Založ si blog

České real crime: Kalivoda

#real crime #czech

Čítala som článok v ženskom magazíne s bombastickým názvom: Odievala masového vraha.

Samozrejme to okamžite vzbudilo moju pozornosť. Z článku však vysvitlo, že išlo o obyčajné natáčanie krimi podľa skutočných udalostí. Film sa volá Lesní vrah a rozoberá príbeh Viktora Kalivodu. Online ho ešte nenájeme, takže pozrieť som ho zatiaľ nemala ako.

Zaujímavosťou vo Viktorom prípade je, že celkom slušne účinkoval v českej verzii milionára. A pôsobil tam ako inteligentný a sympatický chlapík.

A šokujúce je, že to jeho účinkovanie je ešte stále voľne dostupné na youtube.

Je to za mňa nevysvetliteľné, keď si uvedomíme, že profil nášho atentátnika JC okamžite zmazali a aj všetky jeho básne sú vymazané, akoby JC mohol už len jediným riadočkom destabilizovať spoločnosť a byť zlým príklaom. U reálneho vraha viacerých ľudí však všetky tieto obavy z neznámych príčin absentujú.

„Případu se dostalo velké pozornosti nejen proto, že měl v plánu vystřílet pražské metro ale i proto, že svůj motiv nikdy zcela neprozradil. Dokážeme někdy pochopit, co se odehrávalo v jeho hlavě?“ píše na v popise filmu na čsfd.cz.

Takže tento blog je kvázi tip na film, na ktorý mám zálusk. Dúfam, že ho čoskoro uvidíme viacerí a podelíme sa o svoje dojmy z neho.

(Iné české krimi Manželé Stodolovi, tiež real crime, tiež podľa skutočnosti, však nedávno pribudlo na Netflixe. Ak ste rovnako ako ja milovníci tohto žánru, nenechajte si ho ujsť.)

Lesní vrah

Vyšlo v koprodukcii: Česko / Slovensko / Polsko / Rumunsko, 2024, 78 min

Reálneho Kalivodu nájdete na youtube:

Vraždy Alcàsser od Netflixu a ne/zodpovednosť médií

11.07.2024

Mám viacej voľného času a menej chuti na akékoľvek interakcie cez sociálne siete. A tak sledujem jeden televízny seriál za druhým. Akoby som niečo neustále hľadala, možno akési skryté motivátory a elementárne vysvetlenia. A o všetkých sa ani nedá písať blog, ani by to nemalo zmysel. Päťdielny seriál The Alcàsser Murders vyšiel v júni 2019. Škoda, že ho [...]

Hip Hop Žije a na drogy sa umiera

04.07.2024

Nechápem a nepochopím to selektívne vnímanie reality naše novinárskej obce. O Pohode napíšu aj kto s kým sa vyspal a budú o tom dávať storky po celé týždne, o ostatných hudobných festivaloch je im zaťažko sa aj slovíčkom zmieniť. Proste sa tvária, akoby nejesvovali. A rovnako je to aj s obeťami. O tých siedmych obetiach tragédie zrážky vlaku s dedinským autobusom sa [...]

Narcizmus pod lupou

06.06.2024

Tiež ste si to všimli, že Narcizmus je stále väčší problém? Natrafila som už aj na hejterov, čo mi nadávali do „narcistických psychopatov“ a keď som čítala psychologický posudok o jednom mojom priateľovi na fb, ktorého som na súdnom pojednávaní, kde vystupoval v pozícii obvinenného, videla aj osobne, tak mal určenú narcistickú poruchu osobnosti. Hľadala [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.