete prepudrovať nos, či jej nastajlovať vlasy a už by ste sa mohli usmievať z titulky hociktorého nášho týždenníka, či denníka.

Milan Ondrík hrá teplého a na pohoršených reakciách sa len žoviálne smeje. Vraj je to pre Trebišov úžasná reklama, ak ju ukázali ako nejaké zaprdené zapadákovo.

Najsmiešnejšie je, že ani netočili v Trebišove.

Trebišovské scénky sa točili na periférii Bratislavy a Bratislavské kdesi v Grécku.

Proste fejkový Trebišov so zábermi betónovej džungle, aká tam ani nie je.

Mňa najviac pohoršil rozhovor s hlavnou hrdinkou Alžebetou Ferencovou. Že ona si žije svoj šťastný život v Prahe a Slováci proste nemajú zmysel pre humor.

No to predsa všetci dobre vieme, že z cudzieho krv netečie. Možno keby si začali robiť srandu z vlastnej komunity, potom by to začala byť iná káva.

Keby si tak Hřebejk s Kolečkom robili karikatúru Čechov a Prahy a Alžbeta pokojne aj osady. Čo sa nesmeje na tých biednych chatrčiach bez vody a elektriky? Čo nenatočí, ako po kolená v blate behá z chatrče na latrínu? To by bola sociálna komédia. Nie robiť si žartíky z mesta, o ktorom chyrovali naposledy pred 30-timi rokmi.

A to ako sa Iveta správa k vlastnej matke? No toto má byť nejaký ideál, aký ukazujeme v Prime time?

Že vraj „vypadni, nechcem ťa ani vidieť!“ Takto by sa malo správať 18-ročné dieťa k matke? Na tomto sa máme smiať? A ak sa nesmejeme, tak nemáme zmysel pre humor?

Dlho som zvažovala, či sa vôbec k tejto téme ešte má zmysel vyjadrovať. Je toho ozaj už priveľa, akoby ľudia nič iné neriešili, len nejaký stupídny seriál postavený na fejkovom mestečku a sexizme.

Milan Ondrík zo seriálu Iveta: Čo odkázal východniarom? (pluska.sk)

 

Zomrieť mladý, mladá.

28.11.2023

Dva filmy o dvoch ženách, ktoré zomreli mladé. Smrť je téma, na ktorú nechceme moc myslieť, ani sa o nej moc zhovárať. Memento Mori mnohým veľa nehovorí. Možno som výnimka, že mám od detstva blízky vzťah k cintorínom, že som bola na množstve pohrebov a že na ten koniec proste myslím. Aj bežne, aj pri banálnej návšteve banky. Ak už mám byť pri tom, ako manželovi [...]

Rozdaj sa a zomri

22.11.2023

Prezerala som si svoje blogy spred troch rokov a závratná čítanosť 10-13-14 000! A teraz sotva pár stoviek. A človek ani nechápe, čím to je, veď som ten istý človek, len starnem a zrejem. To tie tisíce masovo pomreli v Covide? Či sa len s postupným uvoľnením pomerov vyprdli na všetko, vrátane čítania. V každom prípade ja ostávam rovnaká, či už oslovím stovky, či [...]

Villa Lucia – Ľúbi, neľúbi?

18.11.2023

Akosi automaticky sledujem, čo píše čsfd, ako sa to im páči, nepáči, koho hejtujú, či ospevujú. Villa Lucia (2023) | ČSFD.sk (csfd.sk) V každom prípade tu máme novú lokálnu komédiu a tentoraz otvorene priznávajúcu lokalitu: Bratislava. Mňa toto vyslovene teší, že tú lokalitu tam vidno a neomylne. Na rozdiel od Ivety, kde z Trebišova okrem úvodnej tabule nenatočili [...]

COP28, Dubaj, klimatický samit

Dubajského sultána skritizovali na COP28. Vyhlásil, že za odchodom od fosílnych palív nie je veda

03.12.2023 22:25

Designovaný prezident klimatickej konferencie Organizácie Spojených národov (OSN) COP28 v Dubaji Sultán Ahmad al-Džábir sa ocitol pod paľbou kritiky.

Sonnenskilauf Moelltaler Gletscher  c HT-NPR  D. Zupanc

Český lyžiar zahynul pod lavínou v rakúskych Alpách

03.12.2023 21:15

Český lyžiar (51) zahynul v nedeľu pod lavínou v oblasti rakúskeho lyžiarskeho strediska Mölltaler Gletscher (Mölltalský ľadovec).

Vysoké Tatry zima sneh Štrba, cencúle

V noci môže byť až mínus 20 stupňov Celzia, varujú meteorológovia

03.12.2023 20:00

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia.

robotník, práca,

Chceme suverénnu pracovnú politiku. Dá sa to však, ak je ovládaná strachom z cudzincov?

03.12.2023 19:00

Slovenský pracovný trh má väčší problém, než sa zdá. Prevládne zneužívaný strach z cudzieho, alebo dáta a zhoda na riešení problémov našej spoločnosti? Zapojte sa do diskusie!